2020 m. balandžio 5 d.

 

Pastebėjimai energetikos tema

3
Paskelbta: 2013-02-11 12:03 Autorius: Arvydas Akstinavičius, Lietuvos socialdemokratų sąjungos pirmininkas

Klaidžiojimai energetikoje tęsiasi. Suinteresuotos verslo, finansinės grupuotės, prisidedant politikams, veikia aktyviai. Projektai veja vienas kitą: Leo LT, Hitachi, skalūnų dujos ir pan. Prisidengiama energetine nepriklausomybe, investicijomis, mažesnėmis kainomis. O realiai tos „mažesnės kainos“, „energetinė nepriklausomybė“ tėra tik priedanga verslo, finansinių grupuočių, politinių veikėjų interesams, siekiant naudos sau. O tą jų naudą tenka apmokėti valstybei visuomenės sąskaita. Gerai, jei ta visuomenė į tokią situaciją moka žvelgti su humoru kaip Juozas Erlickas: „Du politikai spoksojo į atominės elektrinės projektą. Vienas regėjo laimingą, nupenėtą Lietuvą, kitas gi – nupešiotą, ruso jodomą... Po kurio laiko abu susitiko beprotnamyje“, – sako jis. Tačiau realybėje panašiau, kad ten didesnė tikimybė patekti eiliniam vartotojui, sulaukusiam  sąskaitų už šildymą, elektros energiją.

Paskutinė idėja – skalūnų dujos, panaši į dar vieną finansinę fikciją ir eilinį projektą verslui pasipelnyti. Ji taip pat pridengta tariama 40 metų energetine nepriklausomybe. Beje, kaip ir Leo LT atveju, dvi neva viena kitai oponuojančios didžiosios partijos ir skalūnų tema suranda nemažai sąlyčio taškų.

Labiau argumentuotos ir pagrįstos kalbos dėl biokuro naudojimo. Tačiau kad jo vartojimas būtų naudingas ir prasmingas visuomenei, o ne tik verslo ir finansinėms grupuotėms – biokuras turi konkuruoti su kitais energijos šaltiniais, o jo rinka negali būti monopolizuota. Pasigirstančios kalbos, kad biokuro naudojimą galima ir reikia išplėtoti iki tokio lygmens, jog nereikės suskystintų dujų terminalo, rodo tik eilinę verslininkiškų interesų suktybę.

Valstybės ir vartotojo interesus šiandien galėtų tenkinti mišri energetinė sistema. Tikrai nediskutuotina yra suskystintų dujų terminalo būtinybė. Svarstytina ir nedidelio galingumo atominės jėgainės galimybė. Taigi, valdžia privalo apsispręsti, kieno interesams ji tarnauja. Jei nuoširdžiai tai daroma valstybės ir žmonių labui, valdžia turi visus svertus ir galimybes susodinti visas puses prie bendro stalo ir rasti optimaliausią variantą. Tereikia tik politinės valios.

www.lsds.lt

 

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
3. REMIGIJUS
(2013-02-12 13:12:45)
(86.38.205.140) Parašė:

PAZIUREKIT KAI TURESIT LAIKO. http://www9eoS0wWGOHk.youtube.com/watch?v=2. Gražina
(2013-02-11 19:40:52)
(78.56.221.195) Parašė:

Labai TEISINGAI!1. Taigi,
(2013-02-11 16:05:51)
(88.119.195.85) Parašė:

kad musu politikieriai galvotu ne apie savo kisene, o apie savo teviskes gerove, savo zmoniu gerove, tai mes jau seniai gyventumem visai neblogai.Bet dabar jiems visu svarbiausiai yra savo kisene, nors tie , jau ilgai sedintys politikoje (yra ir isimciu, bet tie neturi jokios galios), manau, yra jau pakankamai prisikaupe, kaip tie kurmiai, sau, savo vaikams ir anukams, bet, deja, STOP nera.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras