2020 m. balandžio 5 d.

 

Prokuratūra jau dengia G. Nausėdos patarėjų nusikaltimus

24
Paskelbta: 2020-02-10 18:47 Autorius: Aurimas Drižius | laisvaslaikrastis.lt
Prokurorė Redita Vinterytė (antra iš kairės).


Vilniaus apylinkės prokuratūros tik ką iškepta prokurorė Redita Vinterytė nusprendė, kad prezidento Gitano Nausėdos patarėjo Aisčio Zabarausko paskleistas šmeižtas apie mane nėra šmeižtas, nes šmeižtas buvo skirtas tik man asmeniškai, o ne viešai auditorijai.

Kaip žinia, dar vasarą išgirdęs nemalonius „Laisvo laikraščio“ klausimus apie Garliavos ir „Snoro“ bylas, G.Nausėda – esu tuo visiškai tikras – nurodė, kad daugiau mūsų leidinys jam negalėtų tokių klausimų uždavinėti.Tada prezidento patarėjas A.Zabarauskas brūkštelėjo man laiškelį, kad daugiau „Laisvas laikraštis“ nebus įleidžiamas, nes yra minimas VSD ataskaitose kaip „grėsmė nacionaliniam saugumui“. Pridaviau šį sprendimą administraciniam teismui, nurodžiau, kad net Jungtinių tautų Žmogaus teisių komitetas yra įvardinęs tokią VSD praktiką skirstyti spaudą į gerą ir blogą yra neteisėtas ir nusikalstamas.

Teismas nurodė Zabarauskui dar kartą nurodyti motyvus, kodėl manęs negalima įleisti į prezidento spaudos konferencijas.

A. Zabarauskas.


A.Zabarauskas nieko gudriau nesugalvojo, kaip tik parašyti, kad aš esu valstybės priešas, ne kartą esu baustas už straipsnius, kuriuose „buvo žeminama ir niekinama Lietuvos valstybė“. Ir tas gudrutis pasirašė tokią „pažymą“ ir išsiuntė man. Iš kur jis ištraukė tokias nesąmones, tai aišku tik Zabarauskui, nes jis parašė, kad jam Vadovybės apsaugos departamento „pareigūnai“ pasakė, kad aš esu baustas kaip valstybės priešas. Tokių pletkų Zabarauskas, žinoma, netikrino, visą surašė ir išsiuntė man. Čia dar kartą iškyla klausimas apie tokių Zabarauskų kompetenciją – negi visi ten tokie dunduliai, kad net netikrina to, ką iškrapšto iš savo nosies?Puikiai žinodamas, kad jokios žurnalistų etikos komisijos nėra manęs nubaudę ir manęs paskelbę valstybės priešų, parašiau skundą prokuratūrai – nurodžiau, kad valstybės tarnautojas A.Zabarauskas tyčia, žinodamas, kad skleidžia melą, ir jo netikrinęs, išplatino apie manę šmeižikiškas žinias – esą aš jau ne kartą esu baustas už tai, kad „niekinau Lietuvos valstybę“.

Prokurorė Redita Vinterytė net nebandė paneigti ar patikrinti A.Zabarausko šmeižto. Ji, matyt, puikiai suprato, kad prezidento berniukai prisidirbo, ir reikia juos bet kokia kaina traukti iš liūno.

Tada prokurorė Vinterytė ir sugalvojo – patarėjas Zabarauskas, parašęs man „pažymą“ apie valstybės priešą Aurimą Drižių, nepadarė nieko, kad „šio rašto turinys būtų žinomas bent vienam trečiam asmeniui, išskyrus A.Drižių. Prokurorė taip pat nurodo, kad tik A.Drižiaus iniciatyva A.Zabarausko laiško turinys buvo viešai paskelbtas portaluose „laisvaslaikraštis.lt“ ir „ekspertai.eu“ tik paties A.Drižiaus veiksmais“.

Kitaip sakant, prokurorė pripažįsta, kad A.Zabarauskas paskleidė šmeižtą, tačiau tą šmeižtą išsiuntė tik A.Drižiui, todėl tai nėra šmeižtas.

Įdomūs argumentai, turint omenyje, kad minėtas A.Zabarausko laiškas buvo paskelbtas portaluose laisvaslaikrastis.lt ir ekspertai.eu, ir jį perskaitė tūkstančiai žmonių. Negana to, šis laiškas pridėtas kaip įrodymas administraciniame teisme, kuriame nagrinėjama kaip neteisėtas Zabarausko sprendimas nesuteikti prezidentūros akreditacijos „Laisvo laikraščio“ žurnalistams.Prezidentūra nusprendė, kad valdžios ir banditiškos prokuratūros kritika yra „nepagarba Lietuvos valstybei“Kita vertus, šmeižtas buvo paskelbtas oficialiame dokumente – A.Zabarausko oficialiame atsakyme dėl spaudos akreditacijos.

Kita vertus, šmeižto apibrėžime reikalaujama, kad jis būtų paskleistas ir taptų žinomas bent vienam trečiam asmeniui – šiuo atveju akivaizdu, kad minėtą A.Zabarausko paskleistą šmeižtą parengė kita prezidentūros darbuotoja Dovilė Šalkuvienė. Jos parašas yra ant minėtos A.Zabarausko pažymos, ir todėl akivaizdu, kad minėta A.Zabarausko pasirašyta pažyma buvo žinoma ir prezidentūros darbuotojai Dovilei Šalkuvienei. Akivaizdu taip pat, kad pažymos turinys buvo žinomas ir kitiems prezidentūros darbuotojams, todėl kad minėtas dokumentas yra užregistruotas prezidentūros  dokumentų skyriuje.

Informacijos paskleidimu yra laikomas bet kokios formos informacijos perdavimas bent vienam kitam asmeniui – iš A.Zabarausko pažymos akivaizdu, kad minėta pažyma buvo rengta prezidentūros darbuotojos D.Šalkuvienės ir vėliau perduotos A.Zabarauskui pasirašyti. Arba atvirkščiai – pažymą paregė A.Zabarauskas, ir ją perdavė D.Šalkuvienei. bet kuriuo atveju informacija buvo perduota A.Zabarausko ir prokuratūros uždavinys ir yra išsiaiškinti, kad ir kodėl tą šmeižtą sugalvojo ir paskleidė.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
24. apgailetina
(2020-02-11 11:27:50)
(77.90.124.209) Parašė:

atrodo mauseda seka adamkos pedomis ir tuoj,,trepses,, kojale.23. Prisimenu...
(2020-02-11 09:41:10)
(176.10.99.200) Parašė:

Kažkaip įdomiai viskas buvo - prieš bankrotą Lietuvos bankas neleido Snorui didinti įstatinį kapitalą. Po kelių mėnesių užgriuvo tikrintojai ir rando, kad trūksta turto (kapitalo). Tada jau skelbiama, kad bankas gali būti nemokus ir nacionalizuojamas. Tai gal reikėjo leisti didinti įstatinį kapitalą, ir viskas būtų buvę tvarkoje? Naujajam “Snoro” bankroto administratoriui buvo paskirtas 140.000 EUR (~483.330 Lt) atlyginimas. Sakoma, kad jis nebuvo didesnis už buvusių vadovų atlyginimus. Dabar jau pastovūs bankroto administratoriai gauna milžiniškus atlyginimus. Stekens banką tol, kol išparduos visa turtą, kurio gal ir užteks administratorių atlyginimams… Kreditoriai? O kam jie rūpi? Neilgai trukus, atėjo eilė unijoms ir “Ūkio bankui”. Vienintelis tikslas - pribaigti visus LIETUVIŠKUS BANKUS (ir unijas), kad neliktų konkurentų užsienio bankams. Kadangi "Snoro", unijų, “Ūkio banko” įkainiai už paslaugas buvo patys mažiausi, tai galima spėti, kad "gerųjų" skandinaviškų bankų, vis didinančių įkainius ir plėšiančių žmones vidury baltos dienos bei kasmet iš Lietuvos išpompuojančių milijardinius pelnus, vadovų atlyginimai yra dar didesni. Tikiuosi, supratote, kodėl tie "gerieji" bankai apiplėšdinėja jus kiekvieną dieną.. (Šiaulių bankas - jau nelietuviškas).22. Pritariu
(2020-02-11 08:39:46)
(88.222.92.68) Parašė:

16 komentaro autoriui21. dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com
(2020-02-11 06:55:50)
(73.50.90.17) Parašė:

Jei turėtumėm prezidentą, tai Zabarauskas būtų iškrapštytas iš prezidentūros, kaip Grybauskaitės metodų taikytojas. Ar kas nors matė prezidentą prie žmonių, kurie klausia "Ar dar gyva Deimantė?".20. K To 18. P.S.
(2020-02-10 23:21:39)
(5.20.244.73) Parašė:

Lyg ir Patriotai, bet gauna Gerb. Soroso JAV pašalpą, lyg ir rūpi Valstybės Ūkis, bet nepasiūlė nei vieno rimto Projekto, Pataisos ar Sutarties, švelninančios ekonominę Krizę. Gerbiamieji, ES nėra gausybės ragas. Ragas tiems, kurie per 20-mt metų NEsugebėjo finansiškai, juridiškai, sociališkai įsilieti į ES santarvės Sąjungą, nejučia kaip, kaip akmuo po Europos kaklu, tapsime jiems nereikalingas balastas. Atrodo kaip visiškai skirtigos bet, a-lia beveik "rublio Zonos klono" Valstybės. Ir NIEKAS nepasikeitė. Juk turime šimtmečių Istoriją, fizikos, mechanikos, tiksliųjų mokslų dinastijas, kurias galime panaudoti ateities Šalies vystymo Projektams. Negalima vienu metu sėdėti ant dviejų kėdžių. Jei neužtenka "šaratų trišakyje" , gal Tarnai važiuokit, skriskit, plaukit pas savo Šeimininką, o mes, cholopai, ilgametės Istorinės Atminties patariami, kaip visada, patys pas Savę susitvarkysime ir neišnyksime iš Pasaulio žemėlapio kaip Valstybė. Šalies Neutralus statusas dar niekam nepakenkė. Ypač Švedijai ir Šveicarijai.19. yel“l“ow submarine to 17. zinoma
(2020-02-10 22:34:00)
(88.119.234.132) Parašė:

žinant, į kokį gruzinišką beretozoidą tas vachtangas pavirto, darosi dvigubai liūdna ...18. K
(2020-02-10 22:27:42)
(5.20.244.73) Parašė:

Visi, kurie neatinka Media CK Generalinei Linijai, išvežami Į Sibirą, "pardon"į Medininkus. Iš šalies žiūrint, gan įdomiai Atrodo... Ir kokio laipsnio tęsis plika akimi Matoma, kurčnebylių ausimi Girdima, neapčiuopiama, nežinau kas, Sapnas, Fantazija, Vizija, kurią iš visų Jėgų stumia mūsų piliečiai, ne parsidaveliai, ne banditai, ne užkariautojai! Keista.17. zinoma
(2020-02-10 22:24:59)
(78.62.207.16) Parašė:

Prabegdami pasiklausykite geros dainos kuria atlieka Zmogus Legenda su savo tikromis Zmogaus vertybemis . Dainoje zodziai uzkabino , pasiklausykite . Gdie to tam dalieko , gdie koncajietsia bol viecno molody viera , nadiezda , liubov . Tam nikto nie prodast za sieriebriennyj gros . Tam nieloviat v priciel ni zvieriej ni liudiej . Ietot solniecnyj kraj ja najdu Vsie Ravno ... Vaxtang Kikabidzie - Gdie To Tam Dalieko youtubeParašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras
 Naujausi
Finansų ministerija nesugeba atsakyti į paprastus klausimus, tai kaip jai seksis tvarkytis su pašalpiniais milijardais?
20 PAPILDYTA - Finansų ministras atsakinėti į klausimus artimiausiu metu neturi galimybės