2020 m. balandžio 9 d.

 

Prezidento Gitano Nausėdos darbai nuveikti nuo lapkričio 11 iki 17 dienos, kuriant Gerovės valstybę

33
Paskelbta: 2019-11-17 08:00 Autorius: ekspertai.eu

Prezidento Gitano Nausėdos per lapkričio 11 – 17 dienas nuveiktų darbų, siekiant Gerovės valstybės, apžvalga, remiantis tik Prezidentūros portalo prezidentas.lt duomenimis.


Kadenciją baigusiai prezidentei Daliai Grybauskaitei kruopas ir kitus maisto produktus ubagams ir skurdžiams tekdavo dalinti pačiai, o prezidentui Gitanui Nausėdai tai padeda padaryti pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė. Nuotr. prezidentas.lt


Lapkričio 11 d. prezidentas Gitanas Nausėda savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pasveikino Lenkijos Respublikos Prezidentą Andrzejų Dudą ir visus šalies žmones nacionalinės šventės – Nepriklausomybės dienos – proga.

„Džiaugiuosi, kad Lenkija ne tik mūsų kaimynė, bet ir viena artimiausių ir svarbiausių Lietuvos partnerių ir sąjungininkių Europos Sąjungoje ir NATO“, - akcentuojama šalies vadovo sveikinime.Taip pat lapkričio 11 d. prezidentas pasirašė Baudžiamojo kodekso 79 straipsnio pakeitimo įstatymą.Taip pat lapkričio 11 d. pirmoj šalies ponia Diana Nausėdienė aplankė „Maisto banką“ ir savanoriavo Vilniaus padalinyje, kur padėjo formuoti ir dalinti paaukoto maisto paketus stokojantiems vilniečiams.Lapkričio 12 d. D. Nausėdienė artėjančią Lietuvos kariuomenės dieną paminėjo kartu su Plungės rajono Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazistais, kurie atvyko koncertuoti į Vilniaus mokytojų namus.

Vakarą vedė Veronika Povilionienė, kuri dalijosi jautriais prisiminimais, kaip išmoko partizanų dainas, kai kurias – kaip raudas iš jų motinų. Vakaro metu skambėjo partizanų bei senos lietuvių karinės dainos. Jas dainavo ir D. Nausėdienė kartu su dainininke ir moksleiviais.

„Mielas jaunime, kai jūs uždainuojate – verkia siela, kai jūs užgrojate maršą – skamba ne tik nuostabūs muzikos garsai, bet ir gyvenimo triumfas. Labai linkiu, kad jūs būtumėte tie kariai, kurie saugo mūsų valstybę, mūsų laisvę. Ir kad jums niekada netektų sudėti aukos. Tebūnie mūsų visų kelias šviesus, tegul žydi ir klesti mūsų valstybė. Tegul būna Lietuva tiltas, jungiantis kultūras ir joje gyvenančius žmones. Ačiū, kad esate. Ačiū, kad dainuojate ir suprantate partizanų dainas. Partizanų dainos – tai sielos rauda, kurią mes paliekame ateinančioms kartoms. Joje aišku, kas yra didvyris, o kas išdavikas, kas yra sąžinė, kas yra tikras gyvenimas“, - pasakė pirmoji šalies ponia.Lapkričio 14 d. prezidentas Gitanas Nausėda priėmė Kuveito ambasadoriaus Najeebo Al-Badero, Bahreino ambasadoriaus Muhammado Abdulo Ghaffaro ir Juodkalnijos ambasadoriaus Budimiro Šegrto skiriamuosius raštus.Taip pat lapkričio 14 d. prezidentas pasveikino Nacionalinę Martyno Mažvydo biblioteką šimtmečio proga.Lapkričio 15 d. G. Nausėda atsižvelgdamas į Malonės komisijos rekomendacijas, pasirašė du dekretus dėl malonės suteikimo 5 asmenims.Taip pat lapkričio 15 d. prezidentas dalyvavo apskritojo stalo diskusijoje „Elektros tinklų sinchronizacijos nauda ir iššūkiai“, skirtoje Baltijos šalių elektros tinklų sinchronizacijos projekto iššūkiams ir galimybėms aptarti. Renginyje šalies vadovas perskaitė įžanginį žodį.

„Principinė mūsų pozicija lieka nepakitusi – nesaugioje Astravo atominėje elektrinėje pagamintai elektros energijai Lietuvoje rinkoje vietos nėra ir nebus“, - atkreipė dėmesį G. Nausėda.Taip pat lapkričio 15 d. prezidentas susitiko su per 1,6 tūkst. Japonijos pramonės įmonių vienijančia federacija „Keidanren“ bei jos vadovaujama verslo misija ir pristatė investavimo galimybes Lietuvoje, aptarė prioritetinį sinchronizacijos projektą.

„Abiejų šalių verslo ryšiai įgauna pagreitį“, - pabrėžė šalies vadovas.Taip pat lapkričio 15 d. prezidentas susitiko su Valstybės saugumo departamento (VSD) direktoriumi Dariumi Jauniškiu, kuris šalies vadovą informavo, kad du Rusijoje kalėję Lietuvos piliečiai – Jevgenij Mataitis ir Arstidas Tamošaitis – buvo sėkmingai grąžinti į Lietuvą ir nuvyko pas savo šeimas.

Kartu su dviem Lietuvos piliečiais iš Rusijos sugrąžintas ir Norvegijos pilietis Frode Bergas, kuris iškarto buvo perduotas Norvegijos ambasados Lietuvoje žinion. Rusijos Federacijai tuo pat metu buvo perduoti du šios šalies piliečiai.

Šaltinis: prezidentas.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
33. Elena
(2019-11-19 14:08:42)
(88.222.128.123) Parašė:

Kuomet kada išgirstu sakant kad senjorai laukia ir džiaugiasi gave lėkštę maltiečių sriubos ir dargi rodo kaip į namus atveža ir kaip vargšas senolis valgo man norisi iš nevilties ir gėdos šaukti na nežeminkit senų žmonių jeigu norit padėti tai argi padėsit kartą įpylę lėkštę sriubos ir kam ta reklama o reklama tam kad girdi kokie mes geri rūpinamės senoliais bet jūs išgirskit ką lietuviai šneka apie tai32. TO ANFISA
(2019-11-18 15:23:28)
(5.20.39.93) Parašė:

o kad taip čia "genialu" nesupranta "gerovės" kūrejai - tai - "super genialu"...31. Anfisa
(2019-11-18 13:29:51)
(88.118.163.49) Parašė:

Na, sakyciau, gyvenime visko buna, niekas nuo tiurmos ir terbos nera apsaugotas. Yra ubagu ir vargsu, ir nemazai. Bet valstybe galetu tyliai ir uztikrintai, ramiai padeti po truputi visiems. Atvaziuoja ramiai socrupybos darbuotojai pas vargsa, atveza ir iteikia "lauktuviu", taip pat ramiai isvyksta. Be reklamos, nes tai parodo valdzios proto silpnuma. Bet ne, reikia visam pasauliui piarintis - va, kokie mes, vargsams ir ubagams dalinam nemokamai produktus, nupirktus musu mokesciu moketoju uz ju pinigus. Patys nieko neinvestuojam, sugebam apsisukti lochu saskaita... Ubagai litchuanijos gyventojai savanoriskai padeda dar ubagesniams... Super biznis ir piaras viename. Genialu...30. biznierių kalėdos
(2019-11-18 11:26:50)
(86.100.102.152) Parašė:

Baudžiavos laikais šeimininkė baudžiauninkui prieš Kalėdas dovanodavo marškinius,lašinių gabaliuką, kelis kiaušinius..iš pačių baudžiauninkų išaustų drobių,išaugintų kiaulių.Vyras,žadėjęs kalnus,žada 2-3 eurus prie pensijos,atėmęs iš ūkininkų,žmonelė iš "SoDros" pervestų Maltos ordinui pinigėlių "paramą" dalina.O užjūrio oligarchai patenkinti suneštais milijardais,nes reklama"rusai puola" puikiai veikia.29. Aušrinė
(2019-11-18 09:19:33)
(188.69.194.180) Parašė:

Kaip gerai kad už jį negalėdavau sąžinė rami, bet kas bus toliau....?!28. Pritariu > 4. U-2
(2019-11-18 09:18:18)
(188.69.210.152) Parašė:

Net šiurpas ima žiūrint...27. Proletaras
(2019-11-17 23:08:44)
(78.58.185.179) Parašė:

Kiek už viena Bokseri, galima buvo sukurti darbo vietų ar ne nuosedos.26. Kodėl
(2019-11-17 20:53:47)
(94.244.87.217) Parašė:

taip žeminami mūsų tėvai ir seneliai/SENJORAI/,kad ubagiškos sriubos prisireikė įpilti. Ar tarybų valdžios metais kas nors tokį šou matė? Kas liko iš klestinšios Pabaltijo respublikos.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras