2018 m. rugsėjo 26 d.


Patobulinus viešųjų pirkimų teisinį reguliavimą turėtų atsirasti dar daugiau skaidrumo

6
Paskelbta: 2017-10-11 17:36 Autorius: ekspertai.eu
D. Vilytė (kairėje). Nuotr. facebook.com
D. Vilytė (kairėje). Nuotr. facebook.com

Geriausios valstybės tarnautojos titulą šiemet išplėšusi didžiausią pinigų plovimą valstybėje prižiūrinčios įstaigos – Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) direktorė Diana Vilytė Seimo Ekonomikos komitete pristatė 2015–2016 m. Lietuvoje vykdytų rizikingiausių viešųjų pirkimų apžvalgą.

Kaip pažymėjo pranešėja, bendra visų viešųjų pirkimų vertė 2016 metais siekė 4 milijardus 602 milijonus eurų (15 milijardų 877 milijonus litų).

Anot D. Vilytės, 2016 m. stambiausia viešųjų pirkimų grupė, kaip ir 2015 m., buvo statybų sektorius. Statybų sektoriaus viešųjų pirkimų vertė sudarė apie 52 proc. valstybės viešųjų finansų.

Buvusio Nacionalinio operos ir baleto teatro vadovo Gintauto Kėvišo pirkiniai iš savo sūnaus ofšorinės įmonės Kipre į D. Vilytės apžvalgą nepateko.

VPT direktorė pakartotinai akcentavo, kad Lietuvai būtina pasinaudoti kitų Europos valstybių patirtimi – centralizuoti, specializuoti bei profesionalizuoti atskiras viešųjų pirkimų sritis, įkuriant specializuotus pirkimų centrus infrastruktūros, informacinių technologijų, gynybos, medicinos, švietimo srityse.

„Taip pat būtina motyvuoti viešuosius pirkimus vykdančius asmenis bei atitinkamai tobulinti jų kompetenciją, kelti jų profesionalumo lygį, nes būtent ši grandis ypatingai svarbi, siekiant racionaliai panaudoti viešuosius finansus, užkertant kelią nesąžiningiems viešiesiems pirkimams“, - susirinkusiems pasakė D. Vilytė.

Ekonomikos komiteto nariai, įvertinę VPT direktorės Dianos Vilytės pristatytą rizikingiausių viešųjų pirkimų analizę, nusprendė suformuluoti pasiūlymus Viešųjų pirkimų tarnybai ir Lietuvos Respublikos ūkio ministerijai dėl viešųjų pirkimų teisinio reguliavimo tobulinimo.

Suformulavus ir pateikus siūlymus tikimasi, kad skaidrumo šioje srityje dar labiau pagausės.

Susiję:

Geriausios valstybės tarnautojos titulą išplėšė didžiausią pinigų plovimą valstybėje prižiūrinčios įstaigos vadovė    

Palikite G. Kėvišą ramybėje ir įsidėmėkite šias pavardes: Saulius Urbanavičius ir Diana Vilytė  

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
6. to5
(2017-10-12 21:35:08)
(78.57.148.71) Parašė:

nuojauta kužda kad komunistai paisdalijo į grupes, ant kurių užlipino reklaminius pavadinimus ir toliau valdo kaip ir valdę - ir vykdo KGBistų planą kurio esmė Lietuva be lietuvių su atsarginiu variantu - jeigu kas bėgsim pagal Smetonos suformuotą praktiką.5. Komentatorius
(2017-10-12 00:53:54)
(78.157.79.193) Parašė:

Nuojauta kužda, kad yra kažkoks "prie valdžios prileidžiamųjų" ratas, kuriam daug kas leidžiama ir to rato nariai vieni kitus pridengia bei gina... Klausimas, kas to "rato narystę" reguliuoja...4. Nelaime
(2017-10-11 20:58:44)
(162.226.66.184) Parašė:

Kiek gi galima vogti ir laizyti!Skolintojas skolina pinigus pasiskolines vagia ir atsega tam kuris skolino!Greit cccp sienas atkurdines Rusija Evgenij Fiodorov pareiske,kad pabaltijui bus duotos 24 val issinezdinti svetimai kariuomenei is ju teritoriju,kas nespes muilo isnesti,tas vaziuos i sibira!Sekit vagiai ka kalba zemesnio rango Rusijos valdininkai,jie ne siaip kalba as manau! Sakau todel,kad yra saltu vietu!Patcs buvau Rusijoje ir ragojau su usalusia Volvo poniska masina 40 laips.salcio su Maz nebuvo jokiu problemu!Sukurenau viska,kad islikciau!Paryciais vaziavo pienovezis ir isgelbejo mane! atveze zibalo ir atsirado viltis! Rusai geri zmones nepalieka kitu bedoje! Nevokit,nes tikrai susalsit!3. alius
(2017-10-11 18:43:44)
(78.62.46.166) Parašė:

"būtina motyvuoti viešuosius pirkimus vykdančius asmenis bei atitinkamai tobulinti jų kompetenciją, kelti jų profesionalumo lygį, nes būtent ši grandis ypatingai svarbi, siekiant racionaliai panaudoti viešuosius finansus".Kam motyvuoti jeigu jie ir taip motyvuoti ir kompetentingi profesionaliai ištratinti jiems patikėtas lėšas.Gal vistik būtų geriau ne tobulinti,o paprasčiausia pasodinti ten,kur ir turi vagis sėdėti.2. ////////
(2017-10-11 18:12:37)
(78.58.41.175) Parašė:

kaip vyko lietuvoj pinigu vagystes taip ir vyks dydziuju korupcionieriu negaudo teisesauga jie dar ir valstybinius apdovanojimus gauna1. Ką mano valdžia, teismai?
(2017-10-11 17:41:47)
(83.191.51.129) Parašė:

Buvusio Nacionalinio operos ir baleto teatro vadovo Gintauto Kėvišo pirkiniai iš savo sūnaus ofšorinės įmonės Kipre į D. Vilytės apžvalgą nepateko.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras