2019 m. gegužės 27 d.

 

Pabėgėlių bėgimas iš Lietuvos gali būti sustabdytas tik visų mūsų bendromis, koordinuotomis pastangomis

34
Paskelbta: 2017-10-10 07:18 Autorius: ekspertai.eu
Konferencijos akimirka. Nuotr. lrs.lt
Konferencijos akimirka. Nuotr. lrs.lt

Spalio 9 d. Seime įvykso konferencija „Pabėgėliai Šiaurės Europos ir Baltijos šalyse: integracija savivaldybėse”. Renginio tikslas – identifikuoti problemas, kylančias integruojant pabėgėlius bei rasti optimalius šių problemų sprendimo būdus.

Sveikindamas konferenciją, Seimo Žmogaus teisių komiteto (ŽTK) pirmininkas Valerijus Simulikas pažymėjo, kad apsauga nuo kankinimų ir nežmoniško elgesio – prigimtinė žmogaus teisė. Valstybės ir jos piliečių požiūris į pažeidžiamus asmenis yra visuomenės brandos atspindys. O pabėgėliai, pasak Seimo nario, yra viena pažeidžiamiausių asmenų grupių.

„Nors iš esmės pabėgėlių krizė Lietuvą palietė minimaliai, tačiau tai tapo nemažu iššūkiu mūsų valstybei ir savivaldybėms. Kol kas į Lietuvą atvyko mažiau nei pusė numatyto skaičiaus perkeliamų asmenų, dalis atvykusių, deja, jau pabėgo iš Lietuvos“, – apgailestavo V. Simulikas.

Pasak komiteto pirmininko, iš Lietuvos bėgantys priimti pabėgėliai liudija, kad mūsų šalis vis tik nėra pakankamai solidari – trūksta žmogiško požiūrio, atsižvelgimo į konkrečią žmogaus situaciją, į jo gebėjimus, jo asmenybę, pažeidžiamumą.

Šiaurės ministrų tarybos biuro Lietuvoje direktorė Helen Nilson (Helen Nilsson) pažymėjo Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimo svarbą bei dalijimąsi gerąja patirtimi sprendžiant pabėgėlių klausimus.

Tyrėja iš darbo ir socialinių tyrimų instituto Norvegijoje Anetė Brunovskis (Annete Brunovskis) aptarė mokslinių tyrimų reikšmę, identifikuojant pabėgėlių problemas. Pasak tyrėjos, dažnai politinis naratyvas skiriasi nuo realių žingsnių. Mokslininkė kalbėjo apie tai, jog turime suprasti – pabėgėliai turi svajonių.

Jungtinių Tautų Vyriausiojo pabėgėlių komisaro biuro perkėlimo ir integracijos ekspertė Kerin Deivin (Karin Davin) atkreipė dėmesį į tai, kad ilgai trunkantis integracijos procesas dažnai lemia pabėgėlių psichinės sveikatos pablogėjimą. Kilusios sveikatos problemos tik gilina šių žmonių atskirtį, taigi privalome būti suinteresuoti siekti optimalaus integravimo proceso.

Migracijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Prieglobsčio skyriaus vedėjas Viktoras Ostrovnojus išskyrė tris punktus, kur reikėtų Lietuvai pasitempti: adekvatus finansavimas, aiški atsakomybė ir efektyvus skirtingų sektorių bendradarbiavimas.

„Geriausias rezultatas pasiekiamas, kai darbą padaro žmonės, o ne aprašai“, – kalbėjo pareigūnas.Šaltinis: lrs.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
34. Butina zinoti, kad suprastume apie UNO vykdoma tautu genocida!
(2017-10-11 11:39:21)
(31.17.253.140) Parašė:

17 March 2000 NWO (Naujosios vieno pasaulio tvarkos) organizacija SNO (UNO) dar 2000 kovo 17 nusprende pagrindinai Europos tautas pakeisti migrantais: NEW REPORT ON REPLACEMENT MIGRATION ISSUED BY UN POPULATION DIVISION. Labai tinkamas ir siauba keliantis rusiskas sios savokos vertimas: "zamesciajusciaja migracija" 1. Ar kas nors atsiklause vietiniu tautu, ar jos sutinka su migrantu perkelimu i ju valstybes? 2. Ar didieji mokslazmogiai paklause, kodel mazeja gimstamumas? 3. Gal Europos tautos supranta, kad mazeja zemes istekliai ir samoningai mazinasi gimstamuma. 4. Kitas dalykas: juk dirbtinai vakaru Europje per kulturine-marksistine ideologija buvo skatinama moteru emancipacija seimos kurimo ir vaiku gimstamumo reguliavimui nutraukiant nestuma!- dabar staiga rekiama, kad visuomene seneja, kad reikia atsivezti migrantu!!! 5. Absurdiskai reikalaujama, kad migrantams butu suteiktos visos salygos isitvirtinti! Is kokiu lesu? - Kitaip kaip GENOCIDU sitos NWO per UNO priverstinai vykdomos tautu pakeitimo programos nepavadinsi! ---- O Svedija - tai NWO programos eksperimentine laboratorija! jau dabar svedijoje moteru isprievartavimu skaicius vienas didziausiu pasaulyje, jau dabar ten yra NO-GO teritorijos, kur viespatauja islamas, ir i ten nebevaziuoja policija! Jau dabar vyksta laisvanoriskas cipavimas pagal NWO programa! --- neveltui i sia konferencija sekti NWO pasaku pakviesti butent Svedijos atstovai!33. Lietuvis
(2017-10-11 08:03:33)
(82.135.139.30) Parašė:

IMIGRACIJAI - NE! Kovokime su valdžios kėslais apsėti Lietuvą svetimšaliais! Apsidairykim ,man atrodo mus dulkina .32. SNO (UNO) Europos tautu genocido planas:
(2017-10-11 00:46:26)
(31.17.253.150) Parašė:

Replacement Migration: Is It a Solution to Declining and Ageing Populations?31. T0mas J.
(2017-10-10 23:18:48)
(84.55.17.160) Parašė:

IMIGRACIJA yra tokia, kokią leidžia emigrantus siekianti susigrąžinti valdžia. IMIGRACIJAI - NE! Kovokime su valdžios kėslais apsėti Lietuvą svetimšaliais!30. Jooo
(2017-10-10 22:48:46)
(78.62.54.223) Parašė:

Pas mus savų pabėgėlių krūvos ,gal pirmiausia reikėtų apie juos pagalvot?Kita aš nieko prieš pasidalinti su vokiečiais pabėgėliais ,bet jei jau męs viena valstybė tai tegul vokiečiai pasidalina pensijom ,išmokom už žemę soc garantijom ir tt ,kodėl čia tokie skirtumai.Ir kam reikalingi mūsų europarlamentarai,kodėl jie tų klausimų nekelia,ar jie nemato ,kad pačioje Europoje vyksta ištisų tautų diskriminacija,kuri ir išsiurbė iš silpnesnių tautų visą darbo jiegą .Jie ką vietoj mano sūnaus ,kuris dirba Vokietijoje ,atsiūs juoduką kurį dar ir išlaikyti reikės .Apsidairykim ,man atrodo mus dulkina .29. Pabėgelis iš Lietuvos
(2017-10-10 22:45:42)
(85.255.59.152) Parašė:

Pala, čia kalba eina apie pabėgelius iš Lietuvos ar atbėgelius iš Sirijos, Afrikos?28. Simulkinui
(2017-10-10 21:57:40)
(109.180.220.99) Parašė:

Lietuvoje vilkai turi daugiau teisiu nei zmones .27. to19
(2017-10-10 21:54:29)
(77.90.124.209) Parašė:

pradekim nuo seimunu,nes jie turtingesni,uz eilini pilieti.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras