2020 m. sausio 21 d.

 

Pusė metų protestų Honkonge - tik suplanuotos akcijos pradžia

2
Paskelbta: 2019-12-08 19:33 Autorius: ekspertai.eu

Šiandien Honkonge, paminint lygiai šešis mėnesius nuo protestų pradžios, į gatves išėjo, įvairiais duomenimis, nuo 183 iki 800 tūkst. žmonių.

Poryt bus minima Žmogaus teisių diena, pripažinta Jungtinių Tautų. Už demokratiją pasisakantys protestuotojai tvirtina, kad Honkonge ir visoje Kinijoje žmogaus teisės pažeidinėjamos masiškai, šalį yra ištikusi humanitarinė krizė.

Protestuotojai akcentuoja, kad pusmetis - tik šios akcijos pradžia, ir primena penkis reikalavimus valdžiai, tarp kurių yra demokratiniai Honkongo vadovo rinkimai. Taip pat reikalaujama panaikinti ekstradicijos įstatymą, protestų nevadinti maištu, paleisti suimtus protestuotojus ir sudaryti nepriklausomą komisiją, kuri tirtų policijos veiksmus prieš protestuotojus.

Honkongo protestuotojų teigimu, komunistinė šalies vadovybė Pekine yra didžiulis galvos skausmas, ji taip pat trukdo vystytis Honkongo ekonomikai.

Šaltinis: euronews.com

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
2. JAV metodai
(2019-12-09 10:57:24)
(144.217.166.65) Parašė:

1898 m. JAV, norėdamos pateisinti karą prieš Ispaniją, Havanos uoste susprogdino savo karinį laivą su keletu šimtų jūrininkų, ir paskelbė apie „klastingų ispanų“ diversiją. Prasidėjo Vašingtono išprovokuotas pirmasis JAV karas už pasaulinę hegemoniją. Po daugelio metų laivas buvo iškeltas ir ištirtas - pasirodė, kad jo šarvai išversti iš vidaus - sprogimas sukeltas ne „ispanų minos“, o kažkuo daug galingesniu laivo viduje, sukėlusiu jo skilimą pusiau... Ne paslaptis - 1941 m. gruodį JAV vadovybė puikiai žinojo, kad japonai užpuls Perl Harborą, bet nieko nedarė, kad atremtų ataką. Atvirkščiai – visaip ją skatino!.. Buvo paaukota apie 3000 amerikiečių gyvybių, siekiant JAV įtraukti į karą, naudingą valdantiesiems. Pagal išslaptintus dokumentus, JAV vyriausybė 7 dešimtmetyje sukūrė teroristinį planą „Northwoods“ tikslu, CŽV ir kitoms spec. tarnyboms padedant, sukelti teroro aktus JAV, ir užsitikrinti visuomenės palaikymą karui prieš Kubą pradėti, dėl visko apkaltinant Kubą. Tam griežtai pasipriešino JAV prezidentas Dž. Kenedis, kuris buvo nužudytas praėjus vos metams po operacijos „Northwoods“ atšaukimo. Šiandieninėje praktikoje snaiperiai tapo neatsiejama revoliucijų, valstybinių perversmų dalimi. Visas taip vadinamo „arabų pavasario“ revoliucijas sieja viena detalė: Tunise, Egipte, Libijoje, Jemene - visur buvo pastebėti snaiperiai, šaudantys į žmones, dalyvavusius protesto mitinguose. 2002 m., bandant įvykdyti valstybinį perversmą Venesueloje, nežinomi snaiperiai nužudė keletą valdžios šalininkų ir demonstrantų. Panašus scenarijus ir per masinius protestus Tailande 2010 m. Tais pačiais metais, balandžio mėn., per protestus Kirgizijoje į minią šaudė snaiperiai, kurių aukomis tapo arti šimto žmonių... Maidane snaiperių naudojimas tikslu sukurti chaosą ir diskredituoti valdžią yra būtent ataka „po svetima vėliava“. Kijeve kol kas nežinoma, kaip teigė Estijos užsienio reikalų ministras Urmasas Paetas paviešintame telefono pokalbyje su Europos Sąjungos užsienio reikalų įgaliotine Catherine Ashton, ar opozicija, ar kažkokia „trečioji jėga“ naudojo snaiperius, šaudžiusius į Maidano protestuotojus ir į policijos „Berkut“ pareigūnus, siekiant diskredituoti Ukrainos valdžią. Abejoju, ar kada nors sužinosime tikrą tiesą!.. Panašiai ir su 1991 m. Sausio 13-tos įvykiais Lietuvoje, kai kažkas išdrįso teigti, neva „savi šaudė į savus“. Buvo pateikti ganėtinai svarūs įrodymai bei daugelio liudytojų parodymai, kurie teisėsaugos buvo ignoruojami, nes neatitiko oficialios versijos. Žodžiu, visa tai šiandien darosi panašu į vaikščiojimą po minų lauką, nes bandantys kiek giliau kapstytis yra traukiami baudžiamojon atsakomybėn... Logiškiausia versija būtų, kad perversmų metu snaiperius naudoja opozicija, stengiamasi pavaizduoti, kad į beginklius protestuotojus šaudė „kruvino režimo“, policijos, armijos ar spec. tarnybų atstovai1. Romas
(2019-12-08 21:26:11)
(77.111.246.150) Parašė:

Kinijai nesudaro jokiu sunkumu numalsinti tuos ispuolius, bet ti nera pirmaeilis dalykas. Honkongas neturi rimtos, tuo labiau lemiamos, reiksmes Kinijai ir tai bus iki 2047, kol tesis pazadeta autonomija. Tie protestai nesa ekonomine zala daugiau paciam Honkongui, nei Kinijai, todel tai daugiau "galvos skausmas" Honkongo valdziai. Po 2024 metu tokiu privilegiju nebus ir visas laisvamaParašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras