2020 m. gegužės 25 d.

 

Pirmosios šalies ponios dėmesys sušildė benamius bei kitus likimo nuskriaustuosius

6
Paskelbta: 2020-04-07 18:05 Autorius: ekspertai.eu
Nuotr. prezidentas.lt
Nuotr. prezidentas.lt

Nors valdžia ragina visus kuo labiau sėdėti namuose ir niekur nelandžioti, balandžio 7 d. pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė nesėdėjo rankų sudėjusi ir išreiškė didelį dėmesį benamiams, skurdžiams ir panašiems nelaimėliams.

Moteris socialinės pagalbos centre „Betanija“, priklausančiame Vilniaus arkivyskupijos „Caritui“, kur ji savanoriaudama dalijo maistą likimo nuskriaustiems žmonėms, kiekvienam atskirai palinkėdama gražių artėjančių švenčių.

„Skurdą ir benamystę išgyvenantys žmonės – lygiai tokie pat visuomenės nariai kaip ir visi kiti. Tad jiems lygiai taip pat reikia ir valdžios institucijų, ir visuomenės pagalbos“, - pasakė ponia Diana.

„Betanija“ – tai vieta, kurią žino visi vargingai gyvenantys vilniečiai, čia pavalgyti ir nusiprausti susirenka tie, kurie neturi kur daugiau ateiti.

„Tačiau dabar „Betanijos“ labdaros valgykla uždaryta dėl karantino, todėl nepriteklių prispausti ir benamystę patiriantys asmenys šilto maisto ir jo davinio laukia lauke. Ir jau ne kasdien, o du kartus per savaitę. Į dušą nusiprausti karantino laikotarpiu taip pat įleidžiama tik po vieną asmenį vietoj penkių, po kiekvieno apsilankymo patalpos dezinfekuojamos“, rašoma Prezidentūros pranešime visuomenei „Pirmoji šalies ponia aplankė benamius, stokojančius ir ypatinguose paribiuose esančius žmones“.

Pirmąją ponią pasitikęs Vilniaus arkivyskupijos „Carito“ globėjas Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas palaimino maistą.D. Nausėdienė domėjosi, kaip ypatingoje atskirtyje esantys mūsų visuomenės žmonės, kurie be kitų pagalbos negeba ir neturi galimybių savimi pasirūpinti, išgyvena COVID-19 krizės situaciją.

Tuo tikslu dar praėjusią savaitę pirmoji šalies ponia išsiuntė kreipimąsi į Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministrą Liną Kukuraitį ir Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentą Mindaugą Sinkevičių, kviečiantį atkreipti ypatingą dėmesį į benamystę patiriančių asmenų padėtį ir imtis specifinių priemonių jų apsaugai bei pagalbos teikimui.

Taip pat G. Nausėdos sutuoktinė kviečia visus geros valios žmones aukoti „Caritui“. Aukoti galima pervedant į organizacijos banko sąskaitą arba skambinant trumpuoju numeriu 1454 (auka 5 Eur).

Šaltinis: prezidentas.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
6. Praeitis
(2020-04-08 08:17:59)
(78.58.225.231) Parašė:

Po amtrųjų paaulio skerdynių,kaip buvo sugriauta visa pramone,ūkininkai Sibire mišką pjove.nesimate tiek vargšų,kiek jų šiandieną bando prisidurti kad išgyventi iš atliekų konteinerių.Kodel šiandiena taip ne kenčiamas žmogus? Vyriausybė per 30metų nesugebejo pradėti dirbti pagrindinio darbo eksportuoti užaugintų žemės ūkio pertekliaus gėrybių,kaip taip elgesį visas svietas.5. vajeeee
(2020-04-08 00:47:15)
(84.181.170.218) Parašė:

Vajeee kokia laimee apturejo benamiai! O gal ponia jiems paaiskino, kodel save vadinancioje demokratineje ir klestincioje valstybeje TU BENAMIU YRA? Kad valdziagyviai vagia be saiko? Kad lesos isleidziamos NATO okupantams islaikyti ir ginklavimuisi pries vis "puolancia" Rusija? Kad ponia Nausedeine su Lietuvos "0" darosi simtus tukstanciu kainuojancios savo rezidenc ijos remonta? Kad "tautos" tarnai turi rupesti, kur isleisti beprotiskus savo uzdarbius ir pramogoms skirtas lesas? Kazin, ar ponia, uzsidengusi snuki ir dalindama ismalda vargsams paziurejo i akis ir paaiskino-kodel jie vargsai ir benamiai? Kazkai tie du..."00" vis nepataiko ten, kur reiketu.4. S
(2020-04-07 21:29:59)
(37.228.254.112) Parašė:

Siap tai visi prisimine benamius, gal ne viena karta, o visam laikui rastumet kur zmogui pasifeti....sunimis visi labai uzsieme, o zmones gatvese jau kaip ir normalu !!!3. Donda
(2020-04-07 19:53:28)
(94.244.103.11) Parašė:

Sklinda žinios, kad šios ponios prisilietimai ir dėmesys ne tik sušildė, bet ir išgydė beviltiškus ligonius. Gal ponia rastų laiko šalia savo gailestingosios mielaširdystės paglostyti savo sutuoktinio tarpkojį? Visa tauta laukia, kada jam pagaliau prasikals pautai. Ar liks jis tik pereinamuoju meškiuku, kaip Putino- Medvedevo- Putino surežisuotoje rinkimų kampanijoje ir mes vėl atsidursime prie suskilusios geldos? Atsiprašau- prie mėlyno chalato?2. Nelaime
(2020-04-07 18:47:17)
(107.77.173.10) Parašė:

Sara ir Lietuvis! Neturi ziniu valdys tave,kas turi ziniu!1. Darijus
(2020-04-07 18:36:56)
(185.6.235.159) Parašė:

KAM galėtų paaukoti vieną haubicą. Įdomu, kiek dešimtmečių galėtų maitinti benamius?Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras