2020 m. sausio 20 d.

 

Pirmą kartą Lietuvos istorijoje Šiauliuose nusileido penktos kartos naikintuvai F-35A

3
Paskelbta: 2019-07-18 15:44 Autorius: ekspertai.eu

Liepos 18 d. Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose nusileido Jungtinių Amerikos Valstijų naikintuvai F-35A Lightning II. Jie prisijungė prie jau anksčiau į Lietuvą atskridusių naikintuvų F-15E ir transporto lėktuvo C-130. Orlaiviai dalyvauja pirmą kartą mūsų regione vykstančiose oro gynybos pratybose „Spartus atsakas“ (angl. Rapid Forge).
 
„Džiaugiuosi ir didžiuojuosi, kad Lietuvos karinių oro pajėgų kariai profesionaliai atlieka savo darbo dalį šiose pratybose. Jie parodė, kad moka dekonfliktuoti ir skirstyti oro erdvę, valdyti ore moderniausius orlaivius, vykdyti antžeminę oro gynybą bei tinkamai teikti reikiamą priimančios šalies paramą“, – sakė Lietuvos kariuomenės karinių oro pajėgų vadas pulkininkas Dainius Guzas.

Šiaulių aviacijos bazėje F-35A vykdė spartų papildymą kuru. Iš Šiaulių aviacijos bazės penktos kartos F-35A orlaiviai kilo vykdyti mūšio ore treniruotes Lietuvos oro erdvėje. Šios treniruotės metu mūšio ore valdymą užtikrino Karmėlavoje veikiantis Baltijos valstybių bendras valdymo ir pranešimų centras. Antžeminę oro gynybos apsaugą atliko Lietuvos karinių oro pajėgų Oro gynybos bataliono kariai.
 
Liepos 23 d. ir liepos 25 d. planuojama, kad JAV orlaiviai Lietuvos oro erdvėje vykdys paramos iš oro treniruotes ir naikins ant žemės esančius taikinius Kazlų Rūdos poligone. Užvedimą ant taikinių ir integraciją užtikrins Lietuvos ir JAV specialiųjų bei kitų pajėgų kariai.
 
Lietuva šioms pratyboms dvi dienas nustatytomis valandomis skirs beveik pusę savo oro erdvės. Skiriamos pakankamai didelės erdvės suteikia patrauklias sąlygas pritraukti sąjungininkų pratybas ir leis geriau išnaudoti modernių orlaivių teikiamas galimybes treniruotėms specifinėmis Baltijos regiono sąlygomis. Oro erdvės atskyrimas suderintomis valandomis neturės įtakos civilinei aviacijai ir visi suplanuoti skrydžiai vyks pagal tvarkaraštį.

Šaltinis: KAM

Vaizdo medžiagos aut. srž. sp. Lukas Tamošiūnas.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
3. Romas
(2019-07-18 19:04:19)
(77.111.247.11) Parašė:

Nusileido, na ir gerai... kad nusileido, o nenukrito. Dar viena "valstybine svente" galima suruosti, ar bent parada. Kuo Siauliai blogesni uz Klaipeda?2. Nelaime
(2019-07-18 16:05:14)
(107.77.173.6) Parašė:

Si kart menuly atveze!Saule buvo geriau!1. U-2
(2019-07-18 16:02:33)
(89.116.124.39) Parašė:

O tuo metu, Turkijos prezidentas Erdoganas, is visos sirdies reklamuoja ka tik Rusijoje nusipirkta, geriausia pasaulyje PLG kompleksa S-400. youtu.be/l5tkclun1fI Manau, kad jis zino ka sako o siu kompleksu buvimas Kaliningrade patikimai saugo Lietuvos oro erdve ir amerikoniska F-35ta padaro kazkuo panasiu y AN-2. Megaukites.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras