2020 m. balandžio 8 d.

 

Rusijos koncernas „Gazprom“ puikus pasipelnymo šaltinis LR vyriausybės be konkurso samdomiems advokatams

10
Paskelbta: 2019-08-02 08:25 Autorius: ekspertai.eu
Eenergetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas (dešinėje).


Kaip žinoma, neseniai Lietuva triuškinamai pralaimėjo bylą „Gazprom“ ir patyrė didelių finansinių nuostolių. Apie tai skelbėme publikacijoje „Lietuva triuškinamai pralaimėjo bylą „Gazprom“ ir patyrė milžiniškų finansinių nuostolių: reikia patikslinimų“.

Tačiau Teisingumo ministerija atsisakė pateikti informaciją, kiek milijonų iš viso Lietuvos mokesčių mokėtojai patyrė dėl šio bylinėjimosi. Apie tai skelbėme publikacijoje „Teisingumo ministerija negali pateikti informacijos apie Lietuvos pralaimėtą bylą Rusijos koncernui „Gazprom“.

Ir nors nuostoliai jau ir taip dideli, tačiau be konkurso samdomi Lietuvos vyriausybės advokatai dar nepasiėmė visų galimų pinigų, todėl absoliučiai beprasmiškai ir iš anksto žinant galutinį rezultatą – pralaimėjimą (panašiai kaip su slaptuoju prezidento Valdo Adamkaus kalėjimu), Lietuva, kreipėsi į Švedijos Aukščiausiąjį teismą, prašydama peržiūrėti Švedijos apeliacinio teismo liepos mėnesį priimtą sprendimą, kuriuo nuspręsta neanuliuoti Stokholmo arbitražo sprendimo Lietuvos byloje prieš „Gazprom“.

Ekspertai.eu primena, kad Lietuva privalo sumokėti „Gazpromui“ 9 milijonus eurų teismo išlaidų už patirtą pralamėjimą Stokholmo arbitraže ir taip pat privalo sumokėti „Gazpromui“ 1,3 milijono eurų už patirtą pralamėjimą Švedijos apeliaciniame teisme.

Kiek iš viso Lietuva, t. y. mūsų šalies mokesčių mokėtojai moka be konkurso samdomai advokatų firmai „Ellex Valiunas“, Vyriausybė kol kas atkakliai slepia.Ekspertai.eu primena, kad dar liepos 12 d. kreipėsi į Teisingumo ministrą Elviną Jankevičių prašydami suteikti informaciją apie tai, kaip Lietuva Stokholmo arbitraže bei Švedijos apeliaciniame teisme pralaimėjo bylas „Gazprom“ ir patyrė finansinių nuostolių. Taip pat buvo klausiama apie firmą „Ellex Valiunas“.

Iš viso ministrui buvo užduoti septyni klausimai.

Tačiau liepos 23 d. Teisingumo ministro patarėja Rita Grumadaitė atsiuntė atsakymą, kuriame nurodė, kad negali pateikti dominančios informacijos ir atskleidė, kad „minimu atveju įgaliojimai  Vyriausybės nutarimu buvo suteikti Energetikos ministerijai, kuri ir atliko visus veiksmus, susijusius su Lietuvos Respublikos Vyriausybės (valstybės) teisių ir interesų gynimu bei atstovavimu“.

Todėl ekspertai.eu iš karto kreipėsi į Energetikos ministrą Žygimantą Vaičiūną prašydami atsakyti į šiuos minėtus septynis klausimus:

• Kiek iš viso Lietuva sumokėjo advokatams už visą Stokholmo arbitražo  procesą ir visą Švedijos apeliacinio teismo procesą (kreipimųs ir atsiliepimų rašymą, atstovavimą, šnekėjimą teisme ir kitas advokatų išlaidas)?

• Kiek Lietuva sumokėjo Švedijos apeliaciniam teismui už visą procesą ir Stokholmo arbitražui už visą procesą?

• Nors Lietuva ir žinojo, kad neturi nė menkiausių šansų apeliaciniame Švedijos teisme, ar tiesa, kad šis teismas buvo reikalingas tik tam, kad Lietuvą atstovaujanti firma „Ellex Valiunas“ pabandytų susitarti su „Gazprom“ siekiant, kad Rusijos kompanija leistų mūsų valstybei mokėt mažiau negu 9 milijonus? Kokie buvo firmos „Ellex Valiunas“ argumentai, kad „Gazprom“ atleistų Lietuvą nuo šito mokėjimo ar bent jau sumažintų mokėtiną sumą?

• Dėl kokių priežasčių Lietuvos valstybei atsovauti be konkurso buvo pasirinkta firma „Ellex Valiunas“?

• Ar firma „Ellex Valiunas“ atliko kitokias paslaugas išskyrus tarpininkavimą tarp advokatų ir vyriausybės?

• Kiek iš viso Lietuvos valstybė per visą laiką  – nuo firmos „Ellex Valiunas“ įkūrimo iki dabar – yra jai sumokėjusi pinigų?

• Ar Energetikos ministerija žino, kad firma „Ellex Valiunas“ nėra firma, t.y. niekur neturi juridinio asmens statuso?

Deja, Energetikos ministras iki šios dienos, pažeisdamas visus galiojančius įstatymus savo atsakymų į klausimus kol kas nepateikė.

Keli susiję:

Teisingumo ministerija negali pateikti informacijos apie Lietuvos pralaimėtą bylą Rusijos koncernui „Gazprom“

Lietuva triuškinamai pralaimėjo bylą „Gazprom“ ir patyrė milžiniškų finansinių nuostolių: reikia patikslinimų

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
10. Ekspertas
(2019-08-06 11:18:36)
(88.119.128.199) Parašė:

Algirdai, gaila, kad tarp tu emigravusiu nera jusu su kitais nubomzejusiais vatnikais. Prasau, emigruokite, nes jusu islaikymas yra nasta dirbantiems.9. Algirdas
(2019-08-06 10:59:22)
(92.243.166.42) Parašė:

Kalbama,kad ValiŪnas yra Grybauskaitės giminaitis. Todėl ir jo advokatu kontoros LAWIN (tuo metu) darbuotojas Vasiliauskas tapo Grybauskaitės rinkimų štabo vadovu per 2009 m. prezidento rinkimus. Po to Vasiliauskas gavo už tai kaip dovaną Lietuvos banko vadovo postą. Tai yra viena vagių šutvė , išvogusi Snorą, Ūkį , per Paskolą ir Independensą apvogę Lietuvą. Su Grybauskaitės ir Landsbergio "kerų" įtaka ir Bronislavas Lubys nuo dviračio Druskininkuose "nuvirto". Per šio nusikalstamo susivienijimo šalies griovimo laikotarpį ir jų organizuotą prokurorų, teisėjų, advokatų ir antstolių nusikalstamą susivienijimą , jau iš Lietuvos 1 000 000 žmonių emigravo! Tai yra brudų brudai! Kinijoje jie senai būtų sušaudyti!!!8. jeronimas
(2019-08-03 01:11:20)
(109.77.61.130) Parašė:

Valdzios nieksai juk negali gyventi tik is atlyginimu?? O snoras buvo vienas.Juk skandinavisku zydu banku taip lengvai neuzversi,neisvogsi?? Tai galbut sugalvota praturtejimo pelningesnis "biznis"??? Pavyzdziui mokami pasakiski honorarai tai advokatu kontorai,kuri pasidalina valdiskais pinigais su tuos advokatus samdaciais??? Juk ta pati kontora advokatine turi patirties juodos,nes prie snoro irgi prisidejo??? O kas sendien gali argumentuotai irodyti,kad tie patys nusamdyti lietuvisku valdzios nieksu advokatai nedirbo ir antrai pusei??Mano nusamdytas advokatas dirbo mano priesininkams.Ar ta advokatu kontora tik nevykeliu kontora,kad nesuprato ,kokie teisinei veiksmai reikalingi su gaspromu ??7. Senis Šaltis
(2019-08-02 22:58:07)
(88.222.97.16) Parašė:

Kodėl tiek mažai nepatenkintų komentarų? Keistoka kažkaip. Ne ta tema?6. Nauseda sake
(2019-08-02 10:21:27)
(92.243.166.42) Parašė:

Lietuvą prie jo bus kitokia, šiandiena dar tvirtai grybine5. trumpai
(2019-08-02 10:17:59)
(78.57.130.78) Parašė:

Cia juk Lietuviškas biznis nesvarbu ar laimėsi ar pralaimėsi bet svarbu dalyvauti juk bet kokiu atvėju tie kas dalyvauja išlošia tai ira uždirba nereliai didelius pinigus,juk jiems svarbu uždirbti ir Lietuvos valstybės interesai tai paskutinėje vietoje.4. Kiek kalba.....
(2019-08-02 10:16:11)
(92.243.166.42) Parašė:

Valiūnas be konkurso pasamdytas kovoje su snoru Paryžiaus arbitraže.....Ar tai Lietuvos teisinės mafijos nepakaltinamas atstovas.3. ?
(2019-08-02 09:48:55)
(90.140.204.215) Parašė:

o tai kodel slepia kiek moka advokatam? gal tokie istatymai kad negalima skelbti? jei istatymai to neleidzia, tada nieko nepadarysiParašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras