2019 m. vasario 16 d.
 

 

Skandalas Lietuvoje sudrebino Europos liberalus

46
Paskelbta: 2018-01-22 21:57 Autorius: ekspertai.eu
Trečius metus iš eilės dėl ukrainiečių lakūnės Nadios Savčenko badaujantis liberalas P. Auštrevičius (viduryje). Nuotr. facebook.com
Trečius metus iš eilės dėl ukrainiečių lakūnės Nadios Savčenko badaujantis liberalas P. Auštrevičius (viduryje). Nuotr. facebook.com

Europos liberalai atviru laišku kreipėsi į aukščiausius Lietuvos vadovus, prašydami užtikrinti, kad būtų apsaugota šalies visuomeninės žiniasklaidos – Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) – laisvė ir nepriklausomumas.

Laiškas skirtas Lietuvos Prezidentei Daliai Grybauskaitei, šalies premjerui Sauliui Skverneliui ir Seimo pirmininkui Viktorui Pranckiečiui.

Kreipimąsi pasirašė grupė Liberalų ir demokratų aljanso už Europą (ALDE) frakcijos Europos Parlamente narių, tarp kurių – ALDE frakcijos pirmininkas, ilgametis Belgijos ministras pirmininkas Guy Verhofstadtas, Europos liberalų ALDE partijos pirmininkas Hansas van Baalenas ir kiti liberalai, atstovaujantys 12-kai valstybių.

„Esame rimtai susirūpinę matydami vykstantį Lietuvos valdančiosios koalicijos kišimąsi į žiniasklaidos darbą, ypač dėl to, kad šie veiksmai itin panašūs į kilusią krizę dėl Lenkijos visuomeninio transliuotojo nepriklausomumo ir po to sekusius nerimą keliančius politinius procesus šioje šalyje. Esame sunerimę dėl tokios apgailėtinos situacijos, kuri susijusi su Lietuvos visuomeninio transliuotojo politiniu tyrimu. Todėl raginame valdančiąją Lietuvos Seimo daugumą susilaikyti nuo bet kokio politinio kišimosi į Lietuvos radijo ir televizijos veiklą bei pasikliauti nepriklausomų institucijų ekspertų tyrimais“, – rašoma ALDE frakcijos narių kreipimesi.

Kreipimąsi pasirašiusio europarlamentaro P. Auštrevičiaus teigimu, Lietuvoje rengiamas politinis visuomeninio transliuotojo tyrimas sulaukė atgarsio visame Europos Parlamente.

„Kolegos europarlamentarai stebisi mūsų šalyje pastaruoju metu susidariusia situacija. Visi gerai pamena laimėtą mūsų kovą už laisvę, leidusią grįžti į Europos žemėlapį. Todėl apie politinių veiksmų pasekmes reikia galvoti čia ir dabar“, - pasako P. Auštrevičius.

2018 m. sausio 12 d. Lietuvos Seimas valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos balsų dauguma priėmė nutarimą steigti Seimo komisiją, kuriai paskirta užduotis atlikti Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (LRT) valdymo struktūros, finansinės ir ūkinės veiklos tyrimą.

Laiške, skirtame Lietuvos vadovams, ALDE frakcijos nariai papildomai pažymėjo esą įsitikinę, kad priimtas Seimo nutarimas prieštarauja Europos Tarybos nustatytiems žiniasklaidos laisvės standartams.

„Visiškai pritariame Europos transliuotojų sąjungos (EBU) išreikštai pozicijai, kuria pabrėžiama, kad visuomeninės žiniasklaidos priežiūra turi būti atliekama nepriklausomų, o ne politinių institucijų, tokių kaip šalių Vyriausybė ar Parlamentas“, - rašoma liberalų kreipimesi.

Trečius metus iš eilės dėl Ukrainos lakūnės badaujantis liberalas P. Auštrevičius visuomeninbiuose tinkluose taip įvertino Europos liberalų kreipimąsi: „Apie tai kuomet Lietuvoje norima imtis „politinės“ kūrybos ir kaip tai vertina Europos parlamentarai“.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
46. EJ
(2018-01-24 09:30:44)
(110.140.172.125) Parašė:

Citata: "raginame valdančiąją Lietuvos Seimo daugumą susilaikyti nuo bet kokio politinio kišimosi į Lietuvos radijo ir televizijos veiklą bei pasikliauti nepriklausomų institucijų ekspertų tyrimais" - tie Europos liberalai sunerime, kad politikai kisasi i TV reikalus. O man atrodo atvirksciai: iki siol TV buvo pavaldi politikams, atlikinejo ju uzsakymus. Gal kas nors pasikeis? Paminetos "nepriklausomos institucijos", tur but reiskia Briuselio ekspertus, kurie nesikisdami i politika atliks lietuviskos TV veiklos "tyrima"- aisku ne uz dyka...45. Labai
(2018-01-24 00:47:08)
(92.233.141.186) Parašė:

prajuokino petrelis,mat koks uztarejas,bet visai negebiamas lietuviu,nes daug blogo padare savo tautieciams.Rupinkis e.masiuliu,kad greiciau sestu I kaliuze,nes senai laukia nesulaukia.44. O DĖL TO,
(2018-01-23 22:03:58)
(5.20.39.93) Parašė:

kad dar nesėdi E.Masiulis dar nesikreipė? Būtų pats laikas....43. ceslovas
(2018-01-23 21:01:53)
(78.61.182.241) Parašė:

Jeigu vienas liberastas austrevicius islaikytu LRT, tai galetu pagristai pyktintis, bet kai tai ten visu pinigai, o LRT vadovybe kabina visiems makaronus tai jau cia nepriklausomybe net nekvepia.42. senis
(2018-01-23 15:39:01)
(84.15.179.254) Parašė:

Akivaizdu. ES lyberastu sukis: jus gerai dirbate, mes jums uz tai gerai gyvename. Jeigu organizuota lyberastu grupe saziningai vagia, jiems trugdyti negrazu.41. aAlgirdas-Manau(33)
(2018-01-23 15:26:17)
(78.56.79.247) Parašė:

atsiprašau, gal galėtumėte išvardinti bent kelis atvejus, kuriuose LIBERALAI elgėsi TINKAMAI. Pagarbiai40. Andrius.A.
(2018-01-23 14:21:22)
(88.222.106.102) Parašė:

Įsivaizdoju kiek šudo primalė LRT draugelis Auštrevičius, kad EP liberalai parašė šį laišką.39. as
(2018-01-23 14:21:05)
(78.56.103.233) Parašė:

o, badautojas-žydelio Sorošo tarnas prabilo...Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras