2018 m. rugsėjo 26 d.


Pastovėti po medžiu nebepavyks. Jei ES nesugebės išspręsti šios krizės, ji praras savo prasmę

6
Paskelbta: 2017-10-06 23:03 Autorius: Algimantas Rusteika
Ispanijos sostinė Madridas.
Ispanijos sostinė Madridas.

Nejaugi dar ir dabar nejaučiat, kad prasidės? Kad išeičių ir šansų baigtis vis mažiau? Ar dar yra tikinčių, kad Š.Korėjoje ir Katalonijoje baigsis geruoju? Na, tai tikėkit. Rytoj mišios nuo 10.00, įmesit į krepšelį 10 € ir Dievulis padės.

Juokingas tas lietuvėlių noras patylėti viešumoj ir gal nieko nebus. Arba pasmerkti vienus ar kitus. Įsikalbėsim, kad mes labai geručiai ir teisūs – ir jie susigės, mūsų paklausys ir nieko neatsitiks.

Atsitiks. Tai turėjo atsitikti. Toks istorijos vyksmas ir įvykių eiga, kuri dešimtmečiais vedė prie šito. Vieni sprendimai ir įvykiai gimdė kitus ir dabar tik laiko klausimas, nes pasirinkimų praktiškai neliko.

Dar buvo šansų Ispanijoje. Nieko ten juk neįvyko. Na nubalsavo, na pasiskelbs – ir kas? Net SSSR nedraudė mums išsirinkti LTSR AT, nors žinojo, ką išsirinksim. Ir netrukdė AT susirinkti, nors žinojo, ką nutarsim. Paskelbė, kad negalioja ir pasaulio galingieji teisuoliai tylėjo subines užraukę.

Jei ne Maskvos pralaimėjęs pučas, niekas ir nebūtų pripažinę, tik skiedę, kaip F.Miteranas: „Lietuviai viską sugadins. Jie beveik niekada nebuvo nepriklausomi. O kai buvo, gyveno diktatūroje. Apgailėtini žmonės. Suprasiu, jei Michailas Gorbačiovas bus priverstas griebtis jėgos.“

Tokia Europa ir dabar, tokie ir lyderiai. Teisinius nutarimus šalinti teisiniais nutarimais, prieš jėgą naudoti jėgą – tai yra demokratija. Daužyti lazdomis rinkėjus ar išvaikyti parlamentus – tai Rusija 1918 metais. Istorija sugrįžta.
Po bananų baliaus galima buvo tartis, atstatydinti Madrido vyriausybę (tai anksčiau ar vėliau ir taip atsitiks), karaliui ar ES tarpininkaujant pradėti derybas.

Bet tai praeitas etapas, kuris nebegrįš. Vien dėl to, kad idiotiškus sprendimus priėmę asmenys bijo atsakomybės ir paaukos vieningą Ispaniją ir Europos stabilumą dėl savo subinių. Madrido ponai po to, kas padaryta ir pasakyta, nebesitrauks. Katalonai taip pat.

Jei Ispanijoje prasidės, visi Briuselio švarkai su šlypsais sakys, kad tai jų vidaus reikalas. Bet tai nebus jų vidaus reikalas. Pastovėti po medžiu nebepavyks.
Jei ES nesugebės išspręsti šios krizės, ji praras savo prasmę. Nes visos tos vertybės, teisės ir idealai, dėl kurių šitiek rašalo išlieta, taps melu. O ant melo niekas negali ilgai išsilaikyti.

Europa gina savo piliečių teises nepriklausomai nuo aplinkybių, visur ir visada. Nejaugi žmonių ir tautų teisė išreikšti savo valią gali būti mažesnė už laisvę dulkintis per užpakalį?

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
6. senis
(2017-10-07 18:01:15)
(84.15.178.55) Parašė:

visos tos vertybes, teises ir idealai...ar esi, p. Rusteika durnas? Kokios teises, kokie idealai t.v.rinkos ekonomikoje? Europa gina musu teises visur ir visada? Kada kokia musu teise ir kur, ta Europa, apgyne? Kokias teises turi kolonija Lietuva? Daryti vaikus, auginti darbo jega, atiduoti ja senosioms ES salims, kad jos musu saskaita gerai gyventu? O gal, p.Rusteika, dirbi teritorijos priziuretoju, tada tavo poziuris teisingas.5. s
(2017-10-07 16:12:46)
(37.228.244.250) Parašė:

Kieno tikslus Sąjūdyje atstovavo Vytautas Landsbergis? (Sąjūdis Lietuvoje 1988-1993m.) ///youtube.com/watch?v=m6mU-eFG54M4. nujo
(2017-10-07 11:15:00)
(77.90.124.209) Parašė:

jei ne islandija,tai tokios lietuvos visai nebutu.3. Kietai
(2017-10-07 10:27:25)
(78.60.214.247) Parašė:

A.Rusteika kietai pavarė, o mūsiškiai iš tikrųjų arba ne į temą arba pastovės po medžiu.2. Nelaime!darijau
(2017-10-07 05:19:52)
(162.226.66.184) Parašė:

Pasiziurek "Georgij Sidarov".Vatikan strojili globalisty ir nese su kryzium katalikybe.State baznycias ir bravorus!Patcs turetum kreiptis i Pagonis,o ne i okupantu tanus!1. Darijus
(2017-10-06 23:28:18)
(85.10.124.12) Parašė:

Gerbiamas Algimantai, lietuviukai neprotestuoja prieš valdžios finansuojamus (t.y. mokesčių mokėtojų) gėjų ir lezbiečių paradus. Išvada: jiems svarbiau laisvė dulkintis per užpakalį. Juokingiausia bažnyčios pozicija, absoliuti tyla.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras