2019 m. vasario 16 d.
 

 

Paaiškėjo dar viena Lietuvos lyderiavimo pasaulyje sritis

11
Paskelbta: 2018-07-12 05:30 Autorius: ekspertai.eu
Į LR prezidentės D. Grybauskaitės patarimus stengėsi įsiklausti daugelio NATO šalių vadovai. Nuotr. prezidentas.lt
Į LR prezidentės D. Grybauskaitės patarimus stengėsi įsiklausti daugelio NATO šalių vadovai. Nuotr. prezidentas.lt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su kitais NATO šalių lyderiais sutarė dėl bendrų priemonių, kurios žymiai sustiprins tiek rytinio flango, tiek viso Aljanso gynybą.

Šalies vadovė informavo, kad NATO išlieka vieningas Rusijos grėsmės atžvilgiu ir stiprina atsaką jai atremti.

„Didinama Aljanso kovinė parengtis, numatomos konkrečios pastiprinimo pajėgos ir technika, greitinamos jų dislokavimo procedūros, kuriamos specialios komandos hibridinėms grėsmėms atremti“, - pasakė D. Grybauskaitė.

Nurodoma, kad iki 2020 m. bus sukurtos specialiosios aukštos parengties pajėgos. Jas sudarys 30 saugumo pajėgų batalionų, 30 aviacijos eskadrilių ir 30 karo laivų, kurie per 30 dienų atvyks į pastiprinimą NATO greitojo reagavimo pajėgoms.

Taip pat pritarta NATO vadaviečių reformai. Aljansas steigia 2 naujus štabus JAV ir Vokietijoje, stiprina Ramšteino JAV karinių oro pajėgų bazę Vokietijoje ir tęs kitų vadaviečių pertvarką. Lietuvos interesas, kad Aljanso struktūros būtų arčiau kylančių grėsmių ir mūsų bei užtikrintų greitą NATO reakciją krizės atveju.

„Valstybių vadovai atsižvelgė į Lietuvos poreikius. Viršūnių susitikime pripažintas oro gynybos trūkumas Baltijos šalyse ir pavesta NATO karinei vadovybei įvertinti esamas rizikas bei iki 2019 m. vidurio pateikti siūlymus tolesniems sprendimams“, - rašoma Prezidentūros pranešime visuomenei.

Skelbiama, kad karinio mobilumo poreikis – tarp pagrindinių prioritetų. Šalys įsipareigojo pagal sutartą NATO bei ES standartą supaprastinti ir greitinti karinių pajėgų judėjimo procedūras. Iki 2019 m. pabaigos leidimai kariniams daliniams kirsti valstybių sienas bus išduodami per 5 dienas ir siekiama dar labiau pagreitinti jų išdavimą ateityje.

„Lietuva šioje srityje yra lyderė. Diplomatinius leidimus išduodame greičiausiai Europoje – per 24 val.“, - infromuoja Prezidentūra.

Bendradarbiaujant su ES sutarta gerinti kelių, geležinkelių ir kitą civilinę infrastruktūrą, ją pritaikant kariniams poreikiams. Naujoje ES finansinėje perspektyvoje tam numatoma skirti apie 6,5 mlrd. eurų. Lietuvai iš viso reikia 430 mln. eurų.

Taip pat stiprinamas atsakas į hibridines grėsmes – tam kuriamos specialios NATO komandos. Aljanso lygiu bus vedamos ir reguliarios konsultacijos, kaip stiprinti atsparumą politinėms manipuliacijoms energetika. Valstybių vadovai pakvietė Makedoniją pradėti derybas dėl narystės NATO.

Šaltinis: prezidentas.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
11. hmm
(2018-07-13 13:01:01)
(77.111.244.55) Parašė:

Tai pasirodo nuo 1940 metu niekas nesikeicia. Kas tik papraso, tuoj slagbauma pakeliame ir prasom i vidu.10. Junkeris yra virsune!
(2018-07-13 00:14:50)
(31.17.253.155) Parašė:

Iduoti: Juncker ist der Gipfel!9. Groteskas
(2018-07-13 00:10:33)
(31.17.253.155) Parašė:

Demonstruojamas naujas nato ginklas! Iduoti: Jean-Claude Juncker stumbles and is helped by leaders at NATO gala - Daily Mail ---- Pasiziurejes siuos nato inscenizacijos vaizdelius priesas gali numirti...is juoko!8. Nelaime
(2018-07-12 20:12:04)
(107.77.173.10) Parašė:

Nato,tai koloniju vagiu izdaviku rezimams saugoti ir pinigo is izdaviku prasimanyti,o,tu saliu gyventojai visiems rupi,tiek,kiek s--a nukanalizuoti,ne daugiau.7. Nu ir ką
(2018-07-12 17:55:27)
(78.63.179.91) Parašė:

ta Makedonija sprendžia ? Čia tik dar viena NATO dainelė , jog viskas puiku nuostabioji markizė .6. Dzukas > 1. stasys
(2018-07-12 15:05:55)
(93.100.87.209) Parašė:

Siaip, atrodo pries savaite, Rusijoje, Krasnodaro gubernijoje vuko dideles karines pratybos, dalyviai Rusija, Baltarusija ir Serbija. tai neturi jokios reiksmes, kaip ir tai kiek dar prisides nariu i NATO. NATO nera Rusijos vertas priesas ir artimiausiu laiku tai nepasiekiama. NATO yra silpna, tai viena. Antra, NATO nera ta jega, kuri sutiktu kovoti net su lygiu priesininku, ji daugiau gainioti civilius aborigenus smulkiose salyse. Antra, jeigu butumet bent tarnaves, zinotumet, kad joks sajungininkas nieko negins. Padet, pades, bet guldyti galva uz svetima sali siuolaikinis liberastas tikrai neguldys. Butent todel NATO neturi ne vienos pergales net pries ciabuviu burelius neissivysciusiose salyse. Jus gi visi klounai su visais savo karocenzūrais. Ant dienu, Estijos spec. dalinio vadas Riho Uhtegi, dave interviu Politico, kuriame papasakojo kaip sunaikins Rusijos armija, jeigu ta isibraus i Estiju. :DDDD Jus visi ligoniai - visu pirma Rusijai visiskai nereikalingi tie nuskurde zemes lopineliai, kuriuos ES paverte savartynais. Antra - visiskai juokinga klausyti karininko, kuris vadovauja daliniui, iskreiptai sakant, pusantro zmogaus sudetimi ir ginkluotu kuoka. As cia nekalbu apie pasiryzima ginti savo Tevyne, as kalbu apie ta debilu besaikiska kliedejima darant beprasmiskus pareiskimus. Maciau tokiu "didvyriu" pakankamai, patys pirmi begdavo is musio lauko, pamirse kelnes uzsideti.5. alius
(2018-07-12 13:14:39)
(78.61.181.245) Parašė:

Žiauri jėga.30 batalionų tai apie dvidešimt tūkstančių karių.Su tokiomis pajėgomis ne tik,kad atgrasinsime,bet ir Maskvą išvaduosime.4. sterva
(2018-07-12 11:19:13)
(77.247.181.163) Parašė:

Per pigus nameliukštis, padarytas, kad kompensuotų visas aferas. Likusią kompensacijos dalį teks atsedėtiParašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras