2020 m. liepos 7 d.

 

Specialiai paukščiams: dizaino absolvento bandymas išsaugoti žvirblius

2
Paskelbta: 2013-07-22 12:18 Autorius: pilotas.lt

Per pastaruosius 50 metų Didžioji Britanija prarado per 44 milijonus savo paukščių, iš kurių beveik pusė – daugelio mylimi naminiai žvirbliai. Panaši situacija, ko gero, ir kitose šalyse. Kingstono universiteto absolventas Aaronas Dunkertonas sukūrė plytas, kurios galėtų padėti šiuos paukščius išsaugoti.

Jungtinėje Karalystėje žvirblių populiacija sumažėjo beveik 70 proc., todėl šie paukščiai jau yra laikomi nykstančiais. Žvirblių mažėja, nes mažėja jų lizdams tinkančių vietų senuose namuose, miestuose mažėja jiems tinkančių žalių plotų. A. Dunkertono pasiūlytos „Paukščių plytos“ (angl. „Bird Brick“) leistų jiems lizdus sukti namuose. Tai speciali rankomis pagamintų 5 plytų kombinacija, kurią galima įkomponuoti naujo namo sienoje ar sodo tvoroje. Kiekvieną tokią angą pakanka išvalyti kartą per 2 ar 5 metus.

Beje, su šiuo neįprastu savo darbu konkurse „Future Pioneers“ A. Dunkertonas pateko tarp perspektyviausių pradedančiųjų Didžiosios Britanijos dizainerių.

Parengta pagal A. Dunkertono informaciją.

www.pilotas.lt

Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
2. Va va
(2013-08-26 15:49:51)
(78.61.239.107) Parašė:

Paskaičius primityvo komentarą, galima tarti, kad deja, daug tokių skaitytojų, vargu bau ar verta jiems leist leidinius. Tas komentaras ne papiktinantis, tiesiog liūdinantis primityviu mąstymu, besmegeniškumu, degradacija. Baisu kai tokių daug, baisu, kai tokie turi teisę balsuoti.1. Darijus
(2013-07-23 23:53:53)
(78.60.193.82) Parašė:

Aktualu ir LT. Reiktų parinkti tinkamą aukštį, nes neduos ramybės žydriukai (juodas juokas, kas pasipiktins - atsiprašau).Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras