2019 m. vasario 21 d. 

Prokurorų prašoma įvertinti niekinamą prezidentės D. Grybauskaitės ir LMT požiūrį į partizanus

101
Paskelbta: 2019-01-22 10:16 Autorius: ekspertai.eu
LR Seime Visuomeninės tarybos posėdyje buvo svarstomas rašytojas Marius Ivaškevičius (baltame rėmelyje kairėje).


Partizano Juozo Jakavonio-Tigro dukra Angelė Jakavonytė pranešė, kad sausio 21 d. Lietuvos Respublikos Seime Visuomeninės tarybos posėdyje svarstė Nacionalinės premijos skyrimo klausimą rašytojui ir dramaturgui Mariui Ivaškevičiui.

Pasak moters, „visos organizacijos pasisakė prieš, kad Nacionalinė premija būtų skirta žmogui, kuris išniekino partizanus, kovojusius už Lietuvos laisvę, ir priėmė rezoliuciją kartu su partizanų artimaisiais kreiptis į Lietuvos Respublikos generalinį prokurorą.“

A. Jakavonytės teigimu Generalinė prokuratūra turės nuodugniai išstudijuoti ištraukas iš knygos „Žali“, kurioje šmeižiami partizanai.

Tačiau Lietuvoje atsirado ir tokių, kurie nesigėdyjo rašytoją ginti. Vieni jų – „Lietuvių PEN centras“.

„Reiškiame susirūpinimą dėl kai kurių asmenų ir organizacijų puolimo prieš Mariaus Ivaškevičiaus romaną „Žali“ ir prieš rašytoją. Šis puolimas turi neapykantos požymių, kaltinant autorių „stribizmu“, raginant atimti iš jo jau paskirtą Nacionalinę premiją. Manome, kad demokratinėje visuomenėje negalima grūsti kūrybos, nuomonių, minties ir žodžio laisvės į kokio nors siauro „tikro ir vienintelio“ praeities supratimo Prokrusto lovą. Toks nepakantumas grožinės literatūros kūriniui laisvoje šalyje ir laisvoje visuomenėje yra nerimą keliantis reiškinys. Taip pat manome, kad kaltinimai, jog autorius šiame kūrinyje apjuodino partizanus, yra nepagrįsti“, - teisinti M. Ivaškevičiaus fikciją stengiasi globalūs rašytojai savo išplatintame pareiškime.Sausio 22 d. be rezoliucijų į Generalinę prokuratūrą kreipėsi ekspertai.eu prašydami pradėti ikiteisminį tyrimą dėl dar vieno, tačiau kur kas didesnio Lietuvos partizanų dergimo.

Kaip žinoma, ne kokioje nors sufantazuotoje novelėje, o savo moksliniame darbe Dalia Grybauskaitė, dabartinė Lietuvos prezidentė, yra konstatavus, kad darbo klasės priešai, t. y. į miškus įšėję partizanai – Laisvės kovotojai (taigi ir Tigras), „socialistinę reformą bandė sustabdyti žiauriais teroro aktais, gąsdinimais, šantažu, partinio ir tarybinio aktyvo, kolūkinio judėjimo organizatorių naikinimu“.

Apie tai plačiau buvo skelbta ekspertai.eu publikacijoje „D. Grybauskaitė: ilga klasių kova buvo kurstoma, remiantis radiopropaganda, tiekiant maistą ir ginklus iš užsienio“.

Neįtikėtina, bet 1993 m., kai Lietuva jau buvo laisva ir nepriklausoma valstybė, atsikračiusi tarybinių okupantų, Lietuvos mokslo taryba (LMT) Lietuvos Respublikos mokslo laipsnių ir pedagoginių vardų nostrifikacijos komisijos sprendimu išdavė dabartinei Lietuvos prezidentei D. Grybauskaitei už šį jos mokslinį darbą socialinių mokslų daktaro diplomą.Nėra abejonių – M. Ivaškevičius privalo atsakyti už savo nevykusias fantazijas ir jam nepadės jokie jo bendrai, bandantys pateisinti rašytojo nusikaltimą „kūrybos laisve“ ar prisidengti „žodžio laisve“.

Negražiai, neteisingai prikurti istorijų apie mūsų partizanus – tai smūgis jau ne šlapiu skuduru per veidą, o kočėlu per žandikaulį kiekvienam Lietuvos patriotui.

Tačiau viena yra paikos nesiorientuojančio realybėje veikėjo fantazijos, tačiau visai kas kita – moksline analize ir faktais grįstas darbas, už kurį Sovietų Sąjunga skiria mokslinį laipsnį.

Ir jei tų faktų nepaneigė, o atvirkščiai – patvirtino Lietuvos mokslo taryba (LMT), suteikusi partizanus paniekinusiam asmeniui nepriklausomos Lietuvos mokslinį laipsnį, gal jie tikri?

Tad prokuratūra turės nudugniai patyrinėti tiek prezidentės mokslinį darbą, tiek ir – kas dar svarbiau – pačios LMT sprendimus 1993 m., tiek abiejų požiūrį į partizanų niekinimą šiomis dienomis.

Ekspertai.eu pareiškime prokurorams taip pat primenama, kad D. Grybauskaitė yra ne tik garsi melagė ir savo biografijos klastotoja, bet ir Rusijos Federacijos valstybės paslaptis, atkakli Lietuvos nepriklausomybės priešininkė (kolaborantė), kuri po Kovo 11-osios nepriklausomybės atkūrimo drauge su komunistu Mykolu Burokevičiumi drąsiai stovėjo Lietuvos nepriklausomybės priešininkų pusėje.

Susiję:

Kremliaus ir prezidentės D. Grybauskaitės nuomonių sutapimas dėl partizanų, labai supykdė Žmonių partijos atstovus    

LMT prezidentas V. Razumas neišdavė septynių habilituotų daktarų, iš kurių dauguma buvo profesoriai   

Partizanas Bėda nepagailėjo aštrių žodžių literatūriniam vandalui, apvėmusiam partizanų vadus

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
101. Raimondas
(2019-02-19 15:12:58)
(77.94.175.163) Parašė:

Vyt n.a.c.h.u.i. iš Lietuvos kolaborante bestija Tulpė!!!100. Kad
(2019-02-13 01:43:39)
(92.243.166.42) Parašė:

tulpe melage ir isverstaskure jau seniai aisku, tad nieko naujo. Su ja butent, viska reikia tik rastiskai derinti, nes jos zodis, kaip zvirblis..siandiena ant vienos sakos cirska, kita diena jau ant kitos. Ypac jei jai laiku ant lapelio nesurasyta, ji nebezino ka sake vakar..o apie neparuostus klausimus jai reikia ruostis min.savaite, kad kazka protingai bent jau nuskaitytu. Faktu apstu, kai jai uzduoda koks zurnalistaa neparuosta klausimeli..lekia kumstelius paspaudus i sona..Saunuoliai valstieciai kad neleidzia lipt tulpei ant sprando. Teisingai Trumpas sake, kvaila boba..99. ŠI
(2019-02-12 15:31:57)
(82.102.24.14) Parašė:

TULPINIŲ PAŠTO PAŠTINYKĖ98. T0mas J.
(2019-02-12 14:51:04)
(85.206.112.194) Parašė:

Seimas, vadovaudamasis Mokslo ir studijų įstatymo 15 straipsniu, Lietuvos mokslo tarybos nuostatų 22 punktu, nutarė atleisti iš pareigų Lietuvos mokslo tarybos pirmininką Valdemarą Razumą.97. GRYBAUSKAITĖ
(2019-02-10 02:40:04)
(92.243.166.42) Parašė:

SOVIETINĖS SISTEMOS IŠPERĖTAS PAUKŠTIS. JIS IR DĖS TOS SISTEMOS INFEKTUOTUS KIAUŠINIUS.96. DIEVE APSAUGOK LIETUVĄ NUO KONSERVATORIŲ
(2019-02-10 02:35:11)
(92.243.166.42) Parašė:

ko norėti iš konservatorių statytinės, juk partiją irgi paveldėjo anūkas...fuj kaip šlykštu...95. Ne į temą
(2019-02-09 18:44:36)
(92.243.166.42) Parašė:

O tai Grybauskaitė išeidama Ulbinaitę kur tai paskirs į valstybines pareigas, ar negi sau į žmonas pasiims?94. Tai nuplėškime kaukes vienąkart
(2019-02-07 22:57:22)
(92.243.166.42) Parašė:

Seniai taip nesijuokiau. "Mūsų šviesuomenė"!!! Paklausykite: Komunistė, partinės mokyklos dėstytoja, koloborantė. Kas? Mūsų aukščiausioji šalies Ponia. "Švenčiausioji trejybė". O jūs visi iš medžio iškritę, ar kas su jumis darosi? NĖRA buvusių komunistų ir KGBistų. "Jie yra ir visada bus",- kaip sakė V.Putinas. Jis gal geriau žino? Ir dar. Tais ankstesniais laikais buvo toks KGB neoficialus terminas- {patronažas}. Nuo spaliukų atrenkami gabūs, patikimų tėvų vaikai, po to juos rekomenduodavo komjaunimo aktyvistais, armijoje tarnyba specdaliniuose (žvalgyba, pasienis, valdžios apsauga)arba užsienyje, grįžę sparčiai kyla karjeros laiptais, butai, automobilių paskyros be eilės, kelionės į užsienio šalis, deficitas ir t.t... Mes taip darbe atsekdavom KGBistus. Komjaunimo ar partijos vadovaujanti nomenklatūra PRIVALĖJO būti neetatiniais saugumo informatoriais. Atsisakyti nevalia.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras