2020 m. gegužės 29 d.

 

Programa „Čiurlionis kitaiP“ keliauja į Briuselį

Paskelbta: 2013-09-17 08:17 Autorius: ekspertai.eu
Renginio afiša
Renginio afiša

2013 m. rugsėjo 19 d. 12.30 val. M. K. Čiurlionio kultūros ir paveldo fondas, Europos Sąjungos Tarybos generalinis sekretoriatas ir Europos Sąjungos Lietuvių kalbos vertimo skyrius Briuselyje Europos Sąjungos Tarybos LEX pastato bibliotekos patalpose Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungoje proga pristatys programą „Čiurlionis kitaiP“ (M. K. Čiurlionio kūrinių citatos džiazo ritmu). Taip pat bus organizuojama penkių Lietuvos menininkų paroda ir  eksponuojamos 2013 m. nominuotos gražiausios lietuviškos knygos. 

Programa „Čiurlionis kitaiP“ M. K. Čiurlionio kultūros ir paveldo fondo jau daugiau nei dešimt kartų buvo pristatyta įvairiose Lietuvos vietovėse – Klaipėdoje, Kaune, Zyplių dvaro sodyboje Šakių rajone du kartus, Rietavo dvare, dabartiniame Oginskių kultūros istorijos muziejuje, rašytojo Thomo Manno memorialiniame muziejuje Nidoje, Bikuškio dvare Utenos rajone, Kurtuvėnų dvaro parke Šiaulių rajone, Švėkšnos dvaro viloje „Genovefa“ Šilutės rajone, Užpalių Šv. Nikolajaus Stebukladario cerkvėje Utenos rajone ir pačiuose Druskininkuose.

Šis druskininkiečių sumanymas gana drąsus ir rizikingas. Kurgi matyta – ne fortepijonu, ne orkestro ar choro, o džiazo grupės atliekama M. K. Čiurlionio muzika! Bet atrodo, kad publika vis lieka sužavėta. „Tai buvo tikrų profesionalų muzikavimas. Ypač smagu, kad jie kompozitoriaus kraštiečiai, neabejingi tam, ką groja“, – pasipylė atsiliepimai po pirmųjų koncertų. Ypač tai akcentavo Kaune, Teatro klube, klausiusieji šios programos. O po paskutinio pasirodymo Rietave Oginskių kultūros istorijos muziejaus direktorius Vytas Rutkaukas stebėjosi ir džiaugėsi, kad jaunas Druskininkų džiazo kolektyvas M. K. Čiurlionio kūrinių aranžuotes sugebėjo pateikti ne tik įtaigiai, bet ir gana subtiliai.

Projekto „Čiurlionis kitaiP“ idėja kilo rengiant druskininkiečio muzikanto L. Bankausko autorinį koncertą pernai pavasarį. Repeticijos vyko kurorto M. K. Čiurlionio memorialinio muziejaus patalpose, ir kaip „duoklę" tiems namams buvo nuspręsta atlikti vieną M. K. Čiurlionio miniatiūrą – preliudą F-moll. Rengėjų manymu ir pagal žiūrovų reakciją bei autoritetingų svečių vertinimus premjera pavyko. Tad muzikantai nutarė sudaryti ir parengti valandos trukmės M. K. Čiurlionio miniatiūrų programą „Čiurlionis KitaiP“ – t. y. kompozitoriaus temas groti džiazo stiliumi, jas praplečiant improvizacijomis. Pasak atlikėjų, M. K. Čiurlionio preliudų ir styginių kvarteto temos, jų citatos yra palankios plėtoti improvizuojant.

Koncerto programoje – septynių M. K. Čiurlionio preliudų aranžuotės, tarp jų – ir iš Druskininkų kūrybos periodo, styginių kvarteto temų ir ekspromto citatos aranžuotės. Iš viso – devynios pjesės.

Programa „Čiurlionis kitaiP“ ir kompaktinė plokštelė š. m. sausį buvo pristatyta Druskininkuose ir ją atliko Druskininkų džiazo kolektyvas: Linas Bankauskas (aranžuotojas ir gitaristas), Tomas Čiukauskas (saksofonas), Ričardas Meškerys (bosinė gitara), Valdas Meškerys (mušamieji), Lukas Zinkevičius (gitara).

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras