2020 m. gegužės 25 d.

 

Škotijoje prasideda Lietuvos fotografijos parodų sezonas

Paskelbta: 2013-08-09 11:29 Autorius: www.lrkm.lt
Domicelės Tarabildienės fotografija
Domicelės Tarabildienės fotografija

Rugpjūčio 10 dieną Škotijoje prasideda Lietuvos fotografijos sezonas. Šis fotografijos parodų ciklas, kuris yra didžiausias iš iki šiol kada nors pristatytų Jungtinėje Karalystėje, suteiks unikalią galimybę Škotijos publikai susipažinti su dinamiška Lietuvos fotografijos meno kultūra ir istorija.

Projektas yra Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai kultūrinės programos Jungtinėje Karalystėje dalis. Iki 2014 m. sausio 6 d. besitęsiančio ciklo programoje – net šešios parodos Glazge ir Ervine. Projektą remia LR kultūros ministerija, bendradarbiaudama su LR užsienio reikalų ministerija, Tarptautinių kultūros programų centru ir Lietuvos fotomenininkų sąjungos Kauno skyriumi.

Lietuvos fotografijos parodų sezono Škotijoje iniciatorius Street Level Photoworks galerijos direktorius Malcolmas Dicksonas mano, kad įvairi ir gyvybinga Lietuvos fotografijos kultūra gali praturtinti ir praplėsti meninį škotų akiratį. Mūsų 2010 m. organizuota pirmoji Rimaldo Vikšraičio paroda dėl savo griežto ir atviro žvilgsnio į nykstančio lietuviško kaimo aspektus sulaukė didelio vietos publikos dėmesio. Naujasis fotografijos sezonas supažindins su įvairesne Lietuvos fotografijos praktika, ji jau sulaukė didelio programoje dalyvaujančių galerijų susidomėjimo. Lietuvos fotografija čia yra patraukli savo istorijomis, kurios artimos ir suprantamos vietos publikai. Mūsų bendradarbiavimas su Lietuvos fotografais tęsis ir toliau, taip pat kaip ir planai supažindinti Lietuvos publiką su Škotijos fotografijos kultūra“, – mintimis dalijosi M. Dicksonas.

Parodos vyks nuo rugpjūčio 10 d. Street Level Photoworks ir Hidden Lane galerijose Glazge. Antroji programos dalis, prasidedanti nuo spalio, taip pat persikels ir į Ervino miestą, Harbour Arts Centre. Šis fotografijos sezonas yra sėkmingas trejų metų bendradarbiavimo su Kauno fotografijos galerijos kolektyvu rezultatas. Parodos buvo specialiai kuruotos atsižvelgiant į daugelį dalyvaujančių menininkų, kurie dar niekada nebuvo pristatyti Jungtinėje Karalystėje.

Daugiau informacijos apie renginius rasite ČIA.

Borderlands II
Street Level Photoworks, Glazgas: 2013 m. rugpjūčio 10 d. – spalio 6 d.

Prieš dvidešimt metų Street Level Photoworks surengė parodą Borderlands – ji tuo metu pirmą kartą pristatė Lietuvos, Latvijos ir Estijos fotografiją Didžiojoje Britanijoje. Borderlands II paroda ypatingą dėmesį skiria 8-ojo ir 9-ojo dešimtmečio Lietuvos fotografijos darbams. Svarbiausias šios parodos elementas – mažiau žinomi Lietuvos menininkų kolektyvai, tokie kaip paslaptingasis Doooooris ir Carnarova. Šios grupės propagavo postmodernią pasaulėžiūrą ir atsitraukimą nuo tradicinių metodų, taip priartėdamos prie konceptualumo.


Parodoje dalyvaujantys menininkai: Vytautas Pletkus, Artūras Valiauga, Algirdas Šeškus, Vilma Samulionytė, Mindaugas Ažušilis, Arūnas Kulikauskas, Giedrius Liagas ir menininkai iš pirmosios Borderlands parodos – Vytautas Stanionis ir Alvydas Lukys.

Domicelė Tarabildienė: A Challenge to Time
Hidden Lane Gallery, Glazgas: 2013 m. rugpjūčio 10 d. – rugsėjo 20 d.
Harbour Arts Centre, Ervinas: 2013 m. gruodžio 6 d. – 2014 m. sausio 12 d.

Domicelė Tarabildienė (1912–1985) buvo žinoma tarpukario menininkė, kurios kūrybinė praktika apėmė graviūrą, knygų iliustravimą, taikomąją grafiką, tapybą ir skulptūrą. Tačiau jos poetiška ir siurrealistinė fotografija sulaukė dėmesio Europoje tik visai neseniai. Šioje parodoje bus eksponuojama trisdešimt svarbiausių fotografijų, kurios buvo sukurtos fotomontažo technika 3-iojo dešimtmečio pradžioje.

Poetic Documents – menas ir poezija Lietuvos fotografijoje
Street Level Photoworks, Glazgas: 2013 m. spalio 11 d. – lapkričio 10 d.

Parodoje pristatomi įvairių kartų fotografų ir rašytojų darbai, kuriuose poetiškai atsiskleidžia savitas Lietuvos praeities ir dabarties estetinis potyris, taip pat ir santykis tarp pačios fotografijos ir poezijos. Gamta, žmogus, miestas, laikas ir atmintis – tai pagrindinės temos, kurios vienija parodoje eksponuojamus darbus. Menininkai: Antanas Sutkus, Indrė Šerpytytė, Algirdas Šeškus, Vytautas Balčytis, Alfonsas Budvytis, Aleksandras Macijauskas, Almantas Grikevičius, Rimaldas Vikšraitis, Arūnas Kulikauskas ir kiti.

LT Pinhole Photography
Harbour Arts Centre, Ervinas: 2013 m. spalio 11 d. – lapkričio 29 d.

Ši paroda, vyksianti Ervine, Harbour Arts centre, pristato jau žinomus ir tik pradedančius iškilti lietuvių menininkus, kuriuos sieja aistra ir kūrybinės paieškos pinholinės fotografijos praktikoje. Menininkai: Petras Saulėnas, Ieva Rutė, Gytis Skudžinskas, Giedrius Petrauskas, Artūras Valiauga, Jurgita Remeikytė ir Darius Kuzmickas.

Kaunas Street Photography
Harbour Arts Centre, Ervinas: 2013 m. spalio 11 d. – lapkričio 29 d.

Dalyvaujantys menininkai: Romualdas Rakauskas, Romualdas Požerskis ir Gintaras Česonis.

Lietuvoje vyrauja stiprus humanistinės fotografijos žanras kartu su nespalvotos gatvės fotografijos lemiamo momento“ (ang. decisive moment) tradicija. Šie fotografai, priklausantys Lietuvos fotomenininkų sąjungai, yra vieni iš svarbiausių kūrėjų, reprezentuojančių tris kartas: Romualdas Rakauskas (gim. 1941 m.), Romualdas Požerskis (gim. 1951 m.) ir Gintaras Česonis (gim. 1974 m.). Šiame įspūdingame fotografijų cikle atsiskleidžia Kauno atmosfera, šviesa, erdvė ir poetiška miesto kasdienybė.

Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras
 
Naujausi komentarai
>3. Ei, Nakopuidokai!
IP 80.214.29.7 | 09:56:50 prisidirbot tai nors nesmirdekit....
dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com
IP 73.50.90.17 | 09:10:15 ht*tp:/*/ww*w.ekspertai.*eu/liepos-9-ta-antikonstitucines-valdzios-diena/...
Ir dzifekcines dagtines pardavimo draudimo valandu nepanaikino
IP 84.15.182.76 | 08:20:25 Pasalpu, ismoku ir pensiju nepadidino irgi. Tai kur daugiau geroves? Ir Primos neiportuoja vis. Su filtru rukyt veltui pinigus metyti....