2019 m. gruodžio 15 d.

 

Papildytas "Padoraus piliečio žodynėlis"

Paskelbta: 2011-10-07 06:08 Autorius: ekspertai.eu
Pelningas bilietėlis...Valstybės kontrolė nustatė, kad "nepakankamai koordinuojamas el. bilieto sistemų kūrimas ir kontroliuojama jų plėtra", ir kad "el. bilieto projektas plėtojamas netolygiai ir nenuosekliai".Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos miestų savivaldybėse elektroninio bilieto sistemų diegimo ir plėtros darbų per septynerius metus taip ir nepavyko baigti. Elektroninio bilieto projektui jau išleista 33,87 mln. Lt, iš šios sumos nenaudota įrangos už 2,9 mln. Lt. Prognozuojama, kad kaštai dar gali augti iki 41,55 mln. Lt“, – apžvelgdama audito ataskaitoje užfiksuotus projekto kainų pokyčius ir darbų eigą sakė valstybės kontrolierė Giedrė Švedienė. Kas ir kodėl prognozuoja tokias nesąmones G. Švedienė nepatikslino. Ar ne paprasčiau būtų viską apvalinti ir labai aiškiai pasakyti, kad neverta dairytis atgal, o drąsiai pasitikti iššūkius ir nuspręsti, kad šiam projektui reikia dar lygiai 100 milijonų ir baigti tuščias  kalbas? Po eilinio skandalingo, tačiau niekam nereikalingo Valstybės kontrolės audito, žiniasklaidoje pasirodė pranešimai tokiomis antraštėmis: "Išleidus 33,87 mln. litų, el. bilieto projektas – neįgyvendintas", "Elektroninis bilietas – klasikinis lietuviškos netvarkos pavyzdys", "Elektroninio bilieto diegimo darbai vėluoja" ir t.t. Taigi supraskite, kad projektas neįgyvendintas ir darbai vėluoja todėl, kad yra tam tikros netvarkos. Bet tikrai niekas nieko nenušvilpė. Na jei ir švilpė tai nedaug, vieną kitą milijoną, kas yra dėmesio neverta smulkmena, kai kalbama apie valstybinius "grand" projektus. Kitaip tariant, žiniasklaidai jau net nebeapsiverčia liežuvis viską vardinti tikraisiais vardais ir naudoti aiškius ir suprantamus lietuviškus žodžius ir žargonus, tokius kaip "vagys", "aferistai", "žulikai" ir t.t. Lietuvoje viskas kas susiję su naujosiomis technologijomis dažniausiai yra nuolatinis ir patikimas neteisėto pasipelnymo vagių šaltinėlis. Vienas ryškesnių tokių aferų pavyzdžių yra garsiosios nacionalinės programos "Vilnius - Europos kultūros sostinė 2009" (VEKS) interneto portalas, per kurį buvo "įsisavinta" 531 tūkstantis litų, tačiau portalo iš viso jau metus laiko nebėra, nors pagal sutartį jis turėjo veikti 10 metų ir garsinti Lietuvą net septyniomis kalbomis. Nusikalstamo pasaulio draugai prokurorai, oficialiai leidžiantys save vadinti banditais (o kas jiems belieka), ketvirtus metus iš eilės (!) "tiria", tik niekaip neištiria šio pačio elementariausio VEKS epizodo. Šia proga dar kartą galime prisiminti nuotaikingus Generalinės prokuratūros prokuroro atsakymus į piliečių klausimus apie eilinį nusikaltimą, kad jei koks vienas kitas dar nesuvokia, pagaliau imtų ir suprastų, kodėl tokie nesibaigiantys valstybiniu lygiu vykdomi nusikaltimai yra įmanomi. Prokuroro atsakymus skaitykite ČIA. O EKSPERTAI.EU šia proga papildo "Padoraus piliečio žodynėlį".  
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
Kalba redaguota ekspertai.eu
 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras