2020 m. balandžio 7 d.

 

Seime stringa pataisos dėl žemės saugiklių – esą jos gali prieštarauti Konstitucijai

4
Paskelbta: 2014-03-19 00:30 Autorius: Naujienų redaktorius

Seimo teisininkams pareiškus, kad pataisos dėl žemės pardavimo saugiklių gali prieštarauti Konstitucijai, parlamentarai antradienį nesiėmė įstatymų pataisų, įtvirtinančių saugiklius.

Seimui nebus pateikti Žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo laikinojo įstatymo, Miškų įstatymo bei Konstitucijos 47 straipsnio įgyvendinimo konstitucinio įstatymo pakeitimai, kuriuos parengė Kaimo reikalų komiteto iš visų parlamentinių frakcijų sudaryta speciali darbo grupė, taip pat konservatorių siūlomos pataisos.

„Mes negalime svarstyti, nes yra problemos. Dabar iniciatoriai turi projektus pataisyti, kad jie neprieštarautų Konstitucijai, kol jie nesusitvarkys, nieko nebus“, – apie sprendimą, antradienį priimtą Seimo Seniūnų sueigoje, pranešė Seimo vicepirmininkas Algirdas Sysas.

Seimo teisininkai priekaištauja, kad pataisos numato reikalavimus tik tiems, kurie įsigis žemę, o tiems, kurie ją nuomos ar kitais būdais valdys, jokie reikalavimai nebūtų taikomi.

Teisininkams taip pat užkliuvo siūlomos nuostatos dėl žemės paveldėjimo – jos pažeistų asmenų lygiateisiškumo principą, nes užsienio ir nacionaliniams subjektams būtų nustatyti skirtingi reikalavimai paveldėti žemę.

Anot Teisės departamento, antikonstituciniai yra ir reikalavimai žemės pirkėjams gyventi toje savivaldybėje, kur norima įsigyti žemę, ir turėti profesinių įgūdžių – ne mažiau kaip trejus metus žemę dirbti arba turėti su žemės ūkiu susijusį išsilavinimą.

„Žinių radijo“, „ekspertai.eu“ inf.

Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
4. Anupras
(2014-03-19 11:43:27)
(79.132.167.200) Parašė:

Kitaip ir būti negalėjo.3. Ǒ
(2014-03-19 11:05:17)
(78.63.224.64) Parašė:

Tiems, kurie verda visą tą košę ir dar už tai atlyginimą gauna, kartoju: žemė užsieniečiams tik nuomojama. Parduodama tik Lietuvos piliečiams, gyvenantiems Lietuvoje ne mažiau kaip 5 metus ir mokantiems lietuviškai. Jokių saugiklių nereikia - yra Konstitucija.2. ona
(2014-03-19 09:38:52)
(78.61.235.47) Parašė:

Pats laikas suvesti visus nepatogius galus: žmonių galvose kitos Ukrainos problemos.1. Mimiras
(2014-03-19 08:43:51)
(84.15.182.167) Parašė:

Pats Lietuvos egzistavimas prieštarauja Lietuvos konstitucijai...Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras