2020 m. birželio 2 d.

 

Skandinavijos dizaino mugėje „Formex“ – sėkmingas lietuvių debiutas

Paskelbta: 2013-08-21 12:54 Autorius: ekspertai.eu

Keturias dienas (rugpjūčio 15–18 d. ) trukusi didžiausia Skandinavijos dizaino mugė „Formex“ šiemet daugiausia dėmesio skyrė natūralumui, spalvų ekspresijai ir individualių stilių įvairovei. Stokholme (Švedija) vykusioje tarptautinėje dizaino mugėje savo kūrinius pristatę menininkai – Rasa  Baradinskienė, Dovilė Gudačiauskaitė, Rūta Kiškytė, Aistė Nesterovaitė ir Gediminas Šiaulys – neliko nepastebėti ir sulaukė puikių įvertinimų bei užsakovų dėmesio.

Tarptautinių kultūros programų centro Kultūros sklaidos skyriaus vadovės Kristinos Agintaitės teigimu, nors tarptautiniai stendai sudarė labai nedidelę dalį mugės ekspozicijos (iš 850 stendų – 16 tarptautinių), Lietuvos stende užsakovų dėmesį traukė specialiai šiai mugei sukurti Lietuvos menininkų mados, dizaino darbai, aksesuarai ir juvelyrikos dirbiniai.

„Lietuvos dizainerių kūriniai išsiskyrė ne tik funkcionalumu, bet ir originalumu. Mugėje pavyko užmegzti kontaktus su potencialiais klientais ir sulaukti užsakovų komplimentų dėl gaminių savitumo ir puikaus darbų atlikimo“, – teigė K. Agintaitė.

Lietuvos dizainerių darbų ekspozicija „Formex“ mugėje buvo pristatyta pirmą kartą ir iš karto sulaukė lankytojų pripažinimo. Mugės metu buvo pasirašytos aštuonios sutartys su užsakovais iš Švedijos, Danijos ir Japonijos. Daugiausia dėmesio sulaukė Lietuvos dizainerė Aistė Nesterovaitė, ji mugėje pristatė originalius dizaino produktus iš odos ir lino.

Nuolatinės tarptautinių dizaino mugių dalyvės A. Nesterovaitės teigimu, paprastai meno mugėse lankosi labai skirtingų kultūrų žmonės, turintys labai skirtingų poreikių ir žinių bagažą, todėl kiekvienam skoniui įtikti stengtis nederėtų, nes sėkmę dažniausiai lemia įdirbis ir pasitikėjimas kuriančio menininko darbais.

„Kiekvienas dalyvavimas dizaino mugėse užsienyje atveria naujų galimybių dėl naujai užmegztų kontaktų ir leidžia sukurti patikimumo įspūdį produktais susidomėjusiam užsakovui“, – patirtimi dalijosi menininkė.

„Formex“ – tai didžiausia interjero dizaino paroda Šiaurės Europoje, rengiama du kartus per metus. Parodą kasmet aplanko daugiau nei 25 000 lankytojų ir daugiau nei 800 žiniasklaidos atstovų iš viso pasaulio.

Lietuvos dalyvavimą tarptautinėje dizaino mugėje „Formex“ organizavo BĮ Tarptautinių kultūros programų centras ir Lietuvos Respublikos ambasada Švedijoje. Lietuvos dalyvavimą „Formex“ mugėje rėmė Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras