2020 m. kovo 31 d.

 

Prezidento Gitano Nausėdos darbai, nuveikti nuo vasario 17 iki 23 dienos, kuriant Gerovės valstybę

7
Paskelbta: 2020-02-23 11:34 Autorius: ekspertai.eu

Prezidento Gitano Nausėdos per vasario 17 – 23 dienas nuveiktų darbų, siekiant Gerovės valstybės, apžvalga, remiantis tik Prezidentūros portalo prezidentas.lt duomenimis.

Pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė (antra iš kairės) įsiamžino su Tigru (antras iš dešinės). Nuotr. prezidentas.lt


Vasario 17 d. šalies vadovas pasveikino Kosovą nepriklausomybės metinių proga

„Lietuva išlieka europinių reformų Kosove rėmėja ir tvirtai palaiko šalies siekį prisijungti prie Europos Sąjungos šeimos“, - sveikinime pažymėjo G. Nausėda.Taip pat vasario 17 d. prezidentas pirmą kartą susitiko su Lietuvai akredituotais užsienio valstybių ambasadoriais, kuriems perskaitė savo kalbą.

„Pastaraisiais metais sulaukta proveržio saugumo srityje: įgyvendindama įsipareigojimus NATO, Lietuva gynybai skiria 2 procentus savo bendrojo vidaus produkto ir ketina šią dalį nuosekliai didinti iki 2,5 procento. Mūsų šalyje jau kurį laiką dislokuoti sąjungininkų kariai, tarp jų ir JAV bataliono dydžio rotacinės pajėgos. Lietuva aktyviai dalyvauja tarptautinėse taikos palaikymo misijose“, - susirinkusius informavo G. Nausėda.

Jis priminė, kad „siekdama plėsti taikos ir stabilumo erdvę Europoje, Lietuva aktyviai palaiko Rytų partnerystę ir yra pasirengusi padėti toms Rytų Europos šalims, kurios eina demokratijos, žmogaus teisių ir laisvių, laisvos rinkos kūrimo keliu“.

Šalies vadovas pabrėžė, kad „neatidėliotina užduotis Lietuvos užsienio politikai – minkštosios galios plėtra, pozityvaus šalies įvaizdžio pasaulyje stiprinimas“, o „pasiremdami skaudžiomis praeities pamokomis, turime duoti atkirtį bandymams perrašyti Lietuvos istoriją“.

„Trečiąjį atkurtos nepriklausomybės dešimtmetį Lietuva užbaigia pasitikėdama savo jėgomis, sustiprinusi nacionalinį saugumą ir sudariusi sąlygas tolesniam ekonomikos augimui“, - atskleidė prezidentas.Taip pat vasario 17 d. G. Nausėda už asmenybės žymę šiuolaikiniame teatre įteikė Nacionalinę kultūros ir meno premiją laureatei aktorei Viktorijai Kuodytei.Vasario 18 d. pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė lankėsi Molėtų vaikų lopšelyje-darželyje „Saulutė“, kur vyko vienas iš Lietuvos mažųjų žaidynių festivalių.

„Tikiu šių žaidynių misija – pačius mažiausius supažindinti su sporto teikiamu džiaugsmu“, - vaikams ir jų auklėtojams pasakė prezidento sutuoktinė.Vasario 19 d. G. Nausėda ir D. Nausėdienė Prezidentūroje priėmė Japonijos delegaciją, atvykusią į Lietuvą paminėti humanisto Čiunės Sugiharos metų. Susitikime dalyvavo ir Čiunės Sugiharos sūnus Nobukis Sugihara.

Prezidentui ir pirmajai poniai Japonijos delegacija įteikė bonso medelį. Lietuvos vadovas savo ruožtu padovanojo Japonijos delegacijai Vyčio skulptūrą, porcelianinį puodelį ir lietuviško medaus.Vasario 20 d. G. Nausėda darbo vizito atvyko į Briuselį, kur dalyvavo Europos Vadovų Tarybos sesijoje, skirtoje deryboms dėl Daugiametės finansinės programos, siekiant, kad Lietuva gautų iš Europos Sąjungos biudžeto kuo daugiau pinigų.

„Ambicingiems Europos Sąjungos tikslams įgyvendinti reikia tinkamo finansavimo“, - atskleidė prezidentas.Taip pat vasario 20 d. G. Nausėda pranešė, kad siekia efektyvesnių viešųjų pirkimų ir veiksmingos korupcijos prevencijos.Taip pat vasario 20 d. prezidentas Briuselyje, kur atvyko derėti dėl daugiau pinigų Lietuvai, prieš sėsdamas prie derybų stalo su ES lyderiais susitiko su Baltijos ir Šiaurės šalių vyriausybių vadovais.

Susitikime G. Nausėda pristatė Lietuvos pasiryžimą didinti Lietuvos indėlį į ES biudžetą siekiant, kad jo dydis būtų 1,11 proc. ES nacionalinių pajamų.Taip pat vasario 20 d. D. Nausėdienė lankėsi parodos „Laisvės kariai“ atidaryme Vilniaus dailės akademijos parodų salėje „Titanikas“.

„Ši paroda yra svarbus įrodymas, kad istorinė atmintis ir jos mokslinė rekonstrukcija yra vertybė, kuri lyg laisvės vėliava pilietiškai perduodama ateities kartoms“, – parodos atidaryme pasakė prezidento žmona.Vasario 21 d. pasibaigus Europos Vadovų Tarybos (EVT) susitikimui, lyderiai sutarė toliau tęsti diskusijas dėl Daugiametės finansinės programos 2021 – 2027 metams.

„Derybos įvairiuose dvišaliuose ir daugiašaliuose formatuose buvo ilgos ir intensyvios“, - pasakė G. Nausėda informavęs, kad kitas ES Vadovų Tarybos susitikimas numatomas kovo mėnesį.Vasario 23 d. prezidentas pasveikino Japoniją nacionalinės šventės proga ir  šios valstybės Imperatoriui palinkėjo stiprios sveikatos ir laimės, o šaliai ir visiems jos žmonėms visokeriopos sėkmės ir harmonijos.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
7. yel“l“ow submarine to 5. Romas > 2. Bėgiotojas
(2020-02-24 00:35:34)
(78.63.46.11) Parašė:

ką reiškia “įnašas visiems vienodas“ ? :) - tai ne įnašas vienodas, o procentas nuo bnp vienodas - tarkim..., - tik ką tada reiškia tokia nuosėdos formuluotė - “pristatė Lietuvos pasiryžimą didinti Lietuvos indėlį į ES biudžetą siekiant, kad jo dydis būtų 1,11 proc. ES nacionalinių pajamų“ ? :)))) - kuriuo iš jūsų tikėti - indėlio procentą didins visi, ar tik “demonstruojantys pasiryžimą“ ? :)))))))))))))6. U-2
(2020-02-23 19:22:53)
(89.116.124.39) Parašė:

Niekada nesu mates labiau nevykusio bet taip respektabiliai atrodancio elgetos. Nuoseda toks beviltiskas, kad is jo "geroves valstybes" ir darbu jau juokesi net sene Bestija o jos bet kas neprajuokins...5. Romas > 2. Bėgiotojas
(2020-02-23 18:48:54)
(77.111.245.44) Parašė:

ES 447 milijonai gyventoju, o ne 512 mln. - BREXIT pasekme, ir tai dar ne galas. Tas 1,11%, tai tik vienas is pasiulymu, o pasiulimai buvo nuo 1,07% iki 1,3%. Ne vienas pasiulymas nebuvo priimtas. Inasas i ES biudzeta yra visiems vienodas ir jis nepriklauso nuo pilieciu kiekio, jis mokamas nuo BNP.4. Romas
(2020-02-23 18:05:36)
(77.111.245.91) Parašė:

Ko jie tampo ta pusgyvi senuka, jiems ka, cia cirkas? Nors kas pamena to Tigro interviu - buvo jis mokyklinio amziaus ir jokiose kovose nedalyvavo.3. yel“l“ow submarine
(2020-02-23 14:56:55)
(88.119.234.132) Parašė:

įdomu kokia tokia prostitucinio kūno vieta, šitas nusėdęs žemiau dugno nukruša, pajuto tą “Lietuvos pasiryžimą didinti Lietuvos indėlį į ES biudžetą siekiant, kad jo dydis būtų 1,11 proc. ES nacionalinių pajamų“ ? :)))))) - toks indėlio procentas, pagal eurokolūkio gyventojų kiekio proporciją (450mln. be GB), atitinka nuosėdos fantazijų litchūaniją, kurioje tipo gyvena 4,6 mln. gyventojų :)))) - apie ką toliau galima šnekėti...2. Bėgiotojas
(2020-02-23 14:16:17)
(46.251.56.169) Parašė:

Es 512 mil gyventojų.O mes su 2,5 mil įES biudžetą 1,11%?1. Nu jo...
(2020-02-23 12:14:02)
(188.69.195.6) Parašė:

Pagrindinis Nausėdos nuopelnas šią savaitę yra tas, kad sugebėjo nustatyti vieno gyventojo, migravusio iš Lietuvos kainą, ir taip paversti juos preke, už kurią galima tikėtis gauti briuselines išmokas, kurios, suliesėjus "sanglaudos" dotacijoms, bus efektyviai panaudotos kuriant gerovės valstybę nusipelnusiems gyventi geriau.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras