2024 m. gegužės 17 d.

 

Prie Antarktidos lede įstrigusio laivo keleivių gelbėjimo operacija praėjo sėkmingai (papildyta)

1
Paskelbta: 2014-01-02 10:40 Autorius: Naujienų redaktorius
EPA-Eltos nuotr.
EPA-Eltos nuotr.

Prasidėjo prie Antarktidos lede įstrigusio laivo „Akademik Shokalsky“ keleivių gelbėjimo operacija, skelbia BBC.

Kinijos sraigtasparnis atskrido prie laivo, siekdamas įvertinti nutūpimo galimybes, tuomet išskrido ir vėl sugrįžo pradėti žmonių evakuaciją į kinų ledlaužį „Xue Long“. Manoma, kad operacija truks apie penkias valandas, nes skrydis iki ledlaužio trunka 45 minutes ir gali prireikti penkių reisų. Iš laivo „Xue Long“ keleiviai barža bus nugabenti į Australijos ledlaužį „Aurora Australis“.

„Kinų sraigtasparnis atskrido į laivą. 100 proc., kad mes būsime išgelbėti“, – rašė ekspedicijos vadovas Chrisas Turney.

„Akademik Shokalsky“ lede į pietus nuo Australijos Tasmanijos valstijos sostinės Hobarto yra įstrigęs nuo gruodžio 25 dienos. 22 narių įgula liks laive, kai iš jo bus išgabenti 52 mokslininkai ir turistai.

Mokslininkų ir turistų grupė dalyvavo Australazijos Antarktidos ekspedicijoje. Mokslininkai sekė tyrėjo Douglaso Mawsono, kuris prieš šimtą metų plaukiojo Pietų vandenyne, pėdomis. Jų tikslas – pakartoti D. Mawsono atliktus matavimus ir tyrimus ir nustatyti, kaip per šimtmetį pasikeitė aplinka.

Papildyta 16:00 val.

Išgelbėti visi Antarktidoje įstrigusio laivo keleiviai

Išgelbėti visi keleiviai, kurie buvo kelias dienas įstrigę Rusijos tyrimų laive „MV Akademik Šokalskij“ Antarktidoje.

Australijos jūros saugumo agentūros (Amsa) duomenimis, 52 žmonės šiuo metu yra ledlaužyje „Aurora Australis“. Tai jai patvirtino laivo įgula.

Keleivių gelbėjimo akcija iš sraigtasparnio buvo pradėta ketvirtadienį 9.00 val. Lietuvos laiku. Pradžioje sraigtasparnis žmones atgabeno ant ledo lyties netoli ledlaužio, ir tada jie sulipo į laivą. 22 narių įgula liks laive „MV Akademik Šokalskij“.

„Akademik Šokalskij“ lede į pietus nuo Australijos Tasmanijos valstijos sostinės Hobarto yra įstrigęs nuo gruodžio 25 dienos

Mokslininkų ir turistų grupė dalyvavo Australazijos Antarktidos ekspedicijoje. Mokslininkai sekė tyrėjo Daglaso Mosono (Douglas Mawson), kuris prieš šimtą metų plaukiojo Pietų vandenyne, pėdomis. Jų tikslas - pakartoti D. Mosono atliktus matavimus ir tyrimus ir nustatyti, kaip per šimtmetį pasikeitė aplinka.

Eltos inf.

Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
1. M
(2014-01-02 15:49:19)
(88.216.66.29) Parašė:

jei ką tai pasibaigė....M



Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras