2018 m. spalio 20 d.

 

Sausio 13-oji – mūsų valstybės ir už ją žuvusiųjų diena

16
Paskelbta: 2018-01-12 06:37 Autorius: Zigmas Vaišvila
Nuotr. tsajunga.lt
Nuotr. tsajunga.lt

Prisiminkime ir įsiklausykime į Arkivyskupo emerito Sigito Tamkevičiaus žodžius, pasakytus Seime: Lietuvai reikia meilės tiesoje. Šiuos žodžius pasakė Žmogus, savo gyvenimu ir patirtimi liudijantis mūsų Lietuvos Laisvės bylą. Laisvės bylą, išdėstytą Lietuvos katalikų bažnyčios kronikoje ir Arkivyskupo emerito Sigito Tamkevičius, jo bendražygio a.a. monsinjoro Alfonso Svarinsko iškentėtą nelaisvėje. Šiemet Laisvės premija Sausio 13-ąją bus įteikta šio kančių kelio eilinei – sesei Nijolei Sadūnaitei.

Tą Sausio 13-osios naktį skubėjome į Aukščiausiąją Tarybą, prie TV bokšto ir į Konarskio gatvę Vilniuje, prie savivaldybių kituose miestuose, prie Lietuvos televizijos Kauno redakcijos, Sitkūnų ir Juragių TV bokštų. Nes visi žinojome, kodėl tai darome. Dėl mūsų valstybės, dėl mūsų pačių. Dėl mūsų Laisvės ir teisės spręsti, kaip mums gyventi.

Ne dėl Vytauto Landsbergio, buvusio Aukščiausioje Taryboje, ne dėl Algirdo Kaušpėdo, užsibarikadavusio Lietuvos radijo ir televizijos vadovo kabinete, netgi ne dėl Eglės Bučelytės, iš televizijos ekrano skelbusios mums paskutiniųjų laisvo televizijos ir radijo eterio minučių naujienas. Ir net ne dėl būsimos Lietuvos Prezidentės Dalios Grybauskaitės, Tarybų Sąjungos 1991 metais išsiųstos tobulintis į Jungtines Amerikos Valstijas.

Tai darėme dėl mūsų valstybės.

Arkivyskupas emeritas Sigitas Tamkevičius vėl kreipėsi į mus. Šį kartą dėl a.a. Kardinolo Vincento Sladkevičiaus, matyt, paskutinę minutę įrašyto į Lietuvos priešų gretas, pasinaudojus Gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centrui mūsų valstybės suteiktomis galiomis.

Mūsų valstybės valdžią turintieji pamiršo svarbiausią – atsakomybę dėl jų veiksmų ir jiems mūsų valstybės patikėtų pareigų.

Sausio 13-osios išvakarėse mes neišgirdome Vytauto Landsbergio žodžio, visų pirma, dėl a.a. kardinolo Vincento apšmeižimo. Kaip ir 1991 – 1992 metais, besidraikant KGB voratinkliams.

Mes neišgirdome ir Lietuvos Prezidentės Dalios Grybauskaitės žodžio dėl a.a. kardinolo Vincento apšmeižimo, dėl jį apšmeižusiųjų atsakomybės.

Prezidentės Dalios Grybauskaitės pasipiktinimą dėl tokių pačių Gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro veiksmų mes išgirdome 2012 metais. Tada Prezidentė viešai pasipiktino, kad paviešinta, jog tuometinis Lietuvos kriminalinės policijos vadovas Algirdas Matonis buvo etatinis TSRS KGB darbuotojas (Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro generalinės direktorės Teresės Birutės Burauskaitės teigimu, A. Matonis neprivalėjo liustruotis, nes buvo etatinis KGB pareigūnasekspertai.eu pastaba)

Š.m. sausio 5-osios KGB „dovana“ Lietuvai ir ponios Teresės Birutės Burauskaitės paaiškinimas, kad tai yra mūsų atgrasymas nuo nostalgijos „sovietinei“ praeičiai – tai mūsų visų ir mūsų valstybės, už ją žuvusiųjų įžeidimas. Įžeidimas, dėl kurio net neatsiprašyta.

Š.m. sausio 3-ios dienos spaudos konferenciją Seime, kurioje paliudijome Vytauto Landsbergio ir jo įkurtos konservatorių partijos istorines patirtis, užsakant, organizuojant ir dangstant teroristines akcijas, valstybės išpardavimą ir išdavimą, baigiau prašymu Vytautui Landsbergiui aprimti ir nebekiršinti Tautos. Labai nuoširdžiai tikėjomės ramesnių metų.

Tačiau sausio 5-osios atsakas taip vadinama KGB korta peržengė visas įmanomas padorumo ribas. Jokiomis „neužmirštuolėmis“ ar savanorių, gynusių Lietuvą, atranka pagal jų lojalumą vienam asmeniui ir vienai partijai, ne tik nieko nebeįtikins, bet ir neišgelbės jūsų, besivadinančių vieninteliais Lietuvos patriotais ir manančių esant vieninteliais, turinčiais teisę teisti, teisę spręsti, kas myli Lietuvą ir kas jos nemyli.

Kas jums suteikė teisę vieninteliams spręsti, kas yra KGB-istas Lietuvoje, ir kas juo nėra?

Kas jums, Lietuvos Prezidente, suteikė teisę apsimesti, kad nesuprantate, kas įvyko, ir vaidinti tik Lietuvos valstybės atkūrimo 100-ečio paminėjimo šventę? Buvimas Rusijos Federacijos valstybės paslaptimi jums tokios teisės nesuteikė. Lietuvos Respublikos piliečiams 2013 m. sausio 13-ąją pasižadėjote: Laisvę turime ginti kiekvienas ir kasdien.

Laukiame Jūsų veiksmų, ponia Prezidente, arba Jūsų atsistatydinimo.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
16. Ar ta neuzmirstuole
(2018-01-13 00:20:52)
(78.56.75.110) Parašė:

turi isplauti Tautai smegenis, uzmarstin nuvarant proteviu simbolius ?15. noreciau paklausti
(2018-01-12 23:48:31)
(2.29.122.119) Parašė:

kaip reikia ta laisve ginti dabar ,kai vyksta provokacijos pries Lietuvos laisves kovotojus ? ivairiais budais smeiziami didvyriai ar tik nesiekiama tokiais veiksmais sumenkinti tikejima savo salimi .lygtai konstitucija kaip ir garantuoja teise ginti Tevyne visomis priemonemis ir galiomis .tik kaip i tai paziures teisesauga ,pav jei ispirsi i sikine kokiam agentui tai gali buti patrauktas baudziamojon atsakomyben uz huliganizma ar viesosios tvarkos pazeidima .kai VSD tokius asmenis turi eleminuoti is visuomenes .tinkamiausia butu deportacija .14. kodel
(2018-01-12 19:56:25)
(78.62.73.86) Parašė:

landsbergis dar nenuteistas uz zuvusius sausio 13?13. aAlgirdas-TOmui J (8)
(2018-01-12 18:54:11)
(78.56.79.247) Parašė:

jaunuoli Jūs šį kartą visiškai teisus, tik dar idomiau būtų paskelbti ir tuos Seimo narius, kurie balsavo už KGB archyvų uždarymą dar 75 metams(nes daugumas tinkti knistis Seimo archyvuose)12. skorpe
(2018-01-12 18:52:27)
(37.228.236.199) Parašė:

SEDZIU KRUME , gele (NEUZMIRSTUOLE) uostau, LAPU sikna nusisluostau.... :) kodel melyna ??? reikejo raudonai ir palikt....11. Nelaime
(2018-01-12 15:37:54)
(107.77.173.5) Parašė:

Zigmai ir daug kovotoju,kaip patcs,kodel jus kovojet,del tiesos ir imetat sau i statine medaus sauksta deguto?Sutanos arsiausias durnintojas lietuviu tautos,tai vakaru liucifieriu tarnai!Buvo vakaru tarnai dvigubi tarnai ir nereike,cia ginti!Slatkeviciaus klausiau mitinge Kaune,tai net uzsideve zandai nuo jo prakalbos ir ne man vienam.Sako zodzius paimi akmeny ir duodi i galva,jie gatavai mielina cudus!Tikri lietuvos vadai mano tyli,nes jie taikinyje negali reikstis,o jumis nusiviliu viena koje ten kita ten blogai,kad pas jus tokie draugai!10. Anfisa
(2018-01-12 15:11:37)
(88.118.163.49) Parašė:

Autoriui. Zigmai, dabar turi 300 rusiu desros, dzinsus ir 200 ivairiu TV kanalu. Bet nera nemokamo busto, nemokamos medicinos ir nemokamo issilavinimo. Tu gavai, ko norejai, bendrapilieti, kodel gi tu nesidziaugi?9. kodėl
(2018-01-12 14:57:52)
(78.62.83.74) Parašė:

yra menkinama sausio 13 toji? Prie ko čia nezabutka? Tiems, prisisegusiems nezabutkas visai nerūpi sausi 13 toji ir žuvusieji /man taip atrodo/Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras