2018 m. gruodžio 18 d.

 

Rusijai atgrasyti turime išnaudoti naująsias ES gynybos iniciatyvas ir siekti NATO-ES bendradarbiavimo stiprinimo

2
Paskelbta: 2017-12-06 18:07 Autorius: ekspertai.eu
Alfredo Pliadžio (KAM) nuotr.
Alfredo Pliadžio (KAM) nuotr.

Gruodžio 6 d. su Lietuvoje apsilankiusia Nyderlandų Karalystės gynybos ministre Ank Bijleveld-Schouten (Ank Beileveld-Schauten) krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, aptarė Lietuvos ir Nyderlandų dalyvavimą Nuolatiniame struktūrizuotame bendradarbiavime (angl. Permanent Structured Cooperation, PESCO) gynybos srityje, kur Lietuva siūlo priemones, kaip palengvinti karinių pajėgų judėjimą Europoje bei stiprinti atsaką į kibernetines atakas, kuriant greitojo reagavimo komandas.

„Prisijungėme prie Nyderlandų vadovaujamos karinio tranzito procedūrų supaprastinimo Europoje iniciatyvos, nes šiuo metu tai vienas svarbiausių uždavinių, kuris ženkliai sustiprintų Baltijos šalių saugumą“, – sakė ministras R. Karoblis.

Ministras taip pat padėkojo Nyderlandų gynybos ministrui už paramą Lietuvos siūlomai kibernetinio saugumo stiprinimo iniciatyvai.

„Turime išnaudoti naująsias ES gynybos iniciatyvas ir siekti NATO-ES bendradarbiavimo stiprinimo“, - pasakė R. Karoblis.

Kartu su Nyderlandų ministre į Lietuvą atvyko ir Nyderlandų kariuomenės vadas admirolas Rob Bauer (Robas Baueris).
 
Nuo šių metų pradžios Lietuvoje atgrasymo ir gynybos tikslais dislokuotoje NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinėje grupėje tarnauja apie 250 Nyderlandų karių. Jie kartu atsigabeno ir įvairios karinės ginkluotės ir įrangos – apie 40 įvairios karinės technikos: pėstininkų kovos mašinų CV 90, žvalgybos transporto priemonių „Fennek“, transporto priemonių „Boxer“, šarvuotų remonto evakavimo mašinų ir kt.

NATO priešakinių pajėgų bataliono grupei priskirti kariai – ne vieninteliai, šiuo metu Nyderlandų kariai dislokuoti Lietuvoje – du Nyderlandų kariuomenės atstovai tarnauja Vilniuje veikiančiame NATO pajėgų integravimo vienete.

Taip pat šių metų pradžioje Nyderlandų karinių oro pajėgų kontingentas buvo dislokuotas Šiauliuose, iš kur keturiais naikintuvais F-16 vykdė NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse. Iš viso olandų kariai du kartus dalyvavo NATO oro policijos misijoje Baltijos šalyse ir vieną kartą sustiprino oro policijos misiją dislokuodami savo naikintuvus  Malborko oro bazėje Lenkijoje 2014 m. rugsėjo-gruodžio mėn.   

Nuo dislokacijos pradžios NATO priešakinių pajėgų batalione Nyderlandų kariai taip pat dalyvavo įvairiuose socialiuose projektuose: remontavo įvairias ugdymo įstaigas, globos namus, tvarkė parkus Jonavos ir Švenčionių rajonuose.

Šaltinis: kam.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
2. stasys
(2017-12-06 22:27:29)
(83.188.24.101) Parašė:

U-duli ..aukščiau bambos, šaunuolis. :)Vienok siūlau gerai į ta ponia Ank Bijleveld-Schouten įsižiurėti ..iš pažiuros mažutė , kukli, o kaili gerai disetkaij "vatniku" tikrai iškoštu iki šilko blizgesio .:)1. U-2
(2017-12-06 18:59:46)
(89.116.124.39) Parašė:

NATO-ES bendradarbiavimo stiprinimo efektyvumo laipsnis butu zymiai aukstesnis, jeigu Karoblis savo kolegei Ank Beileveld-Schauten butu pasiules ka nors efektyvaus ir modernaus nuo ankstyvo p-yzdos išsausejimo.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras
 
Naujausi komentarai
velesas Stasiui P.S.
IP 84.46.245.83 | 22:56:33 O gal tai tave "pagydė" ? :D))))...
velesas. Apakęs (beveik) -40. stasys
IP 84.46.245.83 | 22:54:01 Staaaas... ach*ūjiel??? Ar čia vakarykštė represija taip paveikė???...
29-tam
IP 184.90.113.109 | 22:50:47 Stribo NKVDisto argumentacija...