2020 m. gegužės 28 d.

 

Rusija vejasi Kiniją ir sparčiai didina savo įtaką Afrikoje

3
Paskelbta: 2019-06-12 13:56 Autorius: ekspertai.eu

Kova dėl turtingiausio resursais ir darbo jėga, tačiau finansiškai kol kas silpniausio žemyno - Afrikos - beveik nepastebima, tačiau, kaip ir dėl Arkties, ji vyksta aktyviai. Didžiausią įtaką kadaise Afrikos valstybėms turėjusios Vakarų Europos šalys bei JAV nueina į antrą planą: dabar daugiausia į Afrikos ekonomiką ir karybą investuoja Kinija ir Rusija.

Neseniai paviešinti dokumentai parodė, kad Rusija itin aktyviai veikia bent trylikoje iš penkiasdešimt keturių suverenių (dar egzistuoja dešimt nesuverenių) Afrikos valstybių. Afrikoje gyvena apie tris tūkstančius tautų, bendras juodojo žemyno gyventojų skaičius viršija 1,2 mlrd., o plotas siekia 30,37 mln. kv. km. Pagal pastaruosius du rodiklius Afrika nusileidžia tik Azijai.

Rusija šiuo metu Afrikoje mezga santykius su valstybių vadovais, pasirašinėja sutartis dėl ginkluotės, kuria naują slaptų agentų generaciją, kuri valdys Afriką.

Afrikos misijai vadovauja 58-erių Rusijos verslininkas Jurijus Prigožinas, kuris yra artimas prezidento Vladimiro Putino bendražygis. Rusiškosios Afrikos misijos tikslai - pašalinti arba smarkiai nukenksminti JAV, Jungtinės Karalystės ir Prancūzijos įtaką Afrikoje, taip pat siekti, kad nevyktų provakarietiški sukilimai. 

V. Putinas Afrika labiau susidomėjo 2014 m., kai dėl įvykių Ukrainoje ir Kryme Vakarai Rusijai įvedė sankcijas. Tuomet imta ieškoti naujų verslo galimybių ir geopolitinių draugų. 

Rusijos kariai aktyviai veikia Centrinės Afrikos Respublikoje (CAR), kuri vadinama strategiškai svarbia, nes yra buferinė zona tarp musulmoniškosios šiaurės ir krikščioniškųjų pietų. Aktyvus buvimas CAR Maskvai leidžia veikti visame juodajame žemyne, o Rusijos kompanijoms pasirašyti naudingas sutartis dėl naudingųjų iškasenų gavybos.

Gegužės 24 d. Kremlius paskelbė siunčiantis armijos specialistų grupę į Kongą (Kongo Demokratinę Respubliką).

Rusija jau yra pasirašiusi sutartis dėl ginkluotės pardavimo su dvidešimčia Afrikos valstybių.

Spalį Sočyje vyks pirmasis Rusijos ir Afrikos viršūnių susitikimas, kuriam pirmininkaus V. Putinas ir Egipto prezidentas Abdelis Fata Al Sisis (Abdel Fatah al-Sisi). Į šį susitikimą atvyks apie 50 Afrikos šalių vadovų, kurie su Rusija tarsis dėl politinio, ekonominio ir kultūrinio bendradarbiavimo. 

DOSSIER CENTER tyrimų centro, esančio Londone, gauti dokumentai rodo, kad Rusija ketina sukurti stiprią Afrikos Sąjungą, nes dabartinei vystytis Vakarai neleidžia.

Šiuo metu Rusija artimiausiai bendrauja su Centrinės Afrikos Respublika, Sudanu, Madagaskaru, Libija, Zimbabve, Pietų Afrikos Respublika, Pietų Sudanu, Kongo Demokratine Respublika, Čadu, Zambija, Uganda, Pusiaujo Gvinėja, Maliu, Etiopija, Komorų salomis, Majotu.

Rusija ketina pastatyti per visą Afriką einančius gerus kelius ir geležinkelį, jungiantį Dakarą (Senegalas) ir Port Sudaną (Sudanas), vėliau besidriekintį ir per kitas valstybes, taip pat vieną po kitos Afrikos šalyse kuria savo karines bazes.

Šaltinis: theguardian.com

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
3. U-2>2. Martynas
(2019-06-12 16:03:26)
(89.116.124.39) Parašė:

"Tik prie ko čia tas Prigožinas?" Ne prie ko. Jus tiesiog pamirsote, jog straipsny rase the guardian. f2. Martynas
(2019-06-12 15:34:39)
(87.198.117.55) Parašė:

Daug kas panašu į tiesą. Tik prie ko čia tas Prigožinas? Šitais dalykais užsiima visai kiti žmonės ir rimtos tarnybos.1. U-2
(2019-06-12 15:17:02)
(89.116.124.39) Parašė:

Geras straipsnis. Gal tik reiketu sakyti, kad Rusija sugryzta y Afrika. Tik skirtingai nuo TSRS, daro tai visiskai pragmatiskai ir be jokios ideologijos.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras