2020 m. liepos 6 d.

 

Pirmasis prevencinis pokalbis (veiksmas) dėl eks-prezidentės Dalios Grybauskaitės

47
Paskelbta: 2020-02-14 05:36 Autorius: ekspertai.eu2020 m. vasario 14 d. įvyko Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Zigmo Vaišvilos spaudos konferencija Seime „Pirmasis prevencinis pokalbis (veiksmas) dėl eks-prezidentės Dalios Grybauskaitės“.

Spaudos konferenciją galima žiūrėti čia:


 

Pranešimas spaudai „Dėl LR VSD ir AOTD prie LR KAM neveikimo ir valstybės išdavystės“

2018 m. Generalinė prokuratūra atsisakė pradėti ikiteisminį tyrimą dėl LR VSD ir AOTD prie LR KAM vadovų neveikimo – tarnybinių pareigų neatlikimo. Signataras Z. Vaišvila 2016-03-31 pareiškimu šioms žvalgybos tarnyboms pateikė informaciją ir įrodymus, kad tuometinė Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė tebėra pagrindinės grėsmės Lietuvos nacionaliniam saugumui – Rusijos Federacijos – valstybės paslaptimi, informaciją apie kurią Rusijos Federacija atsisako pateikti, t.y. dėl D. Grybauskaitės darbo TSRS ambasadoje JAV 1991 m. Z. Vaišvila pateikė įrodymus ir paaiškinimus dėl asmens duomenų klastojimo kandidato į Respublikos Prezidentus anketose (skirtingi ir vieni kitus paneigiantys duomenys pateikti LR VRK 2009 ir 2014 m. kandidatės į Respublikos Prezidentus D. Grybauskaitės anketose – darbas JAV tai 1991 m., tai 1992 m., priklausymas tai TSKP, tai LKP, taip pat bendradarbiavimo su TSRS specialiosiomis tanybomis nuslėpimas), apie JAV reikalavimą LR Vyriausybei 1999 m., kad Lietuvos ambasados JAV antra pagal rangą darbuotoja D. Grybauskaitė per 24 val. išvyktų iš JAV.

Vilniaus miesto apylinkės teismas 2018-07-26 nutartimi buvo nurodęs Generalinei prokuratūrai, kad BPK 168 str. 1 d. nuostatos leidžia atlikti Z. Vaišvilos pareiškime nurodytus veiksmus, kad įsitikinti, ar yra vada pradėti ikiteisminį tyrimą pagal BK 229 str. (dėl neveikimo). Teisėja R. Gudienė nustatė, kad vyr. prokuroras M. Jovaiša iš esmės nepasisakė dėl Z. Vaišvilos 2018-03-26 pareiškime Generalinei prokuratūrai dėl LR VSD ir AOTD prie LR KAM vadovų neveikimo nurodytų duomenų apie Prezidentę D. Grybauskaitę ištyrimo bei medžiagos pateikimo LR Seimui, išreikalavus iš šių tarnybų pagal Z. Vaišvilos 2016-03-31 prašymą surinktą medžiagą, o nustačius, kad jokia medžiaga nebuvo renkama ir tyrimas nevykdomas, dėl žvalgybos institucijų vadovų tarnybos pareigų neatlikimo pradėti ikiteisminį tyrimą pagal BK 229 str. Tad teismas pripažino, kad šis galimai nusikalstamas Lietuvos žvalgybos tarnybų neveikimas turi būti tiriamas.

LR VSD vadovas Darius Jauniškis 2018-08-16 atsakymu prisipažino, kad netiria Z. Vaišvilos pateiktos informacijos. Generalinė prokuratūra be motyvų pritarė AOTD prie LR KAM 2018-05-11 rašto teiginiui, kad duomenų apie Respublikos Prezidentą tyrimas ir vertinimas nepriskirtas AOTD kompetencijai. LR VSD nenurodė jokio teisės akto, kad neturi teisės tirti Respublikos Prezidento veiklos ir nepateikti tyrimo medžiagos LR Seimui. Tačiau LR VSD tyrė Prezidento Rolando Pakso veiklą. Įstatymas nenustato išimčių.

BPK nustato, kad ikiteisminis tyrimas privalo būti pradėtas, jei pareigūnai nustato, kad yra padarytos galimai nusikalstamos veikos. Tuo atveju, jei dėl objektyvių priežasčių negalima atlikti kai kurių tyrimo veiksmų, tyrimas gali būti stabdomas, bet nėra teisinio pagrindo jo nepradėti.

Paaiškėjo naujos aplinkybės, kurias būtina ištirti, nes yra pagrindas manyti, kad Z. Vaišvilos nurodytos aplinkybes (bent jau nuo LR VRK ir Lietuvos piliečių-rinkėjų D. Grybauskaitės nuslėptą bendradarbiavimą su buvusios TSRS KGB) patvirtino pati D. Grybauskaitė. Be to, šiuo metu ji nėra Respublikos Prezidentė.

2020-02-06 LR Seimo nario Naglio Puteikio spaudos konferencijoje LR Seime pagarsinta informacija, kad filmo „Valstybės paslaptis“ režisierius Donatas Ulvydas „Laivės TV“ laidoje „Laikykitės ten“ pokalbyje su Andriumi Tapinu aiškiai ir vienareikšmiškai patvirtino, kad filmo „Valstybės paslaptis“ filmavimo metu Dalia Grybauskaitė jam patvirtino, kad ji mokėsi KGB mokykloje Leningrade.

Šio pokalbio ištrauka: „Lygiai taip pat, pavyzdžiui, kai kažkas auditorijoje mėgdavo manęs paklausti, o kur gi ta KGB mokykla. Na, o ką apie KGB mokyklą galima pasakyti. Ji pasakė, taip, aš ten mokiausi. Kiek galima apie tai kalbėti?“ – pasakojo D. Ulvydas. “

Paskelbus apie šią N. Puteikio spaudos konferenciją, socialiniame tinkle „Facebook“ D. Ulvydas šiuos savo žodžius pavadino lingvistine klaida ir savo „nusikalbėjimu“, nors vaizdo įrašas ir pokalbio turinys tai akivaizdžiai paneigia. Tuo atveju, jei kandidatė į Respublikos Prezidentus D. Grybauskaitė net du kartus LR VRK, tuo pačiu ir jos rinkėjams pateikė žinomai melagingą informaciją, kalbėti apie demokratiją ir žmonių teises bei laisves Lietuvoje nebelieka jokio pagrindo – Lietuvos žvalgybos tarnybos, netiriančios jų pačių ir p. D.Grybauskaitės įvardintos didžiausios Lietuvos valstybei grėsmės – Rusijos Federacijos ir tuometinės Lietuvos Prezidentės sąsajų, savo neveikimu veikia ne Lietuvos valstybės, bet didžiausios Lietuvos valstybės grėsmės – Rusijos Federacijos – naudai ir interesams.

Z. Vaišvila šiandien kreipėsi į LR Generalinę prokuratūrą dėl informacijos patikslinimo ir išsiaiškinimo, ar Lietuvos žvalgybos tarnybos tiria šią didelę grėsmę Lietuvos nacionaliniam saugumui. Nustačius, kad tai nėra daroma, prašoma pradėti ikiteisminį tyrimą ne tik dėl neveikimo, bet ir dėl tęstinės valstybės išdavystės, kurią LR VSD ir AOTD prie LR KAM vykdo bent jau nuo 2016-03-31 d., kada Z. Vaišvila joms pranešė apie šią grėsmę mūsų nacionalinam saugumui ir pateikė įrodymus.

Keli susiję:

Siekiant baigti istoriją su lingvistine klaida, prašoma paviešinti pokalbio ištrauką su prezidente D. Grybauskaite

Seimo nariui N. Puteikiui užkliuvo Lietuvos prezidentės D. Grybauskaitės mokslai KGB mokykloje

Dėl kokių priežasčių režisierius D. Ulvydas išdavė viešą valstybės paslaptį? Tai neatsakingas poelgis

Kokios jėgos privertė V. Landsbergį meluoti, o meluojant nervingai juoktis? 

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
47. Romas > 22. apie ta
(2020-02-16 23:50:50)
(77.111.245.93) Parašė:

Nezinau siule ar nesiule, bet jeigu siule, tai buvo visiskai teisus. Antras Pasaulinis karas, tai tik Pirmo pasaulinio tesinys. Leninas savo rastuose teige, kad Pasaulinis karas nesibaige ir nauja jo "karstoji" faze artimoje ateityje. Leninas gali patikti, gali ne, bet galva ant peciu turejo.46. Romas > 15.
(2020-02-16 23:42:29)
(77.111.245.93) Parašė:

Martynai, jeigu taip jau idomu, moterys KGB darbuotojai - pvz. pulkininkas Galina Fedorova, 1 valdybos darbuotoja. Pulkininkas Zoja Voskresenskaja, 1 valdybos darbuotoja, veliau vakaru Europos skyriaus vadovas. Ju pastangomis buvo zinomi svarbiausi Pentagono ir NATO planai. Pulkininkas Elena Zarubina, filosofijos mokslu daktaras, 1 valdybos darbuotoja. Galina Smirnova, viena is geriausiu zvalgybos analitiku ir daugelis kitu. Buvo moteru ir skyriuje "V", anksciau jis vadinosi "13" skyrius, tai vienas is slapciausiu KGB skyriu.45. Romas > 10.
(2020-02-16 23:19:17)
(77.111.245.93) Parašė:

Siuo atveju nesutiksiu su jumis Martynai. "Andropovo" laikais, tarp etatiniu KGB darbuotoju buvo nemaza moteru - apie 40-50 tukstanciu. Jos tarnavo ivairiose pareigose, bet buvo draudziama tarnauti tardytojais. As galeciau jums pateikti ne viena pavarde, bet ntai tikrai neturi reiksmes. Kitas klausimas, kad Grybauskaite nebuvo etatinis KGB darbuotojas ir nesimoke jokioje KGB mokykloje, nors ir bendradarbiavo. Lietuvos problema, ir mano nuomone viena is rimciausiu - KGB isterija.44. Romas
(2020-02-16 22:48:15)
(77.111.245.93) Parašė:

Ne karta tvirtinau - taip vadinama "opozicija" Lietuvoje, tai "vaiku darzelis". Seniai jau nuvyle ir Zigmas Vaisvila - toks ispudis, kad visas rupestis, tai asmeniniu saskaitu suvedimas su Grybauskaite. Jeigu tai butu koks Juozaitis, man nebutu keista, jis humanitaras abejotino issilavinimo. Vaisvila fizikas (sako buvo perspektyvus), manau jeigu ne TSRS griutis butu pagarsines Lietuva sioje srityje. Zmogaus, kuris studijavo tikslius mokslus, jo visiskai kitoks mastymas. Zigmai kam jums tas banalus Grybauskaites trolingas, tas tuscias laiko gaisimas. Patikekite, savo veiksmais jus keliate sumaisti, ir taip nestabilioje, Lietuvos Visuomeneje ir atstumiate dali zmoniu. Na bendradarbiavo Grybauskaite su KGB, na ir kas? Dauguma Europos politiku bendradarbiavo su KGB, nors KGB buvo svetimos Valstybes saugumas. Tai nusikaltimas. Grybauskaite bendradarbiavo su savo Valstybes saugumu ir tame nera nieko nusikalstamo. Galima kalbeti apie moralinius aspektus, bet tai labai "slidus" klausimas. Man pasiseke ir as maciau kai kurio Lietuvos elito bylas, todel nieko naujo nesuzinojau, isskyrus begale mitu, pletku ir fantaziju. Jus norite ja apkaltinti, tai jusu asmeninis reikalas, bet asmeniskai jus neturite ne vieno irodymo ir naudojates tik gandais. Taip, Jauniskis yra visiskas nulis, bet jus ko is jo norite - kad jis naudotusi pletkais ir gandais? Tas kvailas tvirtinimas apie Rusijos paslapti. Grybauskaite ne kiek ne didesne Rusijos paslaptis, nei jus - toks Rusijoje istatymas. Jeigu kas nors reikalautu pas Udalcova pranesti ka jus veikete Dubnoje, atsakymas butu lygiai toks pat. Svarbu ne Grybauskaites veikla tarybiniais metais, svarbi Grybauskaites veikla LR valdzioje.43. vladas lukosevicius
(2020-02-16 00:59:03)
(90.131.34.226) Parašė:

NE NUO TO GALO PRADĖJOTE ...... IŠREIKALAUKITE oficialiai Grybauskaitės Ždanovo universiteto bylą , kurią ji taip bando nuslėpti .... GRYBAUSKAITĖ BANDO NUSLĖPTI , kad S. Peterburgo Ždanovo universiteto vadovybė oficialiai kreipėsi 2015m. į Grybauskaitę , kad ji duotų sutikimą paviešinti jos universiteto bylą , nes labai daug kas domėjosi jos byla . O prezidentės vardu atsakė Giedrius Krasauskas , kuris neteisėtai , kategoriškai uždraudė paviešinti Grybauskaitės bylą . Tai ką slepia KGB prostitutė ? Bijo apkaltos ir liustracijos istatmo pritaikymo ? Apie tai rašė ir Anglijos spauda . ,,, What is Grybauskaite silent about? – UK Indymedia ,,,42. visai prastai kontoroje
(2020-02-15 13:06:55)
(86.38.206.217) Parašė:

su kadrais, jei jau tokius kaip tas "kumyras superstas" tenka laikyti. Blogai41. U-2>40. Kumiras
(2020-02-15 12:43:36)
(89.116.124.39) Parašė:

Kuo jie jus ten Tvartelyje seria? Skaitant atrodo, kad ten net cukriniai runkeliai su haliucinogenais. Kad Rusija "pultu" Grybauskaite ar bent jau apie ja prisimintu, jiems reiketu brangiai sumoketi. NX. ji niekam nereikalinga ir neydomi. Nei Lietuvoje, nei Europoje nei, juolab Rusijoje...40. V. Ladas 40 Kumiras
(2020-02-15 11:36:47)
(188.69.223.108) Parašė:

Rašai "bile ką". Nepuola Rusija Grybauskaitės. Žiniasklaidoje tik šykšti informacija, kad ji pas mus puolama, kaip KGB buvusioji. Ir ko gyvam Putinui kapuose vartytis? Jis gi ne toks neadekvatas, kaip tamsta, nežinantis, kur teisingai kokį populiarų išsireiškimą panaudoti...Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras