2019 m. lapkričio 21 d.

 

Specialus Arturo Bumšteino ir Ramintos Kurklietytės projektas garso meno galerijoje Berlyne

Paskelbta: 2013-08-30 09:43 Autorius: www.lrkm.lt
Nuotr. iš A. Bumšteino ir R. Kurklietytės projekto Berlyne
Nuotr. iš A. Bumšteino ir R. Kurklietytės projekto Berlyne

Šių metų rugpjūčio 23 d. Berlyno garso meno galerijoje „Quiet Cue“ skambėjo bendras Arturo Bumšteino ir Ramintos Kurklietytės projektas, kurio metu buvo grojama pačių pagamintais moliniais pučiamaisiais instrumentais.

Lietuvių kompozitorius A. Bumšteinas pastaruoju metu Berlyne – dažnas svečiais. Jo kūriniai šioje šalyje yra pelnę pripažinimą ir prestižinius apdovanojimus (pvz., „Palma Ars Acustica 2013“). Jie buvo atliekami įvairiuose šiuolaikinės muzikos festivaliuose, pristatyti šiuolaikinio meno parodose ir ne kartą yra skambėję Vokietijos radijo laidose.

Rugpjūčio 23 d. A. Bumšteinas kartu su Berlyne gyvenančia muzike R. Kurklietyte surengė vakarą konceptualios muzikos mėgėjams. Berlyno garso galerijoje „Quiet Cue“ A. Bumšteino kompozicija buvo atliekama R. Kurklietytei grojant specialiai šiam projektui abiejų sukurtomis molinėmis švilpynėmis. Šis vakaras sulaukė ne tik daug dėmesio ir pilnos salės, bet ir labai gerų kolegų bei vakaro svečių įvertinimų. Tą patį vakarą „Quiet Cue“ taip pat koncertavo eksperimentinės muzikos kūrėjai – atlikėjai Antoine'as Mermet (Prancūzija) ir Ericas Ellingsenas (JAV).

A. Bumšteinas – akustinės ir elektroninės muzikos kompozitorius, daugybės tarptautinių ansamblių įkūrėjas ir narys. Jo kompozicijos yra skambėjusios įvairių Europos šalių ir festivalių scenose. Nuo jo karjeros pradžios jam teko dirbti su įvairiais muzikais ir menininkais, jis yra išleidęs daugybę kompaktinių diskų. Vokietijoje jo kūriniai buvo pristatomi Berlyno „Galerie Antje Wachs“, daugybę kartų buvo gavęs „Deutschland Radio Kultur“ bei kitų tarptautinių kultūrinių institucijų nominacijų. 2013 metais kompozitorius buvo apdovanotas „Palma Ars Acustica“ prizu už radiofoninį meną.

R. Kurklietytė – Berlyne gyvenanti ir kurianti lietuvių muzikantė, multiinstrumentalistė. Dalyvaujanti įvairiuose tarptautiniuose muzikiniuose, teatro, poetiniuose projektuose. Poetinių muzikinių renginių serijos „Eiliuotas arbatos puodelis“ Berlyne iniciatorė, organizatorė ir dalyvė. Sukūrusi ir įgrojusi muziką turkiškam dokumentiniam filmui „Rugsėjo vaikai“. Taip pat subūrusi lietuvių liaudies dainų grupę Berlyne „Saulalė“.

„Quiet Cue“

Arturas Bumšteinas

Kalba redaguota ekspertai.eu
 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras