2020 m. birželio 4 d.

 

Panevėžyje vyksta karinės pratybos „Karaliaus kirtis 2019“

14
Paskelbta: 2019-05-18 09:50 Autorius: ekspertai.eu

Gegužės 13–24 d. Panevėžio miestas ir prieigos taps neramumų ir ginkluoto konflikto zona. Čia dvi savaites bus modeliuojamos įvairiausio pobūdžio grėsmės - nuo teroristinių išpuolių civiliniuose objektuose iki atviros kovos, pasitelkiant būtinas karines priemones. Siekdami geriau integruoti visas miesto institucijas ir įmones, kurios potencialiai galėtų tapti terorizmo taikiniais, kariai treniruosis veikti ir civilinėje aplinkoje.
 
Pagrindinės pratybų užduotys – mokytis valdyti saugumo situaciją, treniruotis organizacijų tarpusavio sąveiką ir bendradarbiavimą su visais pratybose dalyvaujančiais vienetais, didinti gyventojų supratimą  apie galimas grėsmes bei būtinus veiksmus, siekiant sumažinti nelaimingų atsitikimų padarinius.

Pagal pratybų scenarijų, priešiškai nusiteikę asmenys Panevėžio apskrityje verbuos civilius gyventojus į savo grupuotę, skatins agresiją, organizuotos grupės rengs protestus, riaušes, pasipriešinimą, sieks užimti vietos administracijos objektus, daryti įtaką svarbiausiems miesto žmonėms ir stengsis trukdyti draugiškų pajėgų veiksmų laisvę.

Pirmajame pratybų etape, gegužės 15 dieną, mieste bus skelbiamas ekstremalus įvykis  – aviakatastrofa. Reaguojant į įvykį, situacijos saugumo užtikrinimui bus pasitelkiamos Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ir Greitosios medicinos tarnybos pajėgos, taip pat Karaliaus Mindaugo husarų batalionui priskirti pajėgumai.
 
Visą savaitę mieste numatoma imituoti įvairius neramumus, į kuriuos reaguoti bus kviečiamos policijos pajėgos ir kariai. Steigiami kontrolės postai, vykdomi patruliavimai, reagavimai į iškvietimus, priešiškai nusiteikusių pajėgų veiksmų fiksavimas.

Gegužės 19–23 dienomis, pagal pratybų scenarijų, Panevėžio miestas bus paskelbtas karine operacijų teritorija, įvedama Karo padėtis. Mieste bus matoma daugiau karių ir technikos, kadangi veiksmų imsis apie  800 karių grupė, sudaryta iš Karaliaus Mindaugo husarų bataliono, Krašto apsaugos savanorių Vyčio apygardos 5-osios rinktinės, Lietuvos Šaulių sąjungos ir NATO sąjungininkų. Šio pratybų etapo metu bus treniruojama karo komendantūros veikla, vykdomos karinės operacijos, naudojami imitaciniai šaudmenys ir pirotechnika. Miesto gyventojai gatvėse matys patruliuojančius ginkluotus Lietuvos kariuomenės karius su technika – M113 šarvuočiais, HMMWV visureigiais, MB UNIMOG ir SISU sunkvežimiai, taip pat karinių oro pajėgų sraigtasparnius.

Gegužės 23 d. būrių vertinamųjų lauko taktikos pratybų „Karaliaus kirtis 2019“ pabaigą vainikuos Karaliaus Mindaugo husarų bataliono istorinės vėliavos 24 – ųjų  įteikimo metinių minėjimas, bataliono rikiuotės aikštėje. Šventinę dieną kariai pradės Šv. Mišiomis, kurių metu bus suteikiamas Sutvirtinimo sakramentas, o iš kart po jų vyks iškilminga rikiuotė, kurią stebėti galės svečiai ir karių artimieji. Vidurdienį numatoma kliūčių ruožo HUSARŲ TAKAS pradžia, šalia veiks Lietuvos kariuomenėje naudojamos ginkluotės ir technikos paroda.  

Šaltinis: KAM

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
14. Senis Šaltis
(2019-05-21 03:46:33)
(88.222.97.16) Parašė:

13. yel“l“ow submarine. Tu mane dabar persekiosi savo kvailais komentarais ir tais skliausteliais juose per visas temas puskvaili? Aš tau išvis nieko neaiškinu, čia man atrodo, kad tu bandai kažkuo mane ar kitus įtikinti. Pasirodo yra tiesos, kad tamsta bukius. Tokius skliaustelius univere mIRC susirašinėjimuose rašydavome. Panašu neišaugai iš to amžiaus. Nebeįdomus man tamstos komentarai, juose neberandu nieko įdomaus. Ir mintis tavo daugiau apie nieką. Kažkokios lituanijos, kažkokios paranojos. Iš tiek komentarų sugalvojai man atrašinėti? Gal tamstelėj dėl manęs paranojos kokios atsirado? Klausimas retorinis. Neatsakinėk.13. yel“l“ow submarine to 7. Senis Šaltis
(2019-05-21 03:32:49)
(88.119.234.132) Parašė:

tamstai ir vėl akivaizdžiausias šizofrenijos priepuolis ;)))) - ar nori visai litchūanijai pranešti, kaip koks lukas ar tomas, ar lukrecijusus (suprantama, “šv.“), kad visa litchūanijos tragedija , jau trisdešimti metai vyksta dėl “dzuko“ ir visų tamstai prisivaidentų jo klonų kaltės ??? :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))12. Panevėžyje
(2019-05-20 10:04:53)
(82.135.206.208) Parašė:

visos bobutės šneka, kad vėl banditai atgimė. Dabar jau net šaudo smarkiai. Kiek greitųjų laksto.11. nujooooo>>>7 SENIUI SALCIUI
(2019-05-20 05:48:35)
(73.111.152.102) Parašė:

tu NIE DIED MOROZ- TY PID-AR-AST GORBATYI....10. Apokalipse
(2019-05-19 15:56:50)
(31.17.252.145) Parašė:

Visi kartu pasimelskime uz Lietuva, kuri tapo NATO kariniu poligonu...9. Valdas
(2019-05-19 14:37:35)
(78.57.254.178) Parašė:

Aš norėjau pasakyti, jog ginklų žvangintojai ir jiems prijaučiantys akivaizdžiai nesupranta ginklų paskirties. Tad gal realios karo sąlygos (toli nuo Lietuvos, saugiai taikiems Lietuvos gyventojams) galėtų atvesti juos į protą. Trumpa istorinė atmintis turi skaudžias pasekmes...8. Andrius.A.
(2019-05-19 14:24:57)
(88.222.106.102) Parašė:

" priešiškos grupės organizos protestus..." Tauta po truputį pratinama prie minties, kad bet koks protestas yra Lietuvos priešų organizuotas.7. Senis Šaltis
(2019-05-18 18:04:54)
(88.222.97.16) Parašė:

6. Romas. dzūkeli vėl tu skatini žudyti atskiras žmonių grupes pagal jų pareigas. Matau tu visiškai pasimetęs ir bandai kažkaip pakelti savo reitingus, bet niekaip neišeina. O po mano komentarų išvis pradedi nusišnekėti. Pagrindinis skirtumas tarp Valdo komentaro ir tavo yra: "Gal po kokių 10.000 sugrįžusių cinkuotų karstų nuslūgtų visuotinė ginklų žvanginimo euforija?.. " ---Valdas rašo "gal", jis neskatina, kad mūsų tautiečiai mirtų. O tu deBile "Manau pakaktu ir 1000 cinkuotu karstu, kad noras kariauti prapultu ilgam." --- skatini mūsų kareivių mirtį ir net nurodai skaičių. Aš neklydau, tu čia tam, kad skatintum lietuvybei neapykantą, kaip ir vakarams, ir šlovintum rusiją. Nei kiek nepasikeitė tavo taktika nuo iš petrogrado VPN rašymo. Beje padėkok savo šeštiorkei velesui, tas beždžioniukas mane skatina vis labiau gilintis į tavo komentarus, kaip beje ir padėjo suprasti kad tu tai tas pats dzūkas.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras