2020 m. balandžio 10 d.

 

Pratybos „Baltic Protector“: Jungtinių ekspedicinių pajėgų 1-osios metinės bus pažymėtos Lietuvoje

3
Paskelbta: 2019-06-25 10:55 Autorius: ekspertai.eu

Birželio 28 d. Klaipėdoje susitiks devynių Jungtinės Karalystės vadovaujamų Jungtinių ekspedicinių pajėgų (angl. UK-led Joint Expeditionary Force, JEF) gynybos ministrai ir kariuomenių vadai. Lietuvos pajūryje jie paminės pirmąsias šių pajėgų veiklos metines.

Susitikimas vyks Jungtinės Karalystės karališkųjų karinių jūrų pajėgų laive flagmane HMS „Albion“, kuris šiuo metu vadovauja nuo gegužės pabaigos Baltijos jūroje vykstančioms Jungtinių ekspedicinių pajėgų pratyboms „Baltic Protector“ („Baltijos gynėjas“). Šiose didelės apimties JEF pajėgų jūrinio komponento pratybose dalyvauja 3 tūkst. karių ir apie 20 laivų iš visų šias pajėgas formuojančių valstybių partnerių – JK, Danijos, Estijos, Latvijos, Lietuvos, Nyderlandų, Norvegijos, Suomijos ir Švedijos. Vienas iš baigiamųjų pratybų etapų birželio 26 d. prasidės Lietuvos pajūryje.

Apie Jungtinės Karalystės vadovaujamas Jungtines ekspedicines pajėgas (UK-led Joint Expeditionary Force, JEF):

2014 m. per NATO viršūnių susitikimą įkurtos ir po metų pradėjusios veikti šios pajėgos visą operacinį pajėgumą pasiekė 2018 m. birželio mėn., kai Londone buvo pasirašytas Susitarimo memorandumas. Šiandien šias aukštos parengties 10 tūkst. karių greitojo reagavimo pajėgas galima bet kada pasitelkti reaguoti į krizines situacijas Europoje ir už jos ribų.

Lietuva šioms pajėgoms skiria kuopos dydžio vienetą, kuris veikia Danijos kariuomenės kovinės grupės sudėtyje, taip pat mediką, priskirtą JK karo lauko ligoninei. Nuo 2016 m. pradžios JEF operaciniame štabe Nortvude Jungtinėje Karalystėje tarnauja Lietuvos karininkas.

LR Seimas yra suteikęs mandatą Lietuvos pajėgoms dalyvauti operacijose NATO greitojo reagavimo, Europos Sąjungos kovinių grupių ir Jungtinės Karalystės vadovaujamų ekspedicinių pajėgų sudėtyje, todėl esant politiniam sprendimui egzistuoja teisinis pagrindas siųsti mūsų karius vos tik prireikus ir taip užtikrinti krizių valdymą.

Apie pratybas „Baltic Protector“

Nuo gegužės 24 d. iki liepos pradžios tarptautinėse pratybose „Baltic Protector“ dalyvauja apie 3 tūkst. jūreivių ir jūrų pėstininkų ir apie 20 laivų iš 9 Jungtinės Karalystės vadovaujamų Jungtinių ekspedicinių pajėgų (JEF). Siekdami gerinti tarpusavio sąveiką, kariai vykdo jūrų taktines pratybas, amfibines išsilaipinimo operacijas, logistines operacijas ir kitus jūrų manevrus. JEF pajėgos dislokavimo metu taip pat dirba kartu su NATO sąjungininkais.

Tai yra pirmasis JEF jūrinių pajėgų komponento dislokavimas tokiu mastu ir parodo vienetų gebėjimą užtikrinti saugumą regione.

Pagrindinės pratybų datos Lietuvoje:
 
Birželio 28/29 d. – naktinis JK jūrų pėstininkų išsilaipinimas ir bendros pratybos su Krašto apsaugos savanorių pajėgų kariais Nemirsetoje.

Birželio 28 – liepos 3 dienomis Lietuvos kariuomenės Kairių poligone, Jungtinės Karalystės 3-iosios brigados štabo kuopa, taktinėse pratybose treniruosis vykdyti įvairias taktines operacijas su būriais iš Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ bei Krašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos rinktinės padalinių.

Šaltinis: KAM

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
3. juokas
(2019-06-25 23:06:35)
(83.190.229.150) Parašė:

Baltic Pr(ide)tector2. Senis Šaltis
(2019-06-25 21:19:24)
(88.222.97.16) Parašė:

1. Romas. Na va ir tau proga pasilinksminti. kas tau negerai romka? Kaip dzūkas gyvena?1. Romas
(2019-06-25 21:17:03)
(77.111.247.171) Parašė:

Linksma tapo Lietuvoje - dabar jau ir kazkokiu pratybu metines bus svenciamos. Palakste kuopa kokiu britu po Lietuvos miskus, prisiukslino ir pi.st - VALSTYBINE SVENTE. O pratybu tu, jau daugiau nei dienu metuose. Linksma...Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras