2020 m. gegužės 27 d.

 

Specialiųjų operacijų pajėgos mini 12-ąsias įkūrimo metines

2
Paskelbta: 2020-04-03 12:10 Autorius: ekspertai.eu

Lietuvos karybos istorija mena šimtmečius, o Lietuvos kariai visais laikais pasižymėjo sumanumu ir drąsa, vykdydami karines operacijas net ir priešo užnugaryje ar visiškoje apsuptyje. Istorija giliai įsišaknijusi mūsų atmintyje, tad ir šiandien specialiosios operacijos yra neatsiejama Lietuvos kariuomenės dalis. Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų pajėgos, bene geriausiai žinomos iš pasiaukojančios Aitvarų tarnybos Afganistano kampanijoje, atnešusios tarptautinę karinę pagarbą, pradėjo formuotis apie 1995 metus. 

Iš pradžių kūrėsi atskiri specialieji kariniai vienetai, efektyviai išaugę į gebantį įvykdyti sunkiausias specialiąsias užduotis junginį, veikiai pelniusį legendinę tarptautinę pagarbą ir sąjungininkų pasitikėjimą. Lygiai prieš 12 metų Lietuvos Respublikos Seimo nutarimu tuometinis Specialiųjų operacijų junginys šiuolaikinėje Lietuvos kariuomenėje įgijo pajėgų statusą. Būtent ši data – 2008 metų balandžio 3-ioji – de jure laikoma Specialiųjų operacijų pajėgų gimtadieniu.

"Minint Specialiųjų operacijų pajėgų įkūrimo 12-ąsias metines, norisi prisiminti tai, kas kasdien veda mus į priekį, pagrindus, kurie padeda įveikti net ir sunkiausiai nuspėjamus šiandienos bei ateities iššūkius. Tai – karių aukšta moralė, pasiaukojimas tarnybai, kritinis mąstymas, atsakomybė, vienybė, pasitikėjimas, ryžtas ir drąsa.

Dėl vienybės verta pabrėžti vieną iš svarbiausių tiesų, pripažįstamų viso pasaulio Specialiųjų operacijų pajėgų: operacinis efektyvumas yra sunkiai pasiekiamas be jungtinių kitų pajėgų ar institucijų paramos. Karinių oro, jūrų ir sausumos pajėgų, inžinerijos, logistikos, žvalgybos ir kitų profesijų karių ar civilių parama iš esmės padidina Specialiųjų operacijų pajėgų galimybes ir efektyvumą, veikiant bet kurioje aplinkoje. Neabejotinai ir Specialiųjų operacijų pajėgų parama gali padėti kitiems nulemti operacijų sėkmę“, – sako Specialiųjų operacijų pajėgų vadas plk. Mindaugas Mažonas.

Šiandien Specialiųjų operacijų pajėgos tai – motyvacija, atranka ir specialiu paruošimu paremta viena iš keturių Lietuvos kariuomenės pajėgų, radusių garbingą vietą Lietuvos kariuomenės struktūroje. Pajėgų branduolį sudaro Ypatingosios paskirties tarnyba, Vytauto Didžiojo jėgerių batalionas, Kovinių narų tarnyba bei Mokymo ir kovinės paramos centras. Nors jie specializuojasi skirtingose srityse, tačiau tuo pat metu, formuojant eskadronus, geba veikti išvien, vykdydami įvairaus spektro kovines užduotis. Pagrindinės Specialiųjų operacijų pajėgų užduotys yra specialioji žvalgyba, tiesioginiai veiksmai ir karinė parama. Šiandien šios pajėgos pasirengusios veikti taikos, krizių ir ginkluotojo konflikto metu.

Lietuvos kariuomenės informacija ir nuotraukos.

Šaltinis: KAM

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
2. Darijus
(2020-04-03 15:24:59)
(185.6.235.155) Parašė:

SMERŠ Lietuvoje, Aitvaras Afganistane. Pasaulis pastovus.1. Parodykite
(2020-04-03 14:48:11)
(185.107.47.215) Parašė:

savo galią kovodami su koranovirusu arba su jo sukūrėjais...Slabo?Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras