2020 m. vasario 24 d.

 

Rinkimai prasidėjo: balsuoja Lietuvos kariai

3
Paskelbta: 2016-10-04 14:26 Autorius: ekspertai.eu
Tarptautinėse pratybose „Allied Spirit V“ Vokietijoje dalyvaujantys kariai balsuoja. Nuotraukos autorius št. srž. Edikas Ponomariovas.
Tarptautinėse pratybose „Allied Spirit V“ Vokietijoje dalyvaujantys kariai balsuoja. Nuotraukos autorius št. srž. Edikas Ponomariovas.

Artėjant Lietuvos Respublikos Seimo rinkimams galimybės dalyvauti juose ir atiduoti savo balsą sudaromos ir Lietuvos kariams, išvykusiems už šalies ribų,  rinkimuose balsuos ir šiuo metu  nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą atliekantys  kariai.

Vieni iš pirmųjų teise atlikti pilietinę pareigą ir atiduoti savo balsus už patinkantį kandidatą pasinaudojo tarptautinėse operacijose ir pratybose dalyvaujantys Lietuvos kariai. Apie 160 mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ karių Vokietijoje vykstančių tarptautinių pratybų „Allied Spirit V“ metu  dar rugsėjo 28 d. balsavo išankstiniuose rinkimuose.

Nuotoliniu būdu išankstiniuose rinkimuose taip pat balsuoja ir tarptautinių operacijų rajonuose dislokuoti Lietuvos kariai. Jų šiuo metu yra apie 30.  Tarptautinėse operacijose Afganistane ir Malyje tarnybą atliekantys kariai savo balsą jau atidavė išankstinio balsavimo tvarka.

Tarptautinių operacijų rajonuose, kur tarnauja mažiau kaip trys kariai,  savo balsus kariai gali atiduoti artimiausiose Lietuvos konsulinėse įstaigose ar ambasadose. Pvz., NATO operacijoje KFOR – Kosove,  Europos Sąjungos jūrų operacijoje „Sophia“ – Romoje.

Apie 40 karių, šiuo metu tarnaujančių Ukrainoje, gali  dalyvauti rinkimuose ir atiduoti savo balsą atvykę į Lietuvos ambasadą Kijeve.

Antspauduoti karių biuleteniai per siuntų tarnybas bus perduoti Vyriausiajai rinkimų komisijai.

Beveik 1000 ką tik tarnybą pradėjusių šauktinių karių balsuos tarnybos vietose Rukloje ir Panevėžyje

Lietuvos Respublikos Seimo rinkimuose dalyvaus ir šiuo metu nuolatinę privalomąją pradinę karo  tarnybą spalio 3 d. pradėję priešpaskutinio šių metų šaukimo karių. Beveik 960  šauktinių karių balsuoti Seimo rinkimuose savo daliniuose galės jau šį trečiadienį, spalio 5 dieną.  Iš jų daugiau nei 400 nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių, tarnybą pradėjusių Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke, 180 karių LDK Algirdo mechanizuotajame pėstininkų batalione Rukloje, atiduoti savo balsus renkant Seimo narius galės Mokomajame pulke.  Dar beveik 400 nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Karaliaus Mindaugo husarų batalione Panevėžyje galės balsuoti bataliono muziejuje įrengtose balsavimo vietose.

Lietuvos kariuomenės daliniuose Lietuvos paštas kartu su Vyriausiąja rinkimų komisija įsteigs išankstinio balsavimo vietas.

2016 metais nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą anksčiau yra pradėję daugiau nei 1,5 tūkst. nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių įvairiuose Lietuvos kariuomenės daliniuose. Visi jie taip pat galės dalyvauti rinkimuose atiduodami savo balsą daliniuose arba jiems bus sudaryta galimybė nuvykti į balsavimo apylinkes. 

Lietuvos kariuomenės daliniuose organizuojamą balsavimą stebės atvykę balsavimo komisijos nariai ir rinkimų apygardų nariai.

Žiniasklaidos atstovai, norintys atvykti ir stebėti, kaip vyksta balsavimas kariniuose daliniuose, kuriuose tarnauja  šauktiniai kariai, kviečiami registruotis iš anksto. Balsavimas Mokomajame pulke prasidės 13.00 val., o Karaliaus Mindaugo husarų batalione 12 val.

Šaltinis: kam.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
3. skorpe :) :)
(2016-10-05 00:26:29)
(37.228.224.67) Parašė:

KOKIE RINKIMAI....net Vaigauskas vis dar sedi...baltos pirstines skaiciuos konservu naudai...ot dagyvenom....NEIKIT VAIKUCIAI BALSUOT, bo vistiek s bus.2. dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com
(2016-10-04 19:37:53)
(98.212.66.159) Parašė:

Prieš balsuodamas pasiskaityk straipsnį atidžiai "ULTIMATUMAS Seimui dėl LR teisinių pagrindų griovimo" ir "Dėl neteisėtų, antikonstitucinių Seimo rinkimų".1. Darijus
(2016-10-04 18:50:54)
(85.10.97.39) Parašė:

O tai negalėjo urną nuvežti į apkasus Dombase? Dabar reiks susilpninti ukrofašistų frontą kol reiks važinėti į Kijevą.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras
 
Naujausi komentarai
valstybės lakštai
IP 78.57.211.246 | 10:52:22 analogija Lietuvoje...
Lietuvis
IP 84.15.187.215 | 10:26:18 Slove U krainai , didvyriam slove!...
Algirdas Paleckis
IP 188.69.193.96 | 10:14:12 Tikiuosi įpatingo dėkesio ministre Linai Linkevičiau!?...
> 44. Sveikinimai
IP 84.46.236.9 | 10:13:10 Nugrybavai, "tavAriščiau"....