2020 m. vasario 17 d.

 

Seimo pirmininkas V. Pranckietis: šiuo metu trūksta suvokimo, kad Rusija kelia strateginę grėsmę

17
Paskelbta: 2019-11-05 09:20 Autorius: ekspertai.eu
Nuotr. lrs.lt
Nuotr. lrs.lt

Lapkričio 4 dieną, Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis susitiko su Lietuvoje viešinčia Norvegijos Karalystės Ministre Pirmininke Erna Solberg. Apie tai skelbiama pranešime visuomenei „Seimo Pirmininkas: „Nešvari“ elektra yra viso Baltijos regiono nacionalinio saugumo klausimas“.

Pokalbio metu parlamento vadovas kalbėjo apie saugumo situaciją regione, pristatė Lietuvos poziciją dėl Astravo atominės elektrinės ir Rusijos grąžinimo į Europos Tarybos Parlamentinę Asamblėją.

Susitikime su Norvegijos Karalystės premjere Seimo Pirmininkas sakė, kad šiuo metu trūksta suvokimo, kad Rusija kelia strateginę grėsmę.

„Saugumo situacija Baltijos regione yra svarbi mums visiems. Būtina išlaikyti vienybę, palaikyti vieni kitus provokacijų akivaizdoje, laiku ir tinkamai reaguoti“, - atskleidė V. Pranckietis.

Dėl Astravo atominės elektrinės parlamento pirmininkas akcentavo, kad projekto problemos turi būti sprendžiamos iki jėgainės veiklos pradžios, negali būti daromi jokie kompromisai saugos sąskaita. Lietuva siekia užtikrinti nuolatinę priežiūrą Europos Sąjungos lygiu ir reikalauti iš Baltarusijos įgyvendinti visas streso testų rekomendacijas.

Parlamento pirmininkas taip pat priminė Lietuvos poziciją solidarizuojantis su Ukraina dėl Rusijos grąžinimo į Europos Tarybos Parlamentinę Asamblėją. V. Pranckietis akcentavo, kad dvigubų standartų taikymas yra nepriimtinas, žinant, kad priežastys, dėl kurių Rusija buvo pašalinta iš organizacijos, neišnyko.

Spalio pabaigoje Seimo Pirmininkas šią poziciją išdėstė Europos valstybių parlamentų pirmininkų konferencijoje Strasbūre. Jo kalbos metu Rusijos delegacija paliko salę.

Seimo Pirmininkas V. Pranckietis su Norvegijos Ministre Pirmininke taip pat kalbėjo apie šalių bendradarbiavimo svarbą, parlamentinio ryšio stiprinimą, politinių grupių bendravimą ir bendradarbiavimą, kaip svarbią dialogo formą,  leidžiančią išgryninti vertybes ir kartu siekti bendrų tikslų, svarbių mūsų regionui.

Šaltinis: lrs.lt

Susiję:

Rusijos delegacija neatlaikė stipraus V. Pranckiečio kirčio ir paliko Europos parlamentų pirmininkų konferencijos salę

Agresyvėjančiai Rusijai nusiųstas stiprus signalas: Lietuva skolinsis 30 milijonų gynybai ir didins indėlį „Įgimtame ryžte“   

Dėl Rusijos didėjančių grėsmių žodį tarė V. Pranckietis  

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
17. Andrius.A.
(2019-11-06 17:02:21)
(88.222.106.102) Parašė:

Glėtų tas "kaimo jurgis" nors užsienio naujėnas retkarčiais pasiskaityti tai žinotų,kad Norvėgija ES pasiūlė atšaukti visas sankcijas Rusijai ir nedarytų gėdos Lietuvai.16. Dieds
(2019-11-06 10:26:34)
(91.187.189.248) Parašė:

Vatingalviai pasipiktino, kad ju megstamam dienrasti blogai atsiliepe apie raseja :)))15. kaunietis
(2019-11-06 09:02:47)
(212.117.21.73) Parašė:

baikit jūs su ta grėsme . Jau trisdešimt metų gąsdinat . Kiek gi galima ?14. Vargse Erna.
(2019-11-05 18:12:15)
(86.38.159.86) Parašė:

Ji atvyko tik pasitikslinti, ar sutilps visi LT pilieciai, padare nusikaltimus Norgej. Kurie po teismo bus issiusti i marytes zeme atlikti bausmiu. Nes Lukiskes tai uzdare. O Pranckietis ir isijaute... Niekam jis neidomus. Net sau paciam, manyciau.13. MAN
(2019-11-05 17:44:41)
(5.20.39.93) Parašė:

jau jo gaila. Lyg žmogaus iš plastelino..Kas kaip nori, taip ir minko.12. Vadakste
(2019-11-05 17:10:40)
(78.62.55.176) Parašė:

Pranskieti, galvok savo galva , o neklausyk kas ka sako is sono ,. nes manau yra tokiu, kurie ir nori Rusija isukt i kara . Natininkai ir kai kurie musiskiai nerimsta kaip nori kariauti , tai matyt yra tokiu kurie nezino kas yra karas. Irakas , Libija , Sirija tai mate ir pajaute tuos karo " malonumus" Europai pakanka ir tureto 2 pasaulinio karo. Merkel, ziurek ka isdarineja kai kurios ES valstybes ir neduok Dieve pasikartotu 2 pasaulinis. Suauge jei negailit saves , tai nors pagailekit gimusiu , auganciu vaikuciu , nes jiems gyvenimai dar pries akis. Netemdikim dangaus juodais karo dumais ir tesviecia visiems saule.Lietuvai jau pakanka ir padandu kenksmingu dumu, todel raminkimes ir siekim taikos.11. Vytas
(2019-11-05 14:50:20)
(46.249.171.56) Parašė:

Lietuvos valdžios aukščiausius sluoksnius yra užvaldęs šizofrenijos dėl Astravo AE saugumo priepuolis. Ilgalaikis.Įsivarę save į kampą, nebežino, kaip gi iš jo išeiti. Nesvarbi nei ES, nei TATEN-os specialistų nuomonė, svarbu tik mundiro garbė (?). Diagnozė - "kurtinio" sindromas - kai kalbu, kitų negirdžiu. Gaila, kad ir seimo pirmininkas - ne išimtis, tą patį per tą patį "gieda" užsienio kolegoms. Nepirkime pigios baltarusiškos el. energijos, pirkime tik brangią. Vieną ypač brangią "Nepriklausomybę" jau turime - SGD terminalą. Gal dar vieną, dar brangesnę, įsigysime? Pav., japonišką AE? Na ir kas,kad piliečiai atmetė šią idėją, valdžia geriau žino, kas naudinga. Juk brangios norvegiškos dujos per SGD terminalą Lietuvai daug naudingesnės, nei pigios rusiškos.10. trūksta
(2019-11-05 14:01:33)
(78.60.84.45) Parašė:

Trūksta suvokimo, kad grėsmės yra išgalvotosParašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras