2020 m. gegužės 28 d.

 

Seimą ragina nepritarti Azartinių lošimų įstatymo pataisoms

Paskelbta: 2014-01-17 12:55 Autorius: Naujienų redaktorius
Nuotr. iš „totalcash.net“
Nuotr. iš „totalcash.net“

Vilniaus miesto meras Artūras Zuokas kreipėsi į Seimo pirmininkę, Seimo narius prašydamas prisiimti atsakomybę ir nepritarti kitą savaitę Seime svarstomam Azartinių lošimų įstatymo pakeitimo įstatymo projektui, pranešama savivaldybės tinklalapyje.

Pasak mero, Keičiant Azartinių lošimų įstatymą, Vilniaus miesto kavinėse, aludėse, baruose, restoranuose, moteliuose, viešbučiuose gali atsirasti daugybė lošimų automatų, prie jų daugiau galimybių prieiti žaisti turės nepilnamečiai, mažės kontrolės galimybė.

„Aš esu kategoriškai prieš tokius įstatymo pakeitimus. Vilnius jau dabar kovoja su barais girdyklomis, o pritarus tokiam Azartinių lošimų įstatymo projektui, mieste steigtųsi neaiškūs ir nekontroliuojami pseudološimų namai, kurie dar labiau sustiprins egzistuojančią problemą, daugės socialinių problemų“, – perspėja Vilniaus savivaldybės vadovas.

„Keista, kaip katalikiškomis save vadinančios partijos taip pat palaiko šias įstatymų pataisas ir toks įstatymas planuojamas svarstyti neeilinės sesijos metu kaip ypatingos svarbos klausimas“, – stebėjosi A. Zuokas.

Pagal naujas įstatymo pataisas, B1 kategorijos lošimų automatai, kurių vienkartinis didžiausias laimėjimas yra ne didesnis nei 100 litų, galės būti statomi kavinėse, baruose, restoranuose, moteliuose, viešbučiuose ir taptų prieinami visiems tokių įstaigų lankytojams, nepilnamečiams.

Leidimus pastatyti lošimų automatus restoranuose, moteliuose, viešbučiuose išduotų Lošimų priežiūros tarnyba, Vilniaus miesto savivaldybė teisiškai negalėtų kontroliuoti jų skaičiaus ir vietų, kur automatai stovės. „Žmonės į kavines eitų ne praleisti laiko, o lošti“, – teigiama pranešime.

Iki šiol lošimų automatai buvo statomi tik lošimų namuose ir automatų salonuose, leidimas Vilniaus mieste atidaryti lošimų namus buvo išduodamas tik pritarus Vilniaus miesto savivaldybės tarybai.

Nacionalinės tabako ir kontrolės koalicijos duomenimis, pastaraisiais metais B kategorijos lošimų automatų plėtra Lietuvoje ir taip buvo labai didelė. Manoma, kad įteisinus naujus B1 kategorijos lošimų automatus, lošimo aparatų plėtra bus daug didesnė nei iki šiol ir neigiamų pasekmių bus sukeliama ženkliai daugiau.

vilnius.lt“, „ekspertai.eu“ inf.


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras