2020 m. vasario 17 d.

 

Seimas norėtų žinoti, kurie politikai bendradarbiauja su dabar esamų valstybių specialiosiomis tarnybomis

18
Paskelbta: 2019-09-26 00:00 Autorius: ekspertai.euRugsėjo 24 d. Seimas po pateikimo priėmė nagrinėjimui Seimo nario Zbignevo Jedinskio prieš metus su signataru Zigmu Vaišvila paruoštus Seimo rinkimų, Prezidento rinkimų, Europos parlamento narių rinkimų ir Savivaldybių rinkimų įstatymų pataisų įstatymų projektus, pagal kuriuos kandidatai, dalyvaujantys šiuose rinkimuose, turės deklaruoti savo bendradarbiavimą ne tik su buvusios TSRS ir TSRS sąjunginių respublikų specialiosiomis tarnybomis, bet ir su kitų valstybių specialiosiomis tarnybomis.
 

Seimas privalėjo svarstyti šių įstatymų pakeitimo projektus, nes Z. Jedinskis surinko 29 Seimo narių, parėmusių šią iniciatyvą, parašus.

„Pri­ėmus įsta­ty­mų pa­tai­sas bū­tų už­tik­rin­ta, kad kan­di­da­tui nu­slė­pus nuo rinkėjų slap­tą ben­dra­dar­bia­vi­mą su už­sie­nio vals­ty­bės spe­cia­lio­sio­mis tarnybomis fak­tus man­da­tas bū­tų pa­nai­ki­na­mas Rin­ki­mų įsta­ty­mo nu­sta­ty­ta tvar­ka“, - pristatydamas projektą kalbėjo Z. Jedinskis.

„Už“ balsavo 79 Seimo nariai, „susilaikė“ 8, „prieš“ buvo tik viena Seimo narė – žalioji valstietė Virginija Vingrienė.

Šio klausimo svarstymas numatytas šių metų lapkričio 21 d.

„Pasveikinkime vieni kitus su šia naujiena – daug svarbiau yra žinoti, kurie politikai dabar bendradarbiauja su dar egzistuojančių užsienio valstybių šiuo metu veikiančiomis specialiosiomis tarnybomis, nei tai, kas buvo prieš 30-60 metų“, – visuomeniniuose tinkluose parašė Z. Vaišvila.

Prieš balsuojant pasisakė Seimo narys Artūras Skardžius.

„Iš­ties bu­vu­sių ka­gė­bis­tų tur­būt ne­bū­na, kaip ir ki­tų tar­ny­bų bu­vu­sių at­sto­vų. Jūs sa­vo spau­dos kon­fe­ren­ci­jo­je kal­bė­jo­te ir ro­dė­te skaid­res čia pra­ėju­sią savai­tę, kad du Sei­mo na­riai, pa­sak kai ku­rių šal­ti­nių, dir­bo ki­tų vals­ty­bių tarny­boms. Ką jūs pla­nuo­ja­te ini­ci­juo­ti dėl šių ko­le­gų Sei­mo na­rių? Ro­dos, ponas V. Ba­kas ir po­nas L. Kas­čiū­nas bu­vo pa­mi­nė­ti“, - kalbėjo A. Skardžius.
 Buvęs žaliasis valstietis Povilas Urbšys nors ir išreiškė tam tikrus nuogastavimus, tačiau palaikė įstatymo projektą.

„Aš tik­rai esu už, kad tai, kas yra sle­pia­ma, bū­tų iš­trauk­ta į die­nos švie­są. Bet yra toks la­bai dvi­pras­miš­kas įspū­dis, nes ini­cia­to­rius dar kar­tą no­ri į Sei­mo darbo­tvarkę įra­šy­ti klau­si­mą, su­si­ju­sį su tais, ku­rie yra pri­si­pa­ži­nę. Man at­ro­do, iš tik­ro toks sau­gik­lis tu­rė­tų bū­ti ir tiems, ku­rie pri­si­pa­ži­no ir ne­pri­si­pa­ži­no, bet kar­tu, man at­ro­do, rei­kė­tų dar pa­tiks­lin­ti svars­ty­mo me­tu, ar da­bar­ti­nė įstatymo nuo­sta­ta ne­ap­ima ir pri­si­pa­ži­nu­sių, kad jie yra nu­ro­dę ben­dra­dar­bia­vi­mą“, - teigė P. Urbšys.

Buvęs Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Vytautas Bakas (kuris viešojoje ervėje ir buvo minimas kaip vienas iš tų už pinigus tarnaujančių kitų valstybių specialiosioms tarnyboms) nors ir stengėsi atrodyti ramus ir geros nuotaikos bei balsavo už, tačiau aiškiai matėsi politiko vidinis nerimas.

Žmonių partijos atstovas Laurynas Kasčiūnas, kurio pavardė taip pat buvo nuskambėjusi tame pačiame sąraše, kurioje yra ir V. Bakas, balsavimo metu Seimo salėje nebuvo.

Kaip žinoma, abu veikėjai – V. Bakas ir L. Kasčiūnas – labiausiai pasižymi tuo, kad labai aršiai ir be jokių kompromisų kovoja su vis labiau agresyvėjančios Rusijos grėsmėmis.
Ekspertai.eu primena, kad Seimo narys V. Bakas, be galybės kitų klausimų taip ir neatsakė į jam dar 2018 m. gruodžio 4 d. pateiktą oficialų paklausimą, ar jis nėra finansuojamas užsienio įtakos agentas Lietuvoje.

Susiję:

NSGK pirmininko Vytauto Bako prašoma atsakyti į klausimus, tarp kurių – ir jo tarnystė kitoms valstybėms

Istorinės Vytauto Bako rekomendacijos Vakarams  

V. Bakui kelia rūpestį Rusija, o Lietuvos piliečiams vis didesnį rūpestį kelia V. Bakas  

NSGK pirmininkas V. Bakas pritaria V. Landsbergio įprezidentinimui: esame įstrigę istorijoje, tad laikas pripažinti faktus

Dėl politikų sąsajų su užsienio slaptosiomis tarnybomis

Aiškėja, kodėl Seimo NSGK pirmininką Vytautą Baką taip stipriai puola Rusija 

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
18. Jonas
(2019-09-29 08:05:01)
(188.69.195.55) Parašė:

O kaip su czv mi5 bnd mosado ir kt zvalgybom juk tai isdavikai17. Visks
(2019-09-29 08:01:10)
(188.69.195.55) Parašė:

Idomu kaip balsuos zingeris adomenas16. Piksius>Nelaimei
(2019-09-27 00:06:51)
(78.58.239.209) Parašė:

Nežinia kam adresavai. Yra toks senaties terminas visose tautose kuriam nereikia įstatymų. Gal pats apie rinkimų tvarką? Dabar tokia, ryt kitokia, poryt nauja? Ko triedi mintimis iš kasdienybės?15. .>14
(2019-09-26 21:45:06)
(195.50.137.194) Parašė:

Cia Ziegzdriu gyventojai piese? :D14. beretinėms atmatėlėms
(2019-09-26 19:18:57)
(185.28.100.51) Parašė:

gražių paveiksliukų galerija: cenzūra13. K
(2019-09-26 19:07:03)
(84.15.189.168) Parašė:

Kaip reaguotu Suomijos, Šveicarijos, Austrijos Parlamentai, kai sužinotų, kad jų politikai, apart tiesioginių pareigų, prisiduria ir tarnauja už atlygį kitų šalių spec.tarnyboms, Fondams ir t.t..., tegul draugiškoms? O kaip su jų šalių nepriklausomybe ?12. > 4. klinas
(2019-09-26 18:30:09)
(78.60.84.45) Parašė:

Lietuvai turi dirbti, o ne užsienio spec. tarnyboms. Juk priesaiką Lietuvai laužo, o jūs siūlote džiaugtis. Nenormalu.11. Hdh3j39s0145huadbxiw9w83AGENTAS
(2019-09-26 18:00:09)
(77.111.247.111) Parašė:

Tyli visi kurie susiję su spec. Tarnybomis, nes jei nepriklausai kažkam vadintųsi šmeižtas. Keliauji į teismą ir tas įpareigoja iš tos pačios tribūnos viešai paneigti kalbetą melą..Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras
 Naujausi
G. Nausėda: Lietuva – geriausias pavyzdys, kaip investicijos į šalies saugumą tampa ekonominės plėtros prielaida
10 Lietuvoje sparčiai plečiasi karinės technikos (Miltech) inovacijų rinka. Jėgos, veikiančios prieš mūsų valstybę, nesnaudžia.