2020 m. balandžio 3 d.

 

Pats sau architektas: originaliausių ir keisčiausių tvorų paroda-konkursas

Paskelbta: 2013-06-14 12:02 Autorius: pilotas.lt
Nuotr. © pilotas.lt
Nuotr. © pilotas.lt

Pernai Architektų dienos proga originaliausių balkonų parodą-konkursą surengę Klaipėdos architektai šiemet bandys atkreipti visuomenės dėmesį į tvoras. Ką tik paskelbto parodos-konkurso „Tvorų įvairovė“ („Pats sau architektas III“) tikslas – išrinkti Lietuvos originaliausią ir keisčiausią tvoras, taip pat – geriausią fotografiją su tvora.

Siekia civilizacijos ištakas

Tvorų tvėrimo istorija siekia žmonijos vystymosi pradžią, kur tarp visų kitų tvorų funkcijų viena iš pagrindinių buvo apsauga. Taip pat tvoros turėjo svarbią reikšmę vystant žemdirbystę, ugdant kultūrinį privačios nuosavybės supratimą. Mokslininkai teigia, kad civilizacijos istorija yra glaudžiai susijusi su tvorų istorija ir tvoros kultūrinė prasmė yra ne menkesnė nei fizinė (laikyti kažką vienoje ar kitoje tvoros pusėje). Tvoros turėjo didelės įtakos žemdirbystės, šeimos bei nuosavybės raidai.

Pradėjus orientuotis į ilgalaikį žemės dirbimą bei rūpintis žeme, žemės sklypai buvo pradėti tverti tvoromis. Filosofas Žanas Žakas Ruso (Jean-Jacques Rousseau) rašė: „Pirmasis žmogus, aptvėręs gabalėlį žemės, pasakė: Čia mano ir rado pakankamai naivių žmonių, kad juo patikėtų; tas žmogus buvo tikrasis pilietinės bendruomenės atradėjas.“

Tvora neatsiejama šiandienos realybė, sauganti kaimenę gyvulių, kaimyną nuo kaimyno, sauganti ir atskirianti žmones nuo žmonių ir t. t. Tvoros sėkmingai įgyvendinamos kartu atsiskleidžiant žmonių kūrybinius sugebėjimus. Vienas ryškiausių siekimų – sukurti ir statyti pačiam. Pačiam pabūti architektu. Šios kūrybos rezultatai dažnai būna labai netikėti, linksmi ir įdomūs.

Skatina domėtis architektūra

Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos apskrities organizacijos (LASKAO) rengiamo parodos-konkurso tikslas – skatinti visuomenės domėjimąsi architektūros sritimi. Architektų dienos proga šventės organizatoriai kviečia pristatyti radikaliausius pasiekimus architektūros srityje, kurie supažindintų su Lietuvos tvorų įvairove.

Kviečiame fotografijomis supažindinti visuomenę su savo atradimais. Tai gali būti pačios įvairiausios tvoros ir jų elementai – viskas, kur galima įžvelgti architektūrinės kūrybos ženklų. Konkurso tikslas iš pateiktų fotografijų išrinkti:

Originaliausią tvorą (Lietuvoje).

Keisčiausią tvorą (Lietuvoje).

Geriausią fotografiją su tvora (Lietuvoje).

Darbų pateikimas:

1. Medžiaga pateikiama skaitmeniniu JPG formatu, nuotraukos dydis 1600 x 1200 pikselių, nuotraukos raiška 150 DPI.

2. Medžiagos komponavimas – viena horizontali nuotrauka.

3. Medžiaga pateikiama skelbti internete (balsavimui) atskiromis nuotraukomis (failo pavadinime nurodant fotografijos autorių _ vietovę (miestą).

Pateikiamos medžiagos kiekis neribojamas.

Medžiagą reikia siųsti ZIP formatu (15 MB dydžio), el. p.: archsajunga@architektams.lt iki birželio 28 dienos 12 val.

Nugalėtojus (fotografijos autorius) rinks puslapio www.architektams.lt lankytojai bei architektų dienos renginių dalyviai. Jiems atiteks rėmėjų įsteigti prizai, kurie bus įteikti liepos 1 dieną Klaipėdoje, architektų dienos šventėje.

Parengta pagal organizatorių informaciją.

www.pilotas.lt

Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras