2020 m. liepos 8 d.

 

Rukloje tarnaujančius NATO priešakinius olandų karius aplankė Nyderlandų karalius

3
Paskelbta: 2018-06-15 20:41 Autorius: ekspertai.eu

Birželio 15 d. su valstybiniu vizitu Lietuvoje viešintis Nyderlandų karalius Vilemas Aleksanderis (Willem Alexander) aplankė NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinėje grupėje Rukloje tarnaujančius olandų karius. Karalių Lietuvos kariuomenės Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke Rukloje lydėjo Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė, krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis ir Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas.

Nyderlandai savo karius NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinei grupei skiria nuo pat pradžios, kai gynybos ir atgrasymo tikslais visų NATO aljanso sąjungininkų sprendimu kovinės grupės buvo dislokuotos Baltijos šalyse ir Lenkijoje. 

Į Vokietijos vadovaujamą kovinę grupę Lietuvoje olandų kariai su technika ir ginkluote atvyko 2017 m. pradžioje ir per tą laiką kelis kartus rotavosi.

Šiandien Lietuvoje tarnauja per 250 olandų karių iš Nyderlandų kariuomenės 43-iosios mechanizuotosios brigados 44-jo mechanizuotojo pėstininkų bataliono.

Į Lietuvą olandų kariai yra atsigabenę sunkiąją techniką - pėstininkų kovos mašinas CV90, „Boxer“, šarvuotuosius žvalgybos visureigius „Fenneks“ ir kt. Su šia šarvuotąją technika kuopos kariai gali veiksmingai veikti bet kokioje vietovėje ir taip sustiprinti NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės operacijų įvairiapusiškumą.

NATO priešakinių pajėgų bataliono grupei priskirti kariai – ne vieninteliai šiuo metu dislokuoti Lietuvoje – du Nyderlandų kariuomenės atstovai tarnauja Vilniuje veikiančiame NATO pajėgų integravimo vienete.

Be to, 2017 m. pradžioje Nyderlandų karinių oro pajėgų kontingentas buvo dislokuotas Šiauliuose, iš kur keturiais naikintuvais F-16 vykdė NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse. Prieš tai olandų kariai du kartus dalyvavo NATO oro policijos misijoje Baltijos šalyse ir vieną kartą sustiprino oro policijos misiją dislokuodami savo naikintuvus Malborko oro bazėje Lenkijoje 2014 m. rugsėjo-gruodžio mėnesiais.

Šaltinis: kam.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
3. to stasys
(2018-06-16 11:02:57)
(78.62.128.71) Parašė:

pas tave ir grozio supratimas iskreiptas,kur tu cia matai grozi,idijote2. U-2
(2018-06-15 20:51:17)
(213.226.181.18) Parašė:

Olandijos kariu gebejimas ir patirtis pasiduoti faktiskai be musio Europoje nera labai unikali o daugiau, karyboje jie niekuo negarseja. P.S. Buvusio gebejimo transportuoti ir prekiauti vergais - neskaiciuoju.1. stasys
(2018-06-15 20:50:38)
(90.140.243.201) Parašė:

hmm .. graži pora .Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras