2019 m. gruodžio 8 d.

 

Savaitgalį ekspertuosna

Paskelbta: 2013-12-28 09:55 Autorius: ekspertai.eu
Billy Cobham. Nuotr. iš drumlessons.com
Billy Cobham. Nuotr. iš drumlessons.com

Būgnininkas Billy Cobhamas 1944 metais gimė Panamoje, tačiau netrukus jo šeima persikėlė gyventi į Niujorką. Jaunasis būgnininkas baigė Niujorko aukštąją muzikos ir meno mokyklą, grojo JAV kariuomenės orkestre. Vėliau jis įsijungė į pianisto Horace Silverio grupę, su kuria gastoliavo po Ameriką ir Europą.

B. Cobhamas išgarsėjo tuomet, kai legendinis trimitininkas Miles Davis jį pakvietė bendradarbiauti savo albume "Bitches Brew", o vėliau ir dar keliuose albumuose. Drauge su gitaristu Johnu McLaughlinu 1970 metais jie paliko M. Davis grupę ir įkūrė "The Mahavishnu Orchestra", gyvavusią 1971–1976 metais ir vėl atsikūrusią 1984–1987 m. Vėliau septintame dešimtmetyje B. Cobhamas persikelė gyventi į Šveicariją.

1981 metais jis įkūrė kolektyvą Glass Menagerie, kuriame grojo lenkų džiazo multiinstrumentalistas Michałis Urbaniakas, pianistas Gilis Goldsteinas (išgarsėjęs grodamas akordionu pianisto Michelio Petrucciani grupėje), bosistas Timas Landers ir gitaristas Mike Sternas, vėliau palikęs projektą dėl Miles Davis pasiūlymo. Šį savaitgalį pristatome jų koncertą, 1981 metais vykusį Riazzino miestelyje Šveicarijoje.

Billy Cobham – mušamieji
Mike Stern – gitara
Michal Urbaniak – lyrikonas ir smuikas
Gil Goldstein – fortepijonas
Tim Landers – bosas

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
Kalba redaguota ekspertai.eu
 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras