2020 m. sausio 20 d.

 

Paaiškės, kiek parašų Lietuvos piliečiai surinko referendumui „Tautos valia“

6
Paskelbta: 2013-11-29 10:15 Autorius: Naujienų redaktorius

Referendumo grupė „Tautos valia“ šiandien paskelbs, kiek surinkta parašų referendumui už Lietuvos žemės išsaugojimą piliečiams, gamtos išteklių naudojimą tik tautai pritarus ir parašų skaičiaus referendumui rengti sumažinimą.

Šiandien baigiasi laikas, per kurį turėjo būti surinkta 300 tūkstančių piliečių parašų, kad būtų surengtas šis referendumas. Parašai turėtų būti įteikti Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK). Vakar referendumo iniciatyvinė grupė VRK pristatė apie 252 tūkstančius parašų. Šiandien bus pristatyta likusioji dalis ir bus nutrauktas pasirašymas internete.

Pasak referendumo dėl Lietuvos žemės ir valstybės susigrąžinimo iniciatyvinės grupės pradininko Pranciškaus Šliužo, tris mėnesius, kol buvo renkami parašai, Lietuvoje tvyrojo įtampa ir nepaskelbta valdžios kova su Tauta – įvyks ar neįvyks referendumas dėl mūsų Žemės ir Valstybės sugrąžinimo Tautai.

Referendumo organizatoriai ne kartą yra piktinęsi, kad, anot jų, ypač svarbi valstybei pilietinė iniciatyva nesulaukia jokio dėmesio žiniasklaidoje arba sulaukė tik neigiamos reakcijos. Pasak jų, Lietuvos įstatymai riboja piliečių iniciatyvą surengti referendumą ir prisidėti prie šalies įstatymų kūrimo.

Jie laikosi pozicijos, kad reikalavimas surinkti mažiausiai 300 tūkstančių parašų referendumui inicijuoti nėra adekvatus.

Rengėjai stengiasi sušaukti referendumą, kuriame visa tauta nuspręstų, ar Lietuvos žemę išsaugoti piliečiams, ar parduoti užsienio piliečiams.

„Seimas, visiškai savavališkai ir ignoruodamas prigimtinę žmogaus teisę, 2003 metais 47 Konstitucijos straipsnį pakeitė taip, kad dabar Lietuvos žemė, miškai ir vandenys parceliuojami nesustabdomai ir, mūsų negalutiniais duomenimis, maždaug milijonas hektarų vienaip ar kitaip yra patekęs į užsieniečių įtaką“, – sakė P. Šliužas.

Pasak jo, 2014 metais prasidės šių sandorių įteisinimas.

Pasak Tautininkų sąjungos vicepirmininko Juliaus Pankos, šio referendumo iniciatyva gali sukurti precedentą ateičiai.

„Surinkę parašus šiam referendumui, mes padarysime tris svarbius dalykus: sukursime teisę į (...) referendumus, apsaugosime mūsų žemę nuo išpardavimo užsienio piliečiams (...) ir apsaugosime savo gelmių turtus, kad jie būtų naudojami ekologiškai saugiai ir gautas iš jų pelnas liktų Lietuvoje“, – sakė jis.

Eltos, „ekspertai.eu“ inf.

Kalba redaguota ekspertai.eu
 
Komentarai

 
6. 2-am komentarui
(2013-11-30 13:20:41)
(78.63.226.150) Parašė:

Matyt, norėjot gauti pinigų už parašų rinkimą. Bet visi tai darėme ne už atlygimą, o iš patriotiškumo ir pilietiškumo. Vargšai tokie, kaip Jūs.5. Dalintis Butina
(2013-11-30 03:48:53)
(5.254.153.5) Parašė:

Dar yra nesavanaudisku zmoniu LT. Ir tai yra gerai: youtu.be/FPGJLcN9O4s4. >2 komentarui
(2013-11-29 12:50:00)
(84.46.239.31) Parašė:

Kokį čia šūdą mali per visus straipsnius? Jei pats kvailas,tai manai kad kiti tokie? Eik įkalk raminančių.3. Tai
(2013-11-29 11:19:32)
(81.7.65.30) Parašė:

negi Skučienė koks bankas, kad turėtų paremti kažką... Jai pačiai pinigų reikia visokioms išgalvotoms byloms.2. SKUČIENĖS IR MALINAUSKIENĖS BUKUMAS REF. PALIKO BE REKLAMOS...
(2013-11-29 11:12:03)
(94.244.81.39) Parašė:

AČIŪ KOKYBIŠKAI IR KILNIAI RINKUSIEMS..Surinkau virš 500 parašų ir žinau,kiek dėl to reikia AUKOTIS. REFERENDUMO REKLAMAI NETURĖJOME PINIGŲ...O DAUGELIO ŽMONIŲ GALVOSE -JOVALAS, BAIMĖ IR NESUSIGAUDYMAS VERTYBĖSE.. DK PARTIJOS VEDLĖS SKUČIENĖ IR MALINAUSKIENĖ DĖL SAVANAUDIŠKUMO IR BUKAPROTIŠKUMO ATSISAKĖ SKIRTI SKIRTI LĖŠŲ PARTIJOS POLITINEI KAMPANIJAI UŽ REFERENDUMO SĖKMĘ.JEI JOS BŪTŲ PARTIJOS TARYBĄ NE APMULKINUSIOS , PASTAROJI BŪTŲ ATSILIEPUSI Į EILĖS SĄRAŠO ŽMONIŲ RAGINIMUS IR SKYRUSI LĖŠAS .TINKAMAI Į AIŠKINAMĄJĮ DARBĄ INVESTUOTOS LĖŠOS GALĖJO NULEMTI REF. LIKIMĄ , BET DĖL ŠIŲ DVIEJŲ MAŽARAŠČIŲ IR SAVANAUDŽIŲ ASMENŲ GROBUONIŠKOS IR MELAGINGOS ELGSENOS REFERENDUMAS LIKO BE LĖŠŲ, O PARTIJA BE ATEITIES.... D A1. IKX
(2013-11-29 10:57:52)
(195.14.168.6) Parašė:

Sunku patiketi, nors labai noretusi, kad sis referendumas ivyks, bet valdzios bezdiones darys viska ,kad to nebutu !!!Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras