2019 m. rugpjūčio 24 d.

 

Pirmadienio pasakėčia. Kaip Auksė, Sonata, Rimgailė ir kitos Lietuvos karės savo vardus „paskolino“ lauko artilerijos pabūklams

5
Paskelbta: 2019-05-20 11:14 Autorius: ekspertai.eu

Lietuvos kariuomenės Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ Brigados generolo Motiejaus Pečiulionio artilerijos batalione praeitą savaitę vyko ypatingos krikštynos: iškilmingos rikiuotės metu vardai suteikti 12-ai JAV gamybos 105 mm kalibro haubicų M-50, kurias antruosius gyvavimo metus skaičiuojančiam batalionui perdavė Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos batalionas. Duoti vardus pabūklams – sena tradicija, kuri puoselėta dar tarpukario Lietuvoje.

Artilerijos pabūklams suteikti moteriškus vardus buvo pradėta dar tarpukario Lietuvoje. Nepriklausomybės kovų metu perimtus iš priešo pabūklus norėta kuo greičiau pervadinti lietuviškais vardais, siekiant paskatinti karių moralę ir ugdyti ryšį tarp artileristų ir jų pagrindinio mūšio įrankio – pabūklo. Daugybė istorinių pavyzdžių įrodė, kad geras ginklo išmanymas ir efektyvus panaudojimas turi lemiamos įtakos visiškam priešo sutriuškinimui.

Brg. Gen. Motiejaus Pečiulionio artilerijos bataliono kariams kilo idėja pabūklams suteikti šiuo metu batalione tarnaujančių merginų vardus. Anot bataliono vado, planuojama, jog karei, kurios vardu yra pavadintas artilerijos pabūklas, palikus batalioną keistųsi ir paties pabūklo vardas. Tikimasi, kad ši tradicija taps stipria paskata merginoms tarnauti batalione, turint galimybę  vieną iš ginklų papuošti savo vardu. Be šios privilegijos karėms batalione suteikta dar viena garbinga teisė – iškilmingų progų metu, vado nurodymu, saliutuoti artilerijos pabūklais išskirtinai skiriamos tik merginos. M. Pečiulionio artilerijos bataliono vadas majoras Vadimas Jeriominas juokavo, kad tai dar labiau skatina pasitempti Bataliono vyrus.

„Tradicijų puoselėjimas turi didelę įtaką karių moralei ir jų tarpusavio bendruomeniškumui. Pabūklams suteikus vardus, keičiasi ir karių požiūris į juos, atsiranda stipresnis ryšys, pabūklas tampa tarsi skyriaus narys. Kariai apie atgaivinamas tradicijas atsiliepia labai palankiai. Būtina paminėti ir išskirtinai iškilmingą vardų suteikimo ceremoniją, kuria buvo parodyta derama pagarba šiai ginklų rūšiai. Šiuo metu kariai su naujai pakrikštytomis haubicomis dalyvauja pratybose „Summer Shield 2019“, Latvijos Respublikoje. Gavę naujus vardus ir tiek daug teigiamo dėmesio, artilerijos pabūklai turėtų šaudyti taikliau ir efektyviau“, – sakė bataliono vadas mjr. V. Jeriominas.

Artimiausiu metu iš trečiosios Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos bataliono baterijos, Brigados generolo Motiejaus Pečiulionio artilerijos batalioną turėtų pasiekti daugiau haubicų M-50, kurioms taip pat bus suteikti vardai.

Šaltinis: KAM

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
5. Nu jo... 4-am
(2019-05-20 22:15:16)
(188.69.195.219) Parašė:

Manau, jog ta manipuliacija moteriškais vardais, tėra latentiniai (užslėpti) troškimai. Bent taip griečiausiai spėtų dėdulė Froidas... :D4. tai
(2019-05-20 14:54:17)
(188.69.213.182) Parašė:

ar generolas išprievartavo bataliono merginas, ar artilerijos haubicos, ar merginos pačios...3. Omajgat -> 1. U-2
(2019-05-20 13:53:31)
(158.174.122.199) Parašė:

Sup1st4 c3zūr4 n4xu1. ...Aha, o tankus - Karobl1a1s.2. Omajgat -> 1. U-2
(2019-05-20 13:51:33)
(158.174.122.199) Parašė:

...Aha, o tankus - karocenzūrais.1. U-2
(2019-05-20 12:09:34)
(89.116.124.39) Parašė:

Asilai. O gi galejo visas tas senas patrankas pavadinti "yuknevicienemis" ir tada jos pilnai atitiktu savo prasme ir paskirty.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras