2020 m. gegužės 28 d.

 

Pone Valdai Adamkau

160
Paskelbta: 2012-07-13 01:34 Autorius: Stasys Brundza
Nuotr. iš Lietuvos žurnalistų autoklubo tinklalapio.
Nuotr. iš Lietuvos žurnalistų autoklubo tinklalapio.

Dėl prezidento Valdo Adamkaus pareiškimo ,,Jei minia pradeda diktuoti valstybei, tai – tragedija.“

Pone Valdai Adamkau – nuo tokių žodžių mintyse ima dėliotis atsakymas, nors keista ir neįprasta taip kreiptis į buvusį Lietuvos Prezidentą. Kodėl? Priežastis – pono V. Adamkaus nuomonė apie Lietuvos žmones, kurie nepabijojo pasinaudoti savo konstitucine teise.

Lietuvos Respublikos Konstitucija teigia: 

Aukščiausią suverenią galią tauta vykdo tiesiogiai ar per demokratiškai išrinktus savo atstovus. (4 straipsnis)

Piliečiai turi teisę dalyvauti valdant savo šalį tiek tiesiogiai, tiek per demokratiškai išrinktus atstovus... (33 straipsnis)

Žmogus turi teisę turėti savo įsitikinimus ir juos laisvai reikšti.

Laisvė reikšti įsitikinimus, gauti ir skleisti informaciją negali būti ribojama kitaip, kaip tik įstatymu, jei tai būtina apsaugoti žmogaus sveikatai, garbei ir orumui, privačiam gyvenimui, dorovei ar ginti konstitucinei santvarkai... (25 straipsnis)

Negalima drausti ar trukdyti piliečiams rinktis be ginklo į taikius susirinkimus. Ši teisė negali būti ribojama kitaip, kaip tik įstatymu ir tik tada, kai reikia apsaugoti valstybės ar visuomenės saugumą, viešąją tvarką, žmonių sveikatą ar dorovę arba kitų asmenų teises ir laisves. (36 straipsnis)

Kaip žinome, susirinkimuose ir eisenose ginkluotų žmonių nebuvo, o jų veiksmai nekėlė pavojaus valstybės ar visuomenės saugumui, viešajai tvarkai, žmonių sveikatai, dorovei ar kitų asmenų teisėms ir laisvėms.

Lietuva jau buvo vadinama ir šunauja, ir runkeliais, ir patvoriniais. Galbūt epitetas ,,minia“ yra kultūringesnis, bet esmės tai nekeičia.

Jeigu taip apie mus būtų pasakęs Michailas Gorbačiovas kokiais 1989 – 1991 metais, nebūtų nieko keisto, bet ponui V. Adamkui norėtųsi priminti, kad kaip tik tie Lietuvos žmonės, kuriuos jis pavadino ,,minia“, prieš daugiau nei dvidešimt metų išdrįso išeiti į gatves, susikibti rankomis ,,Baltijos kelyje“ ir pasipriešinti tokiam, atrodytų, nepajudinamam monolitui, kaip Sovietų Sąjunga. Iškovoti laisvę ir nepriklausomybę mums visiems. O dabar tie patys žmonės - net ir Nepriklausomybės akto signatarai – yra tampomi po teismus, ir tik todėl, kad kovojo už mūsų konstitucines teises.

Tad galima daryti išvadą, kad nors ponas V. Adamkus (o ne tik jo šlepetės) pabuvojo Lietuvoje nemažai metų, jam ši šalis, o taip pat lietuvių tauta, liko svetimi.

Bet ,,šlepetės“ yra jau senokai primirštas dalykas, tad verta prisiminti ir šį tą daugiau.

Pavyzdžiui - kaip ponas V. Adamkus nutraukė atostogas šiltuose kraštuose ir skubėjo į Lietuvą, kai iškilo pavojus, kad sutartis su ,,Williams“ nebus pasirašyta ir kažkas negaus tokios geros dovanėlės, kaip ,,Mažeikių nafta“. 

Visa Lietuva laukė Prezidento nuomonės šiuo šaliai gyvybiškai svarbiu klausimu. Ir išgirdo. Po kelių dienų – tada, kai sutartis jau buvo pasirašyta - mūsų Prezidentas pareiškė, kad jis kategoriškai prieš tokį sandorį.

Gal vertėtų prisiminti ir tai, kaip po gardžių pietų pas Kėdainių ,,kniazių“ šio krašto žmonės taip pamilo Lietuvos Prezidentą, kad padengė šimtatūkstantines jo skolas, likusias po rinkimų.

Užmarštyje liko (o gal kai kas ir prisimena) ir Lietuvos pilietybė, dalinta atsitiktiniams (o gal tik mums taip atrodo) žmonėms, ir valstybės apdovanojimai, įteikti aukšo rango KGB pareigūnams – o tai galėtų būti vertinama kaip Konstitucijos pažeidimas.

Nemažai paties pono V. Adamkaus prisipažinimų apie jo antikonstitucinius veiksmus surastume ir jo knygoje ,,Paskutinė kadencija“: tai ir spaudimas teisėsaugai ar teismams, ir neadekvatus kai kurių pareigūnų (pavyzdžiui, KGB rezervistų) palaikymas.

Be kitų dalykų, iš tos knygelės puslapių sklinda prastai slepiama neapykanta Lietuvos Respublikos Prezidentei Daliai Grybauskaitei, taip pat ir panieka Lietuvos žmonėms.

Todėl ir neapsiverčia liežuvis, ir plunksna neklauso vadinti poną V. Adamkų Prezidentu ar ,,Jūsų Ekscelencija“.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
160. Įdomu
(2012-07-17 18:04:20)
(213.252.196.2) Parašė:

Kuris žurnalistas rašė šį neblogą tekstą? Vargu ar turtuoliui Brundzai - LTSR Ministrų tarybos pirmininko J.Maniušio žentui - tai būtų buvę pagal jo sugebėjimus. Sukaupti milijonų, prisipirkti limuzinų ir vilų užsienyje - va čia tai S.Brundza sugeba.159. Rokas
(2012-07-16 18:56:22)
(78.60.214.247) Parašė:

As visada galvoju apie J.V.Stalino žodžius: Svarbu ne kaip balsuojama, bet kas balsus skaičiuoja. Todėl man nesuprantama, kodėl taip keistai rinkimuose išrenkami žmonių nekenčiami deputatai. O balsų skaičiavimas -tai aibės nesažiningų biuletenių. Taip pat kaip ir kas mėnesį skelbiami reitingai.. na reitingai reitingais gal pagal užsakymą pateikiami duomenys, jie gi beveik nieko nereiškia ir vargu ar kas nors tiki- nu reikia gi tam tikrai grupelei žmonių išlaikyti sau darbo vietas ir kai ką pamaloninti.158. KLAIPEDIETIS
(2012-07-16 17:44:44)
(188.223.129.152) Parašė:

pedofilu banga todel,kad jais lengva manipuliuoti.Nereikia toli ziureti,kad ir eu,ten gi dauguma iskrypeliai,arba tinginiai biurokratai.Adamkus ne isimtis.157. Žemaitis
(2012-07-16 16:29:50)
(212.59.7.49) Parašė:

V.Adamkus tapo prezidentu, todėl kad momenklatūrai reikėjo buko ir LT reikaliuose nesusigaudančio senioko,kuris leistų jiems daryti ką nori. Kadangi už savo išrinkimą prezidentu, prieš konstituciją(kadangi negyveno Lietuvoje), buvo skolingas-tai ir atidavė 8 mlrd. vertės Mažeikių naftą JAV machinatoriams, už 300 mln. susimokant iš apyvartinių lėšų iš pačios įmonės kasos, ir kurie ją melžė dar ne vienerius metus.Taip pat atidavė Lietuvos telekomą už kelis litus.Už šias machinacijas, jis darė ką liepė monenklatūra ir bet kokio pasipriešinimo atveju, būtų buvęs atstatydintas. Jo valdymo laikotarpis padarė labai neigiamą įtaką Lietuvos ekonomikai,teisėtvarkai.Per tą laiko tarpsnį įsigalėjo biurokratija, kyšininkavimai ir visi kiti neigiami dalykai.156. RINKEJA
(2012-07-16 14:53:38)
(62.212.200.211) Parašė:

MES TAI LABAI SUNERIME DEL DEMOKRATISKU RINKIMU !BUTINAI REIKIA STEBETI BALSU SKAICIAVIMA ,NES KA GALI ZINOTI ,TOKIO BULDOZERIO DEMOKRATINEJE SALYJE VARGU KUR AR RASTUME155. Audra
(2012-07-16 13:00:04)
(89.249.90.29) Parašė:

Pritariu straipsnio autoriui. Gaila, bet ir aš klydau dėl adamkaus, kažkada balsuodama už jį prezidento rinkimuose.154. lilija
(2012-07-16 11:33:15)
(82.135.206.249) Parašė:

trumpai, aiskiai ir tiksliai. aciu.153. tautietis
(2012-07-16 09:59:15)
(86.38.204.142) Parašė:

straipsnis puikus ir vietoje ,bet kaip rinkom Adamkų daugelis šnekėjo [išrinksim amerikoną ir gyvensim kaip Amerikoje ] dirbti reikia patiems ir stengtis daugiau ,o negalvoti kad ateis kas nors ir padarys už mus -,įkišo mums amerikoną ,kaip gruzinams ,estams ,ukrainiečiams ir apmulkino viskas priklauso nuo mūsų pačių .Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras