2019 m. rugsėjo 18 d.

 

Politinė krizė Moldovoje turi būti sprendžiama taikaus dialogo būdu

3
Paskelbta: 2019-06-11 07:04 Autorius: ekspertai.eu
L. Linkevičius. Nuotr. urm.lt
L. Linkevičius. Nuotr. urm.lt

Birželio 10 dieną Lietuvos diplomatijos vadovas Linas Linkevičius aptarė Moldovoje susidariusią politinę krizę su birželio 8 dieną Moldovos parlamento patvirtintos vyriausybės ministre pirmininke, „Veiksmo ir solidarumo“ partijos vadove Maja Sandu.

Telefoninio pokalbio metu pašnekovė patikino ministrą, kad naujoji koalicija yra tvirtai įsipareigojusi vesti šalį europine kryptimi ir vykdyti reformas, įgyvendinant Asociacijos su Europos Sąjunga susitarimą.

Ministras buvo informuotas apie planus pakeisti rinkimų sistemą iš mišrios į proporcinę, remiantis Europos Tarybos Venecijos komisijos rekomendacijomis.

Pašnekovė paneigė bet kokias abejones dėl Padniestrės konflikto sprendimo, pabrėžusi, kad jos vadovaujama vyriausybė niekada nesutiks su Moldovos federalizacija.

L. Linkevičius išreiškė įsitikimą, kad parlamento rinkimuose išreikšta Moldovos piliečių valia turi būti gerbiama ir vykdoma laikantis demokratijos ir teisės viršenybės principų.

„Raginame politines partijas nedidinti įtampos ir rasti išeitį iš konstitucinės krizės dialogo ir taikaus sprendimo būdu“, - nurodė ministras.

Užsienio reikalų ministras perspėjo, jog Lietuva atidžiai stebi situaciją.

„Nuosekliai remiame Moldovos europines aspiracijas, o apie tolesnį šalies kelią spręsime pagal realius darbus ir reformas. Moldovos, asocijuotos šalies, ateitis rūpi Lietuvai“, - pasakė L. Linkevičius, pabrėždamas, kad Moldova yra svarbi Lietuvos ir ES partnerė.

Šaltinis: urm.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
3. yel“l“ow submarine
(2019-06-11 10:24:38)
(212.122.78.236) Parašė:

šiaip jau, kiaulinas papuolė į nerealiai keblią ir diarėjinę situaciją :))) - kas nerealiai džiugina :))) - dodonas (tipo prorusiškas moldovos prezas) , dėka parlamentinės daugumos ir naujos vyriausybės su maja sandu, įgavo šansus nuleisti į unitazą proeurokolūkinį moldovos oligarchą - feodalą plachatniuką(tipo moldovišką pornošenką), o kiaulinas priverstas slebizavoti pritarimo žodžius :)))) - apsižvengsiu ant vietos :)))))))))))2. U-2
(2019-06-11 10:07:47)
(89.116.124.39) Parašė:

Komjaunuolis KiauLinas cia turetu eiti senu ir jau pasiteisinusiu sunkeliu. T.y. y Moldova siusti Lietuvai nereikalingus sunkiuosius kulkosvaidzius, optinius taikiklius ir naturalizuota lietuvy Ochmana. Gyvenimas rodo, kad po tokios intervencijos, "vakarietiskos vertybes" ten isbujotu kaip durnarope ant meslo kruvos o like gyvi zmones, tiesiog pabegtu.1. Nu jo...
(2019-06-11 09:53:53)
(188.69.195.136) Parašė:

Dialogo palaikymui, pagrindinis urmo komsomolcas, neturėtų apsiriboti vien kliedesiais, ir į Moldovą, skubiai išeksportuoti senį landzbergį ant bačkos. Kad vatnykams maža nepasirodytų... :PParašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras