2020 m. vasario 25 d.

 

Signalas vis labiau agresyvėjančiai Rusijai: už 10 milijonų kariuomenei perkami nauji kariniai sunkvežimiai AROCS

41
Paskelbta: 2020-01-21 08:12 Autorius: ekspertai.eu
Lietuvos kariuomenė perkamų sunkvežimių nuotraukos neturi, todėl savo internetinėje svetainėje kam.lt vietoj sunkvežimių skelbia savaeigių haubicų nuotrauką. „Asociatyvioje nuotraukoje Lietuvos kariuomenės įsigytos savaeigės haubicos PzH 2000“, - rašoma ministerijos pranešime visuomenei.


Toliau modernizuojant ir atnaujinant Lietuvos kariuomenės pajėgumus, Gynybos resursų agentūra prie Krašto apsaugos ministerijos sausio 20 d. pasirašė sutartį su Vokietijos gamintojo „Daimler AG“ įgaliotu atstovu Lietuvoje UAB „Silberauto“ dėl AROCS specialiosios paskirties sunkvežimių platformoms ir konteineriams vežti įsigijimo. 

Atvirame konkurse dalyvavo keturi automobilių gamintojai. Per ketverius metus planuojama nupirkti 25 tokius sunkvežimius.

Bendra sutarties vertė – apie 10 mln. eurų su PVM.

Į kainą įeina ne tik specialiai karinėms reikmėms pritaikyti sunkvežimiai su hidrauline krovos sistema, krovinių pakrovimo-transportavimo platforma, konteinerių krovos sistema, tačiau ir logistinis paketas su specialiųjų įrankių komplektais, kompiuterinės diagnostikos su programine įranga komplektais ir kt.   

Sunkvežimiai, pritaikyti uždėti papildomą šarvuotą apsaugą nuo minų ir balistinių grėsmių, transportuos savaeigės PzH 2000 haubicos amuniciją, konteinerius, transporto priemones, įrangą ir kt. karines atsargas.

Taktinės paskirties iki 16 tonų krovinio galintys gabenti sunkvežimiai bus skirti Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgoms bei kitiems padaliniams. Pirmieji sunkvežimiai turėtų būti pristatyti per 12 mėnesių.  

Be to, siekiant papildyti ir atnaujinti  Lietuvos kariuomenės autoparką, Lietuvos kariuomenei perkami ir Vokietijos  gamintojo „Daimler AG“ vilkikai ZETROS  3643  su priekabomis – pirmieji keturi jau perduoti kariuomenei praėjusių metų pabaigoje, dar keturis planuojama perduoti šiais metais. 

Taip pat Lietuvos kariuomenė yra aprūpinama taktinės paskirties penkių tonų sunkvežimiais „Daimler AG“ UNIMOG U5000, didžioji dalis iš perkamų 340 vnt. sunkvežimių  jau  perduoti Lietuvos kariuomenei. 

Taip pat  dvišaliu pagrindu iš Nyderlandų kariuomenės jau pagal pasirašytas ir dar planuojamą naują sutartį  bus įsigyta įvairios paskirties visureigių „Mercedes-Benz“, vilkikų ir sunkvežimių DAF, tralų, priekabų ir kitų transporto priemonių.

2014 m. įvykus esminiam lūžiui KAS finansavimo srityje, augimas leido pradėti esminius kariuomenės stiprinimo žingsnius, pereinant prie naujos gynybos koncepcijos, kuri leistų turėti kariuomenę, pajėgią kuo greičiau reaguoti krizės ar karo atveju.

Esant reikšmingam ir nuosekliam gynybos finansavimui, Lietuvos kariuomenėje šiuo metu intensyviai modernizuojama, atnaujinama infrastruktūra ir ginkluote, siekiant stiprinti  kariuomenės kovinę galią.  

Toliau už šimtus milijonų eurų vykdomi svarbiausi modernizacijos projektai: pėstininkų kovos mašinų „Vilkas“/(„Boxer“), savaeigių haubicų PzH 2000 įdiegimas, oro gynybos stiprinimas (vidutinio nuotolio oro gynybos erdvės gynybos sistemų NASAMS), sraigtasparnių Black Hawk įsigijimas, reikšmingas logistinio, individualaus karių aprūpinimo pagerinimą ir esamų pajėgumų atstatymas (sunkvežimių UMIMOG, šarvuotųjų visureigių JLTV, kt. įsigijimai).  

Šaltinis: kam.lt

P. S. AROCS sunkvežimių modeliai atrodo maždaug taip:

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
41. Karolis
(2020-01-22 22:27:18)
(86.145.91.170) Parašė:

Čia ne signalas, o savęs tobulinimas. O šio straipsnio antraštė tai labai jau provokuojanti. Staripsnio net neskaitysiu, mes žinau, jog čia stipriai skleidžiama propoganda ir naratyvai įvairūs. Gėda.40. yel“l“ow submarine to 38. Tam36
(2020-01-22 21:07:47)
(88.119.234.132) Parašė:

švelniai sakant juokinga , kai žmogus, rašantis komentarus lietuvių kalba litchūanijos tinklapy , pasirenka pseudonimą “Lietuvis“ :) - originalu ir iškalbinga :)))) - ir šiaip, tamsta dažniausiai rašai tokią košę, kad velnias koją nusisuks besiaiškindamas , kur rimtos mintys, kur trolingas, kur beretiniai kliedesiai, o kur , galbūt, ironija :) ---------- o dėl rusijos atsakomojo smūgio, jei tokio prireiks, manau jie patys atsirinks ką, kokiu tikslu, ir keliomis kilotonomis pavaišinti :) - ir padarys tą kaip galima korektiškiau :) - kaip rodo sirijos pavyzdys (o ir viso antro pasaulinio karo) , šluoti kažką nuo žemės paviršiaus ne rusų pomėgis ir užsiėmimas - todėl tamstos kliedesys apie vilniaus nušlavimą skamba mažų mažiausiai idiotiškai :)) - toks įspūdis, kad turi kažkokią užduotį iš komentarų padaryti balaganą ..., - laikas nuo laiko čia atsiranda vis nauji personažai su panašia užduotim :))39. Lietuvis
(2020-01-22 21:04:46)
(84.15.181.131) Parašė:

Gal jau tikrai imkime daugiau galvoti kad karas neateitu i musu zeme.38. Tam36
(2020-01-22 18:59:22)
(84.15.181.131) Parašė:

Jus teisus rusai nusluos tik Vilniu, kitur ne sprogdins amerikos tankistu nesprogdins musu kariu irgi nesprodins o tik tas vietas kur amerikeciai paleis ar pastatys savo raketas. Na po viena megatona tik. Taskiniu lizdiniu budu.37. Lietuvis
(2020-01-22 18:55:23)
(84.15.181.131) Parašė:

Argi blogai, negi kam pavydas kad pas mus beveik visi pirkimai permokant ir darvisokie treti asmenys gauna pinigus . Tie prielipos prie pirkimu tikriausiai ir atsilygina i kisenes pirkimu stumejams. Negi pavidu, esam lietuviai kaip gi ir savo nudos nepaziureti.36. yel“l“ow submarine to 31. Lietuvis
(2020-01-22 17:25:28)
(88.119.234.132) Parašė:

iš kokios propagandosinės skylės tamsta trauki tas paranoidines pievas apie prevencinius rusijos smūgius ? :))) - ar gali pateikti bent vieną adekvatų motyvą, kam jai tas rankų kaišiojimas į mėšlą, turint bene geriausią pasaulyje priešraketinę ir priešlėktuvinę gynybą ? - apie prevencinius smūgius (ir net branduolinius) nuolat oficialiam lygy kliedi ir jais gasdina pindosai, o rusija n kartų yra deklaravusi , jog jos gynybinė koncepcija, turinti įstatymo galią, remiasi žaibišku ir paralyžiuojančiu taškiniu atsakomuoju smūgiu, sunaikinant tiek taškus, pakėlusius raketas ar lėktuvus su raketomis, tiek potencialaus pavojaus šaltinius, tiek komandinius centrus :) - ir tą padaryti ji turi visas galimybes - ir apsieinant be jokio atominio ginklo, kuris yra globalaus strateginio pariteto garantas, o ne taktinio poveikio priemonė , t.y. absoliučiai kraštutiniam atsakui skirtas ginklas, turintis tikslą kartą ir visiems laikams likviduoti išgamas, drįsusius pirmus panaudoti atominį ginklą prieš rusiją ar jos sąjunginikus , - ir jokio prevencinio smūgio variantų rusija net nesvarsto - jokiame oficialiame lygyje :) - o kad litchūanijos vaidmuo bet kokiam rimtam kare yra tragiško klouno vaidmuo, tai čia aiškiau nei dangus ir žemė :)))35. suldu
(2020-01-22 16:06:03)
(82.135.249.117) Parašė:

Na, jeigu lietuva laikosi nato plano, kad pabaltijo valstybes priskiriamos prie inzinieriu ir palaikymo strukturu, tai sunkvezimiai ir kita lengvai sarvuota technika turetu buti vieninteliai pirkiniai.34. Romas > 16. Kaimynų beda
(2020-01-22 15:55:12)
(77.111.246.150) Parašė:

Kiek kartu ir kada paskutini karta buvote Sibire ir Tolimuose rytuose? Labai nustebinsiu jus - lietuviu Rusijoje daugiau nei kinieciu. Tuose krastuose bunu daznai verslo reikalais. Sutikti kinieti, isskyrus turista didmiestyje, yra problematiska. Pasitaiko korejeciu, bet ir tu nera daug. Kinieciams nera jokios butinybes skverbtis i Rusija, jie negali isisavinti savo teritorijos, bent jau artimiausius pora simtu metu. Juokingiausiai skamba - "rusenu spauda raso..." Linksmas jus zmogus. Gal visgi bus tiksliau - "lietuviska spauda raso..." :)))Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras