2018 m. spalio 23 d.

 

Po užsikonservavusių KGB'istų paskelbtų sąrašų, turi būti pradėtas ikiteisminis tyrimas LR įstatymų nustatyta tvarka

20
Paskelbta: 2018-01-09 08:41 Autorius: ekspertai.euĮslaptintų KGB'istų paskelbti išslaptintų KGB'sitų sąrašai visuomenėje sulaukė nemenkos reakcijos. Bet ne tokios, kokios tikėjosi šį kartą apsiskaičiavę, 100-ui metų užsikonservavę KGB'istai.

Jūsų dėmesiui apžvalgininko Algmanto Rusteikos pastebėjimai išdėstyti visuomeniniuose tinkluose.Pratęsiam Agentų archyvinių asmens bylų registracijos žurnalo (dėl trumpumo pavadinkime jį Sąrašu) temą, nes atsirado naujos, įdomios informacijos, o komentarų po postu paprastai nelabai kas skaito, todėl daugelis gali ir nepastebėti.

Išsigandęs LGGRTC pateikė paskutiniųjų Sąrašo lapų fotokopijas – jei nebūtume rašę ir apie tai diskutavę, šias fotokopijas būtume matę kaip savo ausis. Ir tai jau rezultatas. Pažiūrėkim, ką matom.

Sąraše registruotos asmeninės tokių agentų archyvinės bylos:
- dalyvavusių stambių antisovietinių ir kitų priešiškų organizacijų veiklos operatyviniame tyrime;
- dalyvavusių likviduojant tautinį pasipriešinimą Ukrainoje, Baltarusijoje, Baltijos šalyse;
- KGB perverbuotieji ir užsieniečiai;
- karo metu vykdžiusieji specialiąsias užduotis priešininko užnugaryje.

Akivaizdu, jog į šias sąrašo kategorijas nepatenka nei D. Banionis, nei S. Sondeckis, nei V. Sladkevičius. Sąrašą sudaro KGB seniai nebeaktualios, neaktyvių ar mirusiųjų agentų pavardės, daugiau turinčios reikšmę istorijai, ką įrodo faktas, jog iš 1699 įrašytų gyvų ir prisipažinusių yra tik 22.

Aiškiai matosi, kad paskutiniai įrašai daryti ne kadrinio KGB atsakingo darbuotojo, pagal pareigas tvarkiusio ir užpildžiusio visą žurnalą – rašiklis ir rašysena skiriasi.

Žurnale bylos suregistruotos ir numeruotos eilės tvarka, pagal datą. O paskutiniuosiuose įrašuose net nesugebėta įrašyti įtraukimo į sarašą datos ir toje grafoje prirašyta absoliučių nesąmonių, nors visi kiti įrašai žurnale daromi griežta eilės tvarka ir kiekvienas sekantis įrašas yra vėlesnis už ankstesnįjį.
Štai, įrašas Nr.1664 A. Labanauskas padarytas 1989-12-08, o sekantis įrašas Nr. 1665 D. Banionis įrašytas „1974 metais“, nenurodant mėnesio ir dienos, sekantis įrašas Nr.1666 S. Sondeckis įrašytas „1982 metais“, nenurodant mėnesio ir dienos. O tolesni įrašai jau vėl įrašyti, laiko mašina sugrįžus iš praeities, chronologiškai: Nr. 1667 1990-02-18 ir t.t.

Apie kardinolą V. Sladkevičių ir kalbėti nėra ko. Tai ne agentas, o žmogus, kurį patį KGB sekė ir persekiojo. Apie jo buvimą agentu LGGRTC žinoma tiek: „agento byloje“ nėra nei vieno lapo, net verbavimo ar sutikimo bedradarbiauti popierėlio ar pažymos apie tai – nieko, bylos sudarymo metai – padėtas brūkšnys, vadinasi tos bylos tiesiog nėra. O po to nurodytas padalinys, atidavęs į archyvą tai, ko nėra ir nebuvo – 4 valdyba.

Kas įdomu – pažiūrėję į paskutinius žurnalo puslapius pastebėsite, kad ties kai kuriais įrašais yra kažkokie, galimai juos dariusiųjų asmenų parašai. Tačiau apie parašus ir šias asmenybes LGGRTC net nekalba.

Sau pasidariau tokias išvadas:

1.Agentų archyvinių asmens bylų registracijos žurnalas yra KGB dezinformacija, specialiai parengta ir palikta tam, kad užmaskuoti tikrą ir aktualią agentūrą ir nukreipti nuo jos tyrimų visuomenės ir institucijų dėmesį.

2. Jame įrašytos ne tik KGB seniai nebeaktualios, neaktyvių ar mirusiųjų agentų, bet ir KGB persekiotų asmenų ir norimų sukompromituoti žmonių pavardės, ką pripažįsta pats LGGRTC ir kas aiškiai liudija šio dokumento dezinformacinį ir falsifikacinį pobūdį.

3. LGGRTC šešeris metus „tyrinėdama ir skelbdama“ šį KGB pakištą sarašą faktiškai imitavo veiklą, nes jis galėjo būti paskelbtas per daug trumpesnį laiką, o apie klastotes žurnale teisėtvarkos institucijų neinformavo.

4. Sąrašo paskutinieji puslapiai neabejotinai ir gana nemokšiškai suklastoti ne žurnalo autorių, o vėlesnių jo turėtojų ir saugotojų. Dėl šio fakto turi būti pradėtas ikiteisminis tyrimas Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.

Algimantas Rusteika
Keli susiję:

Komentuodama KGB'istų veiklą Lietuvoje, konservatorė pacitavo Joną Paulių II-ąjį   

Bolševikinė-konservatorinė metodika viešojoje erdvėje iššaukė priešingą reakciją   

Tuo gali būti suinteresuotos tik Lietuvos Respublikai priešiškos jėgos   

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
20. T0mas J.
(2018-01-11 00:47:58)
(84.55.6.161) Parašė:

Atidžiai peržiūrėjęs pateiktas nuotraukas darau tokią pačią išvadą kaip ir Rusteika: tai klastotė. Jei tikėtume kad tai TIKRAS dokumentas, tuomet turėtume tikėti, kad tokių žurnalų su KGB agentų sąrašais buvo ne mažiau kaip 35 ir visi jie sudaryti be jokios sistemos, jokios logikos, atsitiktinai chaotiškai - kas logiką išmanančiam žmogui niekaip neatrodo įmanoma. Kokiu tikslu ši klastotė sudaryta ir paskelbta? Mano manymu tikslas toks: sukelti visuomenėje sąmyšį, kuriam nuslūgus - žmonių sąmonėse liktų griežtai neigiama nuostata apie visus, kas ateityje bandys kalbėti apie KGB agentus ir jų viešinimą bei pasmerkimą. Tikslas labai negražus, labai klastingas ir smerktinas. Pasistenkime, kad jis nebūtų pasiektas.19. Iš tikrųjų
(2018-01-10 01:32:33)
(92.243.166.42) Parašė:

Būtų gražu kad 100-mečio proga valdžaseimiai padovanotų Lietuvai dovaną – išslaptintų neprisipažinusius KGBistus ir pašalintų iš valstybinių įstaigų.18. Nelaime
(2018-01-09 16:50:27)
(107.77.173.5) Parašė:

Jus visi vagiai izdavikai ir esat KGB-istai oferistai ir sokoladinio cecho megejai!Pitelniu laizytojai visi,visos su kompromatais!17. Prašalietis
(2018-01-09 16:21:01)
(88.118.183.143) Parašė:

Vyresnės kartos žmonės, kurie daugiau mažiau domėjosi politika ir sekė juos žino kas su kuom buvo susijęs,kas ir kokius savo sėbrus stūmė į sąjūdžio perestroijkai ir Gorbačiovui remti vadovybę. Kokiu būdu LTSR KGB vadas generolas Eismuntas ir Komunistų partijos Lietuvos padalinio komunistinės ideologijos prievaizdas stūmė į Sąjūdžio vadovybę V.Lansbergę,kuris su savo tuometine"dešine ranka"KGB kapitonu V.Čepaičiu ėmė absoliučia valdžią šiame KGB-istiniame sąjūdyje.Kokias roles tame sąjūdyje ir vėlesnėse valdžiose vaidino"Studentas","Šatrijos ragana","Fermeris"...Kaip ir laimėję rinkimus lansberginbinkai ir jų vadas vis dar naudojosi KGB slaptais butais.Kas nori"tas žino",kad šiandienis beretinių runkelių"patriarchas"naudojosi savo tuometinių chebrantų kaip Kuzmickas,Motieka,minėtas Čepaitis,Čekuolis,Vaišvila,Ozolas,A.Butkevičius,L.Sabutis,K.Urba,K.Prunskienė,V.Tomkus,R.Dapkutė ir daug daug kitų tos organizacijos patarėjų ir informatorių"paslaugomis".Taip kad minėtos organizacijos atstovai"dirbo sėkmingai Lietuvai" prie ruso,"sėkmingai jie tebedirba"Lietuvai ir šiandien,ir ne tik"ryškindami buvusius chebrantus"....16. jeronimas
(2018-01-09 15:20:07)
(109.76.16.69) Parašė:

Su tais atskiru asmenu paviesinimais is neaisku kieno ir kada rasytos knygos,nesuteike jokiu teigiamu emociju.Pirmiausia tai 150 zmoniu oficialiai ir dar kiek anusausku papyldomai tyre sitiek metu ta viena sasiuvinuka? O kodel burauskaiciu armija net neuzsimine apie koncervatnyku patrijarko duota ir ivykdyta isakyma,pirmais Lietuvos atgautais metais sudegintu 40 tonu svarbiausiu kgb bylu archyvo??Gal burauskaiciu valdyba nieko negirdejo apie tai.O dabar ,del to tyrymo ,tai norisi tiesiog paklausti,na nejau iki tokio lygio esate nevykeliai su visais koncervatnykais,kad netgi iskraipydami faktus ir naglai mela skleisdami Tautai,nesugebejote bent tarpusavyje susiderinti to melo?? Seimo koncervatnykas Anusauskas viesai pareiske ,kad 35 knyga atspausdinta rasoma masinele,o tik paskutiniu keletos iskiliu zmoniu pavardes rasytos ranka??? Parodyk ,Anusauskai,nors viena puslapi toj 35 knygoj spausdinta masinele??? idomu kokios masineles turi galimybe knygose rasyti??? Vien tas melas rodo,kokio lygio aferistai,ir meluojantys provokatoriai,siuo metu dar turi galimybe Lietuvos valdziai atstovauti.15. vladas lukosevicius
(2018-01-09 12:31:41)
(90.140.14.213) Parašė:

O KUR KGB PROSRTITUTĖ ????? PREZIDENTŪRA BANDO NUSLĖPTI , kad S. Peterburgo Ždanovo universiteto vadovybė oficialiai kreipėsi 2015m. į Grybauskaitę , kad ji duotų sutikimą paviešinti jos universiteto bylą , nes labai daug kas domėjosi jos byla . O prezidentės vardu atsakė Giedrius Krasauskas , kuris kategoriškai uždraudė paviešinti Grybauskaitės bylą . Tai ką slepia KGB prostitutė ? Bijo apkaltos ir liustracijos istatmo pritaikymo ? Mano facebook sienoje išviešinta jos Ždanovo universiteto byla . Net anglai apie tai parašė.... Ikėliau tuos dokumentus į savo Google+ sieną . Pagooglinkite.... ,,, What is Grybauskaite silent about? – UK Indymedia ,,,14. Laikas
(2018-01-09 12:23:34)
(81.7.64.132) Parašė:

Laikas išvilkti dėdulę bei viso tvartelio gyvius į dienos šviesą. Tautai jokios naudos nėra iš tų praeities šešėlių. Tik progresą stabdo su savo "griekais".13. Antanas
(2018-01-09 12:14:55)
(188.69.210.76) Parašė:

Jei chemikės atlieka istorikų ar spec. tarnybų darbą, tai istorikams ir operatyviniams darbuotojams reikia užsiimti... chemija.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras