2020 m. vasario 20 d.

 

R. Karoblis: Kariuomenė turi istoriškai didžiausią finansavimą

5
Paskelbta: 2020-01-23 16:55 Autorius: ekspertai.eu

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis sausio 23 d. sveikindamas Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ karius, minint 4-ąsias brigados įkūrimo metines, linkėjo kariams pateisinti vardą, gautą pagerbiant kovinę žemaičių dvasią ir ryžtą.

„Šiandien, kitaip nei prieš ketverius metus, turime dar vieną brigadą – kaip aiškų faktinį įrodymą, kokį progresą padarė kariuomenė stiprėdama, augdama ir modernėdama. „Žemaitijos“ brigada yra augimo ir vystymosi etape, tačiau augate labai dėkingu kariuomenei metu: kai turime didelį visuomenės palaikymą, istoriškai didžiausią finansavimą, įgyvendiname stambiausius ginkluotės atnaujinimo ir įsigijimų projektus. Tad svarbiausias uždavinys – užtikrinti tolimesnę brigados pajėgumų plėtrąׅ, – sakė krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis iškilmingos šventinės rikiuotės Klaipėdos universiteto aikštėje metu.

Minėjimo renginyje Klaipėdoje taip pat dalyvavo brigadai pavaldūs kariniai vienetai su kovinėmis vėliavomis, ginklais, civilinių organizacijų atstovai. Brigados Generolo Motiejaus Pečiulionio artilerijos bataliono kariai atliko tris dedikacines salves – Lietuvai Tėvynei, Lietuvos kariuomenei bei brigadai „Žemaitija“.

Siekiant stiprinti Lietuvos gynybinius pajėgumus Motorizuotoji pėstininkų brigada „Žemaitija“ buvo įsteigta 2016 m. sausio 1 d.  Antrajai Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų brigadai keliami uždasviniai parengti karinius vienetus  šalies sausumos teritorijos gynybai, gebėti sąveikauti su sąjungininkų pajėgomis, rengtis tarptautinėms operacijoms ir jose dalyvauti. Taip pat palaikyti karinių vienetų kovinę parengtį, įstatymų nustatytais atvejais ir sąlygomis teikti pagalbą kitoms valstybės ir savivaldybių institucijoms bei vykdyti kitas taikos meto užduotis.

Šiuo metu brigadą „Žemaitija“ sudaro vadovybė, brigados štabas, štabo, ryšių, žvalgybos ir prieštankinė kuopos, bei keturi batalionai: Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų (Klaipėdoje), Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotasis pėstininkų (Tauragės r.), Brigados generolo Motiejaus Pečiulionio artilerijos (Pajūrio miestelis, Šilalės raj.) bei ketvirtasis – Lietuvos kunigaikščio Margirio pėstininkų batalionas (Radviliškyje). Brigadai „Žemaitija“ vadovauja pulkininkas Nerijus Stankevičius.

Šaltinis: KAM

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
5. Jurgis
(2020-01-24 10:35:38)
(185.220.100.252) Parašė:

Gal Lietuvoje pastatysite paminklą ypatingai slaptų operacijų smogikams iš "Aitvaro" eskadrono, Afganistane medžiojantiems ir žudantiems partizanus, KOVOJANČIUS UŽ SAVO TĖVYNĖS LAISVĘ??? Kada ir kas už karo nusikaltimus teis, kaip dabar teisiami buvę stribai ar buvę OMON’nininkai, lietuviškojo spec. eskadrono "Aitvaras" smogikus, Afganistane naikinančius tenykščius partizanus-kovotojus prieš okupantus? Kuo skiriasi Afganistano okupacija nuo Lietuvos okupacijos po II pasaulinio karo? Kuo skiriasi lietuviškieji "Aitvaro" smogikai, medžiojantys Afganistano partizanus-patriotus, nuo "Smerš" ar NKVD spec. padalinių, medžiojusių Lietuvos partizanus?4. as
(2020-01-23 21:49:39)
(83.176.228.73) Parašė:

“Kariuomenė turi istoriškai didžiausią finansavimą“ ir yra istoriškai pats beprasmiškiausias ir labiausiai nusikalstamas litchūanijos biudžeto melžimo aparatas :))3. Kaimo durnius
(2020-01-23 21:05:03)
(78.61.0.42) Parašė:

tai reiskia-dar niekada nebuvo tiek pavogta kiek pavogs siais metais.2. trumpai
(2020-01-23 18:38:07)
(78.57.130.78) Parašė:

Puiku galės pirkti didžiausius samčius kai trenks rusams per galva tai ir pult noras praeis.1. yel"l"ow submarine
(2020-01-23 17:31:28)
(212.122.82.150) Parašė:

“Kariuomenė turi istoriškai didžiausią finansavimą“ ir yra istoriškai pats beprasmiškiausias ir labiausiai nusikalstamas litchūanijos biudžeto melžimo aparatas :))Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras