2020 m. liepos 6 d.

 

Po „Brexit“ naujajame Europos Parlamente dirbs 46 nariais mažiau

1
Paskelbta: 2019-02-20 12:13 Autorius: ekspertai.eu

Europos Parlamentas (EP) paskelbė pirmąją savo naujosios kadencijos sudėties projekciją, paremtą valstybėse atliktų apklausų duomenimis.

Projekcija paremta patikimomis apklausomis, kurias iki 2019-ųjų vasario pradžios atliko valstybių sociologinių tyrimų įmonės, o juos Parlamento užsakymu sujungė „Kantar public“.

Partijos priskirtos tik dabartinėms politinėms frakcijoms arba toms europinėms politinėms partijoms, prie kurių jos jau prisijungusios. Visos naujos politinės partijos ar judėjimai, kurie dar nepaskelbė savo planų, priskirti kategorijai „kiti“.

Iš vėliausių rinkėjų apklausų 27-iose ES valstybėse tikėtina, kad naujasis Parlamentas bus labiau fragmentuotas negu iki šiol. Po „Brexit“ naujajame Parlamente dirbs mažiau narių (705) nei kadenciją baigiančiame dabartiniame EP (751).

Išsamesnius kiekvienos ES valstybės rinkėjų apklausų duomenis galima parsisiųsti EP informacijos žiniasklaidai svetainėje „excel“ formatu. Juose rasite visą informaciją apie nacionalines partijas: jų pavadinimus, ryšius su europinėmis partijų grupėmis, pasirodymą paskutiniuose Europos ir šalių rinkimuose, taip pat jų pozicijas visose projekcijai naudojamose apklausose. Pateikiama ir informacija apie apklausų vykdytoją, imties dydį bei atlikimo datą.

Iki balandžio pabaigos Europos Parlamentas skelbs atnaujintas projekcijas kas dvi savaites, o gegužę iki pat rinkimų nakties – kartą per savaitę. Pirminės balsavusių rinkėjų apklausos („exit polls“) bus paskelbtos gegužės 26-ąją iš tų šalių, kuriose jos vykdomos ir kur balsavimas jau bus pasibaigęs – nuo 18 val. kas valandą iki tol, kol visose ES valstybėse bus paskelbti preliminarūs EP rinkimų rezultatai.

Pirmieji tiesioginiai Europos Parlamento rinkimai buvo surengti prieš 40 metų – 1979 m. birželio 12 d. Atsižvelgiant į politinį kontekstą, dėl planuojamo Jungtinės Karalystės išstojimo ir kitų rimtų politinių bei tarptautinių iššūkių šių metų rinkimai bus patys svarbiausi Parlamento istorijoje. Rinkėjai dėl Europos ateities balsuos gegužės 23-26 dienomis. Lietuvoje EP rinkimai vyks gegužės 26-ąją.

Šaltinis: EP biuras Lietuvoje

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
1. Sveikinu
(2019-02-20 13:50:29)
(88.119.11.192) Parašė:

Pagal Lisabonos sutartį turėjome kokius 0,58% аr panašiai, dabar turėsime kokius 0,65:)Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras