2020 m. vasario 23 d.

 

Po chuntos perversmo atsistatydino Malio vyriausybė

Paskelbta: 2012-12-11 17:02 Autorius: Mindaugas Peleckis

Gruodžio 10-ąją karinei chuntai surengus perversmą Malyje ir suėmus šalies premjerą Cheikhą Modibo Diarrą, netrukus buvo priversta atsistatydinti visa šalies vyriausybė.

Trumpame pareiškime gruodžio 11-ąją Ch. M. Diarra pareiškė, kad taip būsią geriau ir šalyje nekilsiąs karas.

Apie tai pranešė daugelis pasaulio žiniasklaidos priemonių (plačiau - http://www.aljazeera.com/news/africa/2012/12/201212114415249884.html).

Astrofizikas Ch. M. Diarra suimtas savo namuose Bamake, įsakius Malio armijos kapitonui Amadou Haya Sanogo, kuris vadovauja perversmui. Perversmas pradėtas, kai Malio premjeras buvo išvykęs į Paryžių dėl sveikatos problemų.

Chaosas šioje Vakarų Afrikos šalyje prasidėjo, kai kovo 22-ąją perversmo metu savo kėdės neteko prezidentas Amadou Toumani Toure. Iki perversmo Malio šiaurinėje dalyje du mėnesius vyko sukilimas.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
Kalba redaguota ekspertai.eu
 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras