2018 m. birželio 24 d.


Rekordas: iki šiol nepaskelbti balsavimo rezultatai iš 3 ambasadų ir 7 apylinkių. Papildyta: pagaliau suskaičiavo

119
Paskelbta: 2012-10-16 10:34 Autorius: ekspertai.eu

10 val. 30 min. Praėjus 36 valandoms po balsavimo pabaigos – 16 dienos 10 val. 30 min. - Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) interneto svetainėje vis dar nėra paskelbti visi rinkimų rezultatai.

Daugiamandatėje apygardoje trūksta duomenų net iš 7 rinkimų apylinkių.

Apskriti nuliukai visose skiltyse puikuojasi ties Šeškinės apygardos Viršuliškių ir Dūkštų apylinkėmis, Dainavos apygardos Buitininkų apylinke, Dzūkijos apygardos Kalesninkų ir Ilgų apylinkėmis.

Visai jokių balsavimo duomenų – nei daugiamandatės, nei vienmandatės apygardos - iki šiol nėra iš Vilniaus-Trakų apygardos Lauko ir Melioratorių apylinkių.

Naktį (apie 1 valandą) dar trūko duomenų apie balsavimą vienmandatėse apygardose ir iš Naujamiesčio apygardos Gedimino apylinkės bei Aušros apygardos Jovaro apylinkės.

PAPILDYTA 11 val. Iki šiol nėra paskelbti duomenys ir apie balsavimą 3 diplomatinėse atstovybėse. 11 val. nuliai VRK svetainėje vis dar rikiuojasi ties Lietuvos ambasadomis Jungtinėje Karalystėje, Prancūzijos Respublikoje ir Armėnijos Respublikoje.

Iš ambasadų Jungtinėje Karalystėje ir Armėnijos Respublikoje nėra jokių duomenų - nei apie vienmandates, nei apie daugiamandatę apygardą.

Iš Prancūzijos Respublikos nepaskelbti duomenys apie balsavimą daugiamandatėje apygardoje.

Ekspertai.eu pasiteiravus apie šio keisto reiškinio priežastis, ilgametis VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas tai paaiškino nuovargiu ir techniniais nesklandumais.

Kodėl iki šiol nėra duomenų iš 7 apylinkių?

Iš principo mums trūksta dar vienos rinkimų apylinkės rezultatų. Tai Vilniaus Trakų apygardos Melioratorių rinkimų apylinkės. Jie pervargo ir tuos rezultatus turėtų artimiausiu metu pateikti. Kitų rinkimų apylinkių rezultatai mums yra pateikti ir turėtų artimiausiu metu būti parodyti internetiniame tinklapyje. Vakar vakare vyko pirmumo balsų perskaičiavimas ir dalis rinkimų apylinkių aptiko, kad pirmumo balsai nėra visiškai tiksliai suskaičiuoti ir įvedė naujuosius. Dėl to užtrunka tų duomenų grąžinimas, bet artimiausiu metu mes viską paskelbsim.

O jeigu kalbėtume dabar konkrečiai? Vilniaus-Trakų apygardoje, kaip supratau, trūksta vienos apylinkės, ir todėl, kad pervargo. Ką reiškia "pervargo"?

Jų reikėtų pačių klaust. Aš su jais kalbu, jie irgi tik tiek man gali paaiškint. Pervargo, nebegali apdirbti, “mums į darbą ryte reikėjo”. Jie šiandien ryte renkasi pusę devynių, bent mane patikino, Vilniaus-Trakų apygardoje, ir savo pareigą atliks.

O kas atsitiko Šeškinės apygardoje? <nepaskelbti duomenys iš Viršuliškių ir Dūkštų apylinkių>

Ten yra techninė klaida. Šitų apylinkių duomenys yra pas mus suvesti ir, sakykime, mūsų kompiuterinė sistema tiesiog jų nesugeneravo dėl to, kad, pavyzdžiui, ten nuliukas neparašytas, jie praleido tą langelį. Va tokio tipo, pobūdžio ta informacija. Ir ta informacija bus artimiausiu metu pataisyta, paskelbta visa.

O kada tuos duomenis gavote, tarkime, iš Šeškinės?

Reikėtų man pasižiūrėti atskirai, pas mus sistema fiksuoja, kada visi duomenys yra pateikti, paskaičiuoti, ir mes galime pasakyti, kada gauti.

O Dzūkijos apygardoje kas atsitiko? <nepaskelbti duomenys iš Kalesninkų ir Ilgų apylinkių>

<pauzė> ... Dzūkijos? Dzūkijos apygardoje mes turėtumėm, man atrodo... palaukit, ar ten nulis buvo neįrašytas, ar kažkas... negaliu pasakyti. Nes lyg negirdėjau, kad su ja kokia problema būtų...

Vakar vėlai vakare dar nebuvo vienos Naujamiesčio rinkimų apylinkės – Gedimino...

Tai nebuvo, vakar skaičiavo vakare komisijos iki dvyliktos valandos tuos duomenis, tikrino.

Kodėl taip ilgai?

Apygardų komisijos kai kurios pačios pateiks detalesnę informaciją, kaip ten kas yra. Gerai? Ačiū labai už klausimus...

O dėl Naujamiesčio ar galėtumėte patikslinti – dėl kokios priežasties taip ilgai užtruko skaičiavimas?

Paskambinkite apygardos rinkimų komisijai, jie tegu ir paaiškina jums priežastį. Jie mus įtikinėja, kad anksčiau nesugebėjo. Ir būtų gal iš tikrųjų gerai iš pirmų lūpų išgirsti, kodėl jie taip ilgai skaičiavo tuos duomenis ir nepateikė.

O jums aiškina, kad nesugebėjo?

Nu mums aiškina, kad ilgai užtruko, kad komisija pavargusi buvo. Va tokie aiškinimai. Mes irgi tokias priežastis matom, nėra kad būtų kažkokie kiti dalykai, sakykime, negeri. Tai, žinoma, yra nesmagu ir nepriimtina, bet vis dėlto yra tie duomenys kiek vėluojami ir kai kam kyla galbūt kokios mintys, kad kažkas su jais daroma. Nors visi duomenys yra fiksuojami ir stebėtojai dalyvauja. Vienintelė, kur nedavė tų rezultatų, yra būtent ta rinkimų apylinkė <čia VRK pirmininkas turėtų vartoti daugiskaitą, nes Vilniaus-Trakų apygardoje duomenų trūksta iš Melioratorių ir Lauko apylinkių - red. past.>. Tai ačiū jums labai.

INTERVIU PAPILDYTAS 12 val. 40 min.

Z. Vaigauskas: Dabar jau turiu visus duomenis, neturime vienintelės rinkimų apylinkės duomenų – Kauno Dainavos Buitininkų rinkimų apylinkės. Tie duomenys buvo, bet mes apygardos prašymu nuimam, kadangi jie nustatė netikslumų suskaičiavus balsus ir šiandien perskaičiuos. Visų kitų apylinkių duomenys jau gauti, tame tarpe ir visų ambasadų bei konsulatų. Dar trūksta tik pirmumo balsų, bet jie šiuo metu tikslinami.

Kada gavote duomenis iš ambasadų, pavyzdžiui, iš Jungtinės Karalystės?

Aš nežinau, kada mes gavome, bet dabar įvesta į sistemą yra.

O kodėl tų duomenų taip ilgai nebuvo?

Ambasadoje buvo labai daug žmonių, jie labai ilgai skaičiavo.

Ilgai skaičiavo? Ten keturi tūkstančiai žmonių turėtų per tas tris ambasadas susidaryti?

Man atrodo. Armėnijos aš nežinau kodėl negavo. Armėnijoj žmonių buvo labai mažai, gal ten kažkokių problemų buvo. Mačiau, kad skaičius jie buvo suvedę, bet po to klaidų buvo rasta, tai mes neskelbiam tų protokolų, kuriuose yra techninės klaidos.

Kada bus paskelbti duomenys iš ambasadų?

Dabar generuojami, tuoj turėtume paskelbti visus duomenis.

PAPILDYTA 16 val. 40 min. Po neįtikėtinai ilgai užtrukusio skaičiavimo pagaliau paskelbti duomenys iš likusių apylinkių - išskyrus Dainavos apygardos Buitininkų apylinkę, kur balsai bus perskaičiuti - ir ambasadų.

Taigi, Jungtinės Karalystės ambasadoje N. Venckienės ir I. Degutienės dvikova atrodė taip:

 

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
Kalba redaguota ekspertai.eu
 
Komentarai

 
119. Emigrantų organizacijoms
(2012-10-18 10:11:48)
(62.80.243.151) Parašė:

Ar tai taip sunku savanoriškai susiskaičiuoti visiems (juk iš viso 2-3 tūkstančiai tebalsavo) kas balsavo už DK ir gavus žymiai besiskirianį rezultatą oficialiai kreiptis ne tik į rinkimų komisiją, bet ir paviešinti visam pasauliui sistemos daromus pažeidimus.118. xx
(2012-10-17 08:41:02)
(87.179.238.37) Parašė:

O kur duomeny is Vokietijos ambasados????117. @@@@@
(2012-10-17 07:17:50)
(212.52.34.168) Parašė:

ZMONES NEBEBALSUOKIT UZ KONCERVATORIUS IR MASIULIO ERZELYNA, BALSUOKIT UZ DK, GAL KAS PASIKEIS I GERA PUSE116. manau
(2012-10-17 01:00:13)
(94.244.79.249) Parašė:

balsuot gali ir slaptai, bet pagal suteikta numeri kam paskirtas balsas turi but skelbiama viesai.115. manau
(2012-10-17 00:57:52)
(94.244.79.249) Parašė:

Man tai neaisku, kodel dar iki sios dienos zmones negali pasitikrinti kur nukeliavo ju balsai? Tik kodel?Ar ne del balsu priskirimo kazkam kitam.Manau, kad viesai turi but skelbiami apygardu ir apylinkiu rinkeju korteles nr. rezultatai, tai yra kam zmogus atidave savo balsa. Taip kiekvienas turetu galimybe pasitikrinti internete ar spaudoje kam istikruju jo balsas atiteko. Tokiu atveju, jei pamatytu priskirta kokiam kitam kandidatui ar kitai partijai, galetu paviesinti ir kreiptis su skundais i tam tikras institucijas. Taip nereiktu ir daug priziuretoju, nes sunaikinti ar kam kitam priskirti butu neimanoma.114. žmogiškasis faktorius
(2012-10-17 00:49:24)
(31.4.246.109) Parašė:

Viena peticija yra pasirodžius dar prieš rinkimus. "Dėl trugžių išreikšti valią rinkimuose" Aišku turinys jau nebeatitinka situacijos, kadangi ji buvo rašyta prieš mėnesį. Bet galite naudoti pagal dabartinės situacijos poreikius. http://www.peticijos.lt/visos/70968 Kadangi keliomis dienomis vėliau parašyta peticija dėl "rinkimus laikyti negaliojančiais" vis dar nepasirodo ir mažai tikėtina, kad pasirodys, taip jau buvo nutikę ir anksčiau.113. žmogiškasis faktorius
(2012-10-17 00:32:01)
(31.4.246.109) Parašė:

Be to tai dar ne viskas, dar yra likę kozirių, bet matant jų veiksmus kol kas neatskleidinėsiu.112. ...
(2012-10-17 00:30:11)
(78.61.98.80) Parašė:

Cia daug kas siulo vaigauskui atsistatydinti.Sita padaryti jam lengviausiai,nes jau nusenes,galimai turtingas,apsirupines viskuom.Manau,kad jis atsistatydins,bet ne to reikia.Privalo atsakyti uz visas aferas,butu baudziamas kuo griezciausiomis baudomis.Pamastykime,kas butu buve,jei tokius pazeidimus butu padariusi DRASOS KELIO PARTIJA,NERINGA jau butu buvusi belangeje pasmerkta ten suputi.VIENYKIMES.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras