2020 m. gegužės 29 d.

 

Po daugybės Islamo valstybės egzistavimo metų JAV pagaliau numatė kovos prieš ją principus

4
Paskelbta: 2018-02-13 13:38 Autorius: ekspertai.eu
KAM nuotr.
KAM nuotr.

Vasario 13 d. krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas Kuveite dalyvavo Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) vadovaujamos koalicijos (angl. Global Coalition against ISIS/Da‘esh), kovojančios prieš ISIS Irake ir Sirijoje, ministrų konferencijoje. Joje globalios koalicijos kovoje prieš ISIS narės patvirtino būsimų koalicijos veiksmų kovojant prieš ISIS principus, kurie numato ne tik karinį ISIS sutriuškinimą, tačiau ir teroristinių grupuočių atkirtimą nuo finansinių šaltinių, keitimąsi informacija apie grįžtančius kovotojus, pastangas atkurti normalų gyvenimą išlaisvintose teritorijose.

„Tarptautinis terorizmas tik tuomet neturės perspektyvų, kai su juo bus kovojama bendromis, koordinuotomis daugelio pasaulio valstybių pastangomis. Jei sutariame dėl bendrų koalicijos veiksmų prieš terorizmą principų, sutarsime ir dėl taikos išlaikymo iš ISIS atkovotose teritorijose. Galime tik didžiuotis, kad Lietuva, dalyvaudama mokant Irako saugumo pajėgas, drauge su partneriais  prisideda prie saugumo situacijos Irake gerėjimo“, – sakė  krašto apsaugos viceministras V. Umbrasas.

Konferencijoje taip pat dalyvavo JAV valstybės sekretorius Reksas Tilersonas (Rex Tillerson) ir Europos Sąjungos vyriausioji užsienio reikalų įgaliotinė bei Europos Komisijos pirmininko pavaduotoja Federika Mogerini (Federica Mogherini).
 
JAV vadovaujama koalicija, kuri buvo suformuota 2014 m. rugsėjo mėnesį, sulaukė didelio tarptautinės bendruomenės dėmesio, o prie jos veiklos prisijungė 70 šalių ir keturios tarptautinės organizacijos (NATO, Europos Sąjunga, Arabų lyga ir Interpolas), skirdamos finansinius, karinius ir kitus resursus. Globali koalicija kovoje prieš ISIS teikia indėlį Irake ir Sirijoje šiose srityse: kovojant su ISIS finansavimu ir infrastruktūra, iš kurios ISIS gauna ekonominę naudą, vykdydama kovotojų iš užsienio prevenciją ir ribodama jų judėjimą per valstybių sienas, remdama viešųjų paslaugų ir būtinosios infrastruktūros atstatymą išlaisvintose nuo ISIS teritorijose, kovodama su ISIS propaganda.

Koalicijos narės 2017 m. Irake vykdė daugiau kaip 1140 stabilizacijos ir atstatymo projektų, o humanitarinei pagalbai skyrė daugiau kaip 581 mln. JAV dolerių. Taip pat Globalios koalicijos kovoje prieš ISIS narių kariai iki 2017 m. pabaigos parengė daugiau kaip 122,9 tūkst. Irako saugumo pajėgų karių, o prie šios veiklos prisidėjo ir Lietuva.

Lietuva karinį indėlį į šios koalicijos veiklą skiria nuo 2017 m. vasario mėn., kai į Iraką buvo išsiųsta šešių Lietuvos kariuomenės karių (instruktorių) grupė, kurios paskirtis – vykdyti karinį rengimą Irako ginkluotųjų pajėgų kariams. Lietuvos kariuomenės instruktorių grupė operacijoje „Įgimtas ryžtas“ (angl. Operation Inherent Resolve) priskirta Danijos karių kontingentui.

Šaltinis: kam.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
4. išgamos
(2018-02-14 06:01:03)
(93.174.93.71) Parašė:

patys sukuria, patys kovoja.3. maustytojai
(2018-02-14 03:50:30)
(87.247.108.210) Parašė:

JAV - neteisėti įsibrovėliai į suverenę Siriją.2. stasys
(2018-02-13 21:30:09)
(90.143.92.98) Parašė:

Čia ekspertai vėl įkrito į putino vaga . Ans jau trečia karta skelbiasi apie Rusijos kariuomenės išvedimą iš Sirijos ir to padaryti jam niekaip nesiseka . Gal paprašytu jankiu anie greitai pamokytu išminties . Terorizmas turi ne tik realu kūną kuri galima subombarduoti terorizmas turi ir idėja kuri gali atgimti bet kurioje pasaulio šalyje ( išskyrus Lietuvą) . Todėl vėl paspėliosiu kad ten Kuveite buvo kalbėta truputi apie kitus dalykus , o kaip mėsgalį ekspertams patampyti kam . sekretorė įdėjo ši gražu tekstą.1. Dzukas
(2018-02-13 15:25:28)
(93.100.87.209) Parašė:

Vasario 13 d. Kuveite, susirinko pagrindiniai Pasaulio teroristai, kad aptarti nauja JAV plana terorizmo pletrai.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras