2019 m. rugpjūčio 21 d.

 

Rusija dreba: Lietuvos ginklų kontrolės inspektoriai lankosi Kaliningrade

4
Paskelbta: 2019-02-12 10:00 Autorius: ekspertai.eu

Lietuvos vadovaujama tarptautinė ginklų kontrolės inspektorių grupė vasario 12–13 d. lankosi 79-ojoje atskirojoje motošaulių brigadoje, kuri dislokuota Rusijos Federacijos Kaliningrado srityje. Ginklų kontrolės inspektoriai iš Lietuvos, Jungtinių Amerikos Valstijų ir Prancūzijos atliks karinio vieneto vertinamąjį vizitą pagal 2011 m. Vienos dokumentą.
 
Vertinamojo vizito metu Lietuvos, JAV ir Prancūzijos ginklų kontrolės inspektoriai turės galimybę gauti informaciją apie dalinio struktūrą, jame tarnaujančio personalo skaičių, turimų pagrindinių ginkluotės ir technikos sistemų tipus ir skaičių, taip pat apžiūrėti jų pavyzdžius.

Šiemet tai jau antrasis Lietuvos inspektorių vertinamasis vizitas Rusijoje, pirmasis vyko Estijos vadovaujamos inspektorių grupės sudėtyje sausio viduryje.

Remiantis vertinamojo vizito metu gauta informacija ginklų kontrolės inspektoriai parengs ir išplatins ESBO šalims ataskaitą, kurioje pateiks vertinimą, kaip Rusija laikosi 2011 m. Vienos dokumento įsipareigojimų.

2011 m. Vienos dokumentas įpareigoja ESBO priklausančias valstybes kasmet pateikti informaciją apie savo karines pajėgas, gynybinių pajėgumų vystymo planus ir karinį biudžetą, iš anksto informuoti apie planuojamą stambaus masto karinę veiklą. Valstybės taip pat įsipareigoja priimti savo teritorijoje nustatytą kiekį kitų šalių karinių ekspertų inspekcijų bei vizitų į karinius dalinius.

Remiantis 2011 m. Vienos dokumentu, kiekviena ESBO priklausanti šalis turi teisę patikrinti, ar kita šiai organizacijai priklausanti valstybė  nevykdo stambaus masto karinės veiklos, apie kurią būtina pranešti iš anksto, ir ar neturi nedeklaruotų karinių pajėgumų.

Šaltinis: KAM

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
4. Nu jo...
(2019-02-12 12:58:23)
(188.69.198.127) Parašė:

Ubagai gaus realią galimybę pakelti tento kampą nuo iskanderų įrangos... :D:D:D Ir graudu, ir tuo pat metu labi komiška.. .:D:D:D3. U-2 to 2. Anfisa
(2019-02-12 12:02:46)
(89.116.124.39) Parašė:

Retai as jums priestarauju: "Kto xodit v gosti po utram, tot postupaet mudro. To tut, to tam naljut sto gram, na to ano i utro" Mike Pukuotukas2. Anfisa
(2019-02-12 11:49:21)
(88.118.163.49) Parašė:

1-m. Nera taip paprasta vaiksciuoti i svecius. Sunkiausia, einant, vaidinti, kad nieko nenori. (Mike Pukuotukas)1. U-2
(2019-02-12 11:15:38)
(89.116.124.39) Parašė:

Vertinamieji vizitai yra puiku, nes kitu galimybiu dykai paesti blynu su juodaisiais ikrais ir ledo saltumo vodka kontrolieriams is Lietuvos, Jungtinių Amerikos Valstijų ir Prancūzijos nenusimato. Na, nebent pasiprasius politinio prieglobscio del diskriminacijos lytiniu poziuriu...Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras