2020 m. gegužės 31 d.

 

Prokurorai užsiėmė menu

38
Paskelbta: 2013-02-19 23:52 Autorius: ekspertai.eu

Žinasklaida pranešė, kad antradienio ryte teisėsaugos pareigūnai iškratė žinomų režisierų Ramūno Abukevičiaus ir jo žmonos Inesos Kurklietytės namus Vilniuje.

Prokurorai surado ir išsivežė visus filmo „Lengvas raganavimas“ įrašus. Krata truko 3 valandas.

Teisėsaugininkus sudominusį filmą I. Kurklietytė sukūrė prieš aštuonerius metus, jis rodytas daugelyje užsienio festivalių ir pasakoja apie gimdymus namuose.

Dabar šį kūrinį prokurorai naudoja kaip tardymo priemonę bylose, iškeltose gimdymus namuose priėmusioms gydytojoms. Namuose gimdžiusios moterys kviečiamos į tardymus, kurių metu joms demonstruojamas I. Kurklietytės filmas.

Iškratę žinomų režisierių namus, pareigūnai nufotografavo, anot jų, “nusikaltimo vietą” - vonią, kuri esą nufilmuota meno kūrinyje.

Šį tyrimą atlieka Vilniaus apygardos prokuratūra. Generalinė prokuratūra teikti komentarus atsisakė. 

lrytas.lt / ekspertai.eu inf.

Galima neabejoti, kad po šios kratos ir su meniniu įkvėpimu atliekamų tardymų rekordinis nusikaltimų išaiškinamumas, kuriuo neseniai gyrėsi prezidentės statytinis Darius Valys, dar padidės.

Žinoma, apie rezonansines bylas, valstybinio masto aferas ir milijonų grobstymą, susijusį su įtakingais asmenimis, iš prokurorų nieko naujo neišgirsime. Kaip nieko naujo neišgirdome Vytauto Pociūno pomirtinio šmeižto ir nužudymo byloje, “teroristės” E. Kusaitės byloje, sukurptoje Generalinei prokuratūrai ir Valstybės saugumo departamentui bendradarbiaujant su Rusijos FSB, kuri civilizuotose valstybėse vertinama kaip nusikalstama organizacija, Grozno angelais vadinamų Chadižat ir Maliko Gatajevų byloje – tik jiems pasisekė, nes politinį prieglobstį nuo lietuviško “teisingumo” jiems suteikė Suomija.

D. Valio pavaldiniai nepajudins nė piršto, kad ištirtų meniškai marinuojamas Operos ir baleto teatro, VEKS, Valdovų rūmų ir begalę kitų bylų. Jie dar ilgai “nepastebės” ir pavojų žmonių sveikatai keliančios aferos su cukrumi, kuris pardavinėtas kaip “vaistas” nuo gripo: juk VVKT viršininkas Gintautas Barcys yra svarbus žmogus, jam reikia duoti laiko “susitvarkyti”.

O juk jei tokie veiksmai, kaip su menininkais, būtų atlikti su G. Barciu, dar ne apie tokius vaistus būtų papasakojęs vyriškis...

Bet ne, tardyti moteris, kurios nusikalto tuo, kad gimdė, ir daryti kratas menininkų namuose yra paprasčiau. Tokios patirties prokurorai jau turi: masiškai iškėlus bylas dėl motinystės pašalpų pasisavinimo, po tardymų ne viena nėščia moteris patyrė persileidimą ir neteko negimusio kūdikio.

Tai – nauja prokuratūrinio meno forma: meistriškai dangstyti valstybinius nusikaltimus, o išaiškinamumo “rodiklius” gerinti tardant moteris ir menininkus.

Todėl ekspertai.eu turi pasiūlymą: tardymų protokolus, kur moterims buvo demonstruojamas I. Kurklietytės filmas, Lietuva turėtų nusiųsti į Venecijos šiuolaikinio meno bienalę ir demonstruoti nacionaliniame paviljone kaip adekvačiausią šiuolaikinio mūsų valstybės vyksmo simbolį. 

P. S. Atmintinė apie prokuratūros vadovybę: "Greita Generalinio prokuroro Dariaus Valio reakcija, ginant rimtus stambaus masto nusikaltėlius"

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
38. Tomas S. Butkus: jie galbūt lieps – nekvėpuokite
(2013-02-21 20:42:37)
(193.200.125.228) Parašė:

[...] su kūrybiniu įkvėpimu tardantys namuose gimdžiusias moteris, toliau užsiima menu. Antradienį iškrėtę režisierių Ramūno Abukevičiaus ir jo žmonos Inesos Kurklietytės namus [...]37. vanda gum
(2013-02-21 16:38:09)
(88.223.69.35) Parašė:

Portalas Balsas.lt sužinojo, kad krata atlikta vykdant baudžiamosios bylos, kurioje keturios moterys kaltinamos neteisėta veikla, dėl kūdikių mirties ir jų sužalojimo, dokumentų klastojimo, tyrimą. Tyrimo metu paaiškėjo, kad kuriant filmą "lengvas raganavimas", kurio režisierė yra Inesa Kurkletytė, mirė ką tik vandenyje pagimdytas kūdikis. Filmuojant gimdymą namuose, kurį priima Jurga Švedienė, įvyko, kaip manoma, nelaimė. Paskutiniame kadre girdisi, kai tėvai ir filmavimo herojai sunerimę kalba: "Vaikas nebekvepuoja". Naujagimis kadre nerodomas, tik paskui jis matosi suvyniotas į rankšluostį. Kaip vėliau paaiškėjo, naujagimis mirė. Visą straipsnį galite rasti http://www.balsas.lt/naujiena/717856/krata-zinomu-rezisieriu-namuose-del-filmo-apie-gimdyma36. Žurnalistams ir visuomenei
(2013-02-21 13:32:47)
(78.57.165.73) Parašė:

Gerbiami žurnalistai, daugiau negu 3 metus rašėte ir skelbėte apie "mailiaus" bylą. Gal nors po 3 metų paneikite tai, ką rašėte (tas nesamones) apie “mailiaus” bylą?! Ar neturite apie tai kitos informacijos, ar tiesiog jums jos nereikia? Kodėl jūs neinformuojate visuomenės apie vykstančius "mailiaus" bylos posėdžius ir apie tai, kad FNTT ir prokuroras su savo “tyrimais” priėjo liepto galą šioje byloje? Tie posėdžiai rodo, kad "mailiaus" byla yra tik prokuroro sapnas, tai yra tyčia pagaminta "byla", vien tik melas ir blefas. Kodėl jūs nepaklausiate apie "mailiaus" bylą, šių projektų dalyvių, rengėjų? Jie tikrai daug daugiau gali papasakoti negu FNTT ir generalinė prokuratūra. Gal jūs galvojate, kad FNTT ir generalinė prokuratūra jums negali meluoti, skleisti paistalus ir absurdą? Gal jūs galvojate, kad FNTT ir generalinėje prokuratūroje negali dirbti sukčiai, apgavikai, melagiai, nemokantys ir nesuprantantys kaip dirbti ir net, galimai, darantys nusikaltimus? Ar kas nors kontroliuoja FNTT ir generalinės prokuratūros darbą, išskyrus juos pačius (tai yra patys save kontroliuoja)? Gal jūs galvojate, kad sukčiai yra tik tie, kuriuos taip vadina FNTT ir generalinė prokuratūra? Ir kas jiems leidžia ir kas jums - žiniasklaidai leidžia vadinti žmones sukčiais, aferistais be teismo? Kas atsakys už dirbtinai sukurtą „mailiaus‘ bylą? Kas atsakys už 3 metus skleistą šmeižtą, melą apie “mailiaus“ bylą? Kas padengs milžinišką materialinę ir moralinę žalą „mailiaus“ projektų dalyviams? Ar kam nors tai rūpi? Kodėl jūs bijote paklausti apie „mailiaus“ įvykius ir kitą pusę? Kodėl jūs bijote pakviesti abi puses į televiziją ("tyrimas" jau seniai pasibaigęs, niekas netrukdo) ir viešai viską išsiaiškinti? Atėjo laikas demaskuoti FNTT ir generalinės prokuratūros veiklą šioje dirbtinai sukurtoje “mailiaus’ byloje. Gal yra kažkas, kas jums liepia rašyti tik taip kaip sako FNTT ir generalinė prokuratūra? Ar žurnalistai yra tik vienos pusės bendradarbiai? Būkite laisvi, nebijokite, bendradarbiaukite su abiem pusėm, tai tiesiog - jūsų pareiga. Ar vėl bus tik tyla iš žiniasklaidos pusės? Ar Lietuvoje yra žiniasklaida? Kur kovotojai už žmogaus teises, kur Seimo nariai, kur politikai, vyriausybės nariai? Ar kam nors rūpi kaip dirba specialiosios tarnybos? Gal kažkam lengviausia pasiaiškinti, kad “negalima kištis” į teisėsaugos darbą, taigi, tegul jie ir toliau kankina žmones ir mulkina visuomenę ir valstybės valdžią? Bet argi “galima kištis” ir tyčiotis iš žmonių? Ir niekam tai nerūpi ir niekam negėda? Vien tik tyla.35. .Valda
(2013-02-21 08:49:46)
(81.7.71.141) Parašė:

Nesuprantu aš jūsų pasipiktinimo šiuo atveju. Prokurorai tiria nusikaltimą, renka informaciją, apklausia žmones. Kai kurie iš jūsų už tai vadina juos banditais. Tikrai yra banditų prokurorų tarpe, tačiau nekeikit prokurorų ten kur jie normaliai dirba savo darbą.. O gal jūs nesate nieko girdėję apie nelegalias medikes?! Paskaitykit Delfyje straipsnį "Skandalas dėl mirtimi pasibaigusių vaikų gimdymo namuose: ekspertė nelegalioms medikėms atskleidė slaptą informaciją", Dainius Sinkevičius, 2013 m. vasario 19 d. 14:1534. čia
(2013-02-20 22:28:53)
(195.12.167.234) Parašė:

manau pavadinimą suklydo užrašyti:PROKURORAI UŽSIIMA (VIEŠU)MELLLU!33. skirmante
(2013-02-20 22:25:21)
(46.64.45.181) Parašė:

oh for the f=ck sake!..... kazkoks absurdas. kaip kokiam gestape, gal dar susaudykim visas gimdyves kurios namuose gimde ar ikalinkim ir visai tos lietuvos nebeliks..... ir taip musu mazeja tai dar kabinekimes prie gimdyviu.... zemiau jau turbut nera kur kristi....apie mane visos namie gimdo ir zinau kruve pribuveju, nes visoj europj ju pilna ir tai normlaus dalykas, nu lietuva kaip vidurmaziais....32. suvalkas
(2013-02-20 21:19:59)
(77.87.13.251) Parašė:

Na cia jau nebe durniu laivas, o grimstanti gelda, o prie vairo kapitonas nesuvaldantis debilu komandos.31. kazkas
(2013-02-20 20:57:34)
(78.60.23.161) Parašė:

Gal cia SAM uzpirko ta byla?tai gi pasibjauretina kaop varzoma zmogaus laisve,ne tokioje Laisvoje Lietuvoje noriu gyventi!Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras