2020 m. sausio 18 d.

 

Pasaulio šalių vadovai – apie Fidelį Kastro

20
Paskelbta: 2016-11-27 18:22 Autorius: ekspertai.eu

Fidelis Kastro (Fidel Castro) išskirtinė asmenybė pasaulio istorijoje. Jis mirė lapkričio 25 d. 22 val. 29 min. Kubos laiku. Apie jo mirtį paskelbė dabartinis Kubos vadovas, F. Kastro brolis Raulis Kastro (Raúl Castro).

Daugiausia neigiamų atsiliepimų paskelbus apie F. Kastro mirtį sulaukta tarp iš Kubos į JAV pabėgusių buvusių kubiečių, kurie Majamyje šventė F. Kastro mirtį.

F. Kastro lapkričio 26 d. kremuotas, jis bus palaidotas gruodžio 4 d.

¡Hasta la victoria siempre!

Šiais žodžiais (Visada siekime pergalės) R. Kastro palydėjo žinią apie F. Kastro mirtį.

Šalyje paskelbtas gedulas iki gruodžio 4 d. 12 val.

Našlė liko F. Kastro žmona Dalia.

Štai kokių atsiliepimų apie F. Kastro mirtį būta.

Mirus F. Kastro, JAV ambasada paskelbė: Iki amžinybės, Vade!

• EK prezidentas Žanas Klodas Junkeris (Jean-Claude Juncker) išreiškė F. Kastro šeimai užuojautą. Jis pažymėjo, kad F. Kastro mirtis reiškia, jog pasaulis prarado žmogų, kuris buvo didvyris daugeliui.

• ES užsienio reikalų ir saugumo atstovė Federika Mogerini (Federica Mogherini) paminėjo, kad tai buvo istorinė asmenybė, mirusi, kai Kuba patiria didelius iššūkius ir neaiškumą. Jos teigimu, ES ir Kubos santykiai tik gerės.

• UNASUR generalinis sekretorius Ernestas Samperis (Ernesto Samper) sakė, kad F. Kastro idėjos turėtų būti naudojamos Lotynų Amerikos žmonių.

• JTO vadovas Ban Ki-munas (Ban Ki-moon) pareiškė, kad F. Kastro dėka Kuba tapo raštingesnė ir sveikesnė, o jo stiprus balsas, kalbėjęs apie socialinį teisingumą, buvo išgirstas JTO.

• Įvairių pasaulio valstybių vadovai F. Kastro vadino didžiu žmogumi, pakeitusiu istoriją, ir teigė esą labai nuliūdę.

• Kanados premjeras Džastinas Triudo (Justin Trudeau) pareiškė, kad Kubos lyderis, El Comandante, buvo legendinis revoliucionierius ir oratorius.

• JAV Baltieji rūmai pareiškė, kad jie ištiesia draugystės ranką Kubos žmonėms.

• Kai kurie JAV politikai pasidžiaugė, kad mirė tironas, tuo metu buvęs JAV prezidentas Džimis Karteris (Jimmy Carter) išreiškė savo simpatiją F. Kastro šeimai, Kubos žmonėms, prisiminė savo susitikimus su juo.

• Kinijos prezidentas Si Dzinpinas (Xi Jinping), aplankęs F. Kastro 2014 m., pareiškė, kad Kinijos žmonės prarado gerą ir tikrą draugą.

• Liūdi ir Indijos prezidentas Pranabas Mucherdžis (Pranab Mukherjee), Irano prezidentas Hasanas Ruhani (Hassan Rouhani), Japonijos premjeras Šinzo Abė (Shinzo Abe), Kazachstano, Kuveito, Kirgizijos Malaizijos, Šiaurės Korėjos, Pakistano, Palestinos, Filipinų, Sirijos, Vietnamo, Baltarusijos, Čekijos, daugybės kitų šalių vadovai.

• Prancūzijos prezidentas Fransua Oliandas (François Hollande) pareiškė, kad F. Kastro buvo XX a. kertinė figūra, o Prancūzija nepalaiko JAV embargo Kubai.

• Su El Comandante gražiais žodžiais atsisveikino ir Graikijos premjeras Aleksis Cipras, popiežius Pranciškus, Airijos, Italijos, Moldavijos, Portugalijos, Ispanijos, Serbijos vadovai.

• Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas F. Kastro pavadino mūsų eros simboliu.

• Michailas Gorbačiovas sakė, kad F. Kastro atlaikė itin stiprią JAV blokadą, kokios niekas nėra atlaikęs.

• Slovakijos premjeras Robertas Ficas (Robert Fico) pažymėjo, kad Kuba niekada niekam negrasino, o tiesiog gyveno savo gyvenimą, dėl to jos daug kas nekentė dėl tokios drąsos.

• Ukrainos prezidentas Petro Porošenka pareiškė, kad su F. Kastro galima ir nesutikti, tačiau jo charizma pažymėjo visą erą. Ukrainiečiai, pasak P. Porošenkos, visada prisimins F. Kastro pagalbą Ukrainai po Černobylio tragedijos.

• Britų užsienio reikalų sekretorius Borisas Džonsonas (Boris Johnson) tvyktelėjo, kad F. Kastro mirtis pradeda naują erą Kubos žmonėms.

• Tuo metu britų opozicijos lyderis Džeremis Korbinas (Jeremy Corbyn) F. Kastro pavadino didžiu žmogumi planetos istorijoje.

• Lietuvos vadovai apsimetė, kad F. Kastro nemirė ir nieko nepareiškė.

Lietuvoje patyčių kultūra yra įprastas, ypač konservatorių (liaudyje vadinamų megztosiomis beretėmis-beretozoidais ar tiesiog konservatnikais) pamėgtas ideologinis įrankis. Jis buvo panaudotas ir mirus ilgamečiam Kubos vadovui.

Štai kaip F. Kastro mirtį socialiniuose pažymėjo vienas iš konservatnikų, taip vadinamo „tautininkų“ flango atstovas Tomas Baranauskas:
Šaltinis: wikipedia.org

Susiję:

Mirė Fidelis Kastro    

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
20. arnoldas
(2016-11-28 20:34:44)
(78.56.158.86) Parašė:

O kur Grybauskaitės vertinimas - ne žodžio apie Ęl Comendante...-19. >> 6. Kingdom
(2016-11-28 13:25:02)
(87.239.86.188) Parašė:

Jei apie gyvenimą spręsti pagal tai, kas ką nešiojo- vienodus batus ar rūbus, ar vienodą maistą valgė- tai dabar pagal oficialius statistikos duomenis dauguma "džiaugsmingai" nešioja labai įvairius ir margus rūbus iš "second hand", vienodai panešiotus vakarų valstybėse, ir valgo vienodą cheminį maistą. Svarbu ne ką nešioji, o kaip asmuo laisvai ir be ekonominės priespaudos jaučiasi savo Tėvynėje.18. trumpai
(2016-11-28 07:37:40)
(78.61.53.31) Parašė:

>17. Pastaba-Akurat jus visiškai teisus.17. Pastaba
(2016-11-28 06:38:06)
(91.187.185.51) Parašė:

Kodėl Lietuvos vadovai turi išreikšti savo požiūrį į Kastro? Esame penkiasdešimt pirma JAV valstybė. O JAV jau pareiškė savo nuomonę. Nebent Lietuvos gubernatorė Grybauskaitė turėtų atskirąją nuomonę negu JAV.16. Dwapara yuga
(2016-11-28 01:40:48)
(2.123.54.16) Parašė:

DONALD TRUMP SEPTEMBER 11 INTERVIEW: HE SAID THERE IS NO WAY THE PLANES COULD HAVE PENETRATED WTC BUILDINGS WITHOUT BOMBS EXPLODING ON IMPACT NOVEMBER 27, 201615. yel“l“ow submarine
(2016-11-28 00:54:07)
(78.63.212.238) Parašė:

kai išeina dvasios milžinai, paaskui driekiasi visokių dulkių ir ne visai išdžiūvusių mėšlo frakcijų džiaugsmo šleifas ... :)) - ,tos infuzorijos, amebos ir šiaip - klumpelės, vis tikisi, kad tai paskutinis milžinas..., kad su juo išeis ir jo idėjos, jo energija, jo įkrova, jo aura :) - pavargsit graužt kojų nagus, gamtos klaidos :)))14. yel“l“ow submarine
(2016-11-28 00:38:40)
(78.63.212.238) Parašė:

na, litchuanijos labsardokų tylėjimas suprantamas :))) - kadangi trumpas pasisakė labai projankyniškai (idiotiškai - gaila, kad ekspertai nutylėjo - klintonienė greičiausiai būtų pasakiusi tą patį), tai visokie kiaulevičiai vėl pasimetę : o jei trumpas vėl pakeis savo nuomonę ? :))) - vienžo geriau patylėti, nes situacija tokia pavojinga, tokia pavojinga :)))) - ypač pasimetusiems, dezorientuotiems subinlaižiams :)...13. R to 9
(2016-11-28 00:04:13)
(95.45.80.18) Parašė:

Tu cia kalbi apie gvantanama?Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras
 Naujausi